Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Arşiv En son neye para harcadınız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Zoe

FK Oyuncu
💬
Burç
Boğa
lIr3ry
Ablama yolladım :D

asminya

FK Üyesi
az önce gourmet gold kedi mamasi aldim, halen hasta günesim için.
lütfen dualarinizda günes kizim için de yer verir misiniz acaba? iyilesmesi için. teşekkür ederim.
bu mesaji 1 mayista yazmisim. o tarihten bu yana günes kizimiz çok iyi olmasa da biraz iyilesme göstermisti.
tarih 22 haziran ve güneş hanim son bikaç gündür artik ilaca da yanit vermiyor. yine şifa duasi istiyorum izninizle, vaktiniz olursa lütfen.

Zoe

FK Oyuncu
💬
Burç
Boğa
lIr3ry
İnşallah ilk tepkisini yeniden vermeye başlar.

asminya

FK Üyesi
geçtiğimiz yil ağustos ayinda besleme yaptigim noktada gördüm kendisini. çok aç olmasi disinda sorun yok gibiydi sağlikliydi. 1 ay kadar sonra ağzındaki yaralar dikkatimi çekti, sağdan ve soldan bakildiginda dudaklarinin bir kismi bile asagi çekilmis hatta yok olmustu. hemen veteriner takibi tabi. dis etlerinde ve tüm dislerinde enfeksiyon vardi, arti mantar olusmustu sokakta yasamaktan ya da bulas sebepli bilmiyoruz. hemen tedaviye basladik tabi. cevap verdi kis boyunca. bi iyilesti, hastalik bi gitti bi geri geldi. disi olduğundan mütevellit nisan ayinda kisirlastirma operasyonu gecirdi ki; çocuğumuz meğer kisirmis. yani ya evden atilmisti ya da benim gibi bir hayvansever kisirlastirmis birakmisti yeniden. çocuk ikinci kez operasyon olarak, eziyet çekmisti tabi burası da ayrı bir şikayet konusu tarafımdan.

neyse, iste sonra bu operasyon ona bağisikliginin dusmesi ile birlikte tüm hastaliklari tekrar davet ettirdi. ki operasyon öncesi 1 ay boyunca imunex vererek bağışıklığını da güçlü tutmaya çalismistim oysa. yetmemis çünkü çocuğun bir de zaten anemisi varmis. viral bir rahatsizlik olan dis ve disetleri ile ugrasmamiza bi de bu eklendi. biz nisanda tekrar ağır bir tedaviye basladik. haziranin ikinci haftasindan itibaren artik tedaviye cevap vermemeye basladi. gözleri kanlandi sanirim karaciğerleri ilac almaktan yorgun düsmüs. bu bir olasilik tabi, veterinerler anlayamiyorlar bunu tam.

bikaç aydır artik kuru mama yiyemiyor, islak mamalar ve haslama yaptigim tavuk ve suyu ile besliyorum. her gün disine ve etlerine, vücudunda olusan yaralara dr.animal in bir sprey ilaci var onu sıkıyorum ki hem ağrısını azaltsın, hem enfeksiyonu önlesin diye. kremleri de var ayrıca. ama yetmiyor yetmiyor yetmiyor. ben de tükenmek üzereyim. bu kız benim canımı çok yakıyor, gözümün önünde eriyor. eve alacaktım alamıyorum, niçin? çünkü evimde mart ayinda kaza geçirmis bir engelli oğlum var. bi tane de yine sokaktan kurtardigim ve zor hayata tutunan bir kizim var. keza zaten eve de alamazmisim, çünkü hastaligi insana değil ama hayvanlara bulas riski olan anemisi sebepli. yani aneminin ilacı zaten yok, ama bağışıklık güçlü tutulursa çocuk da hayata tutunur diyordu veteriner ama bu gidişle onu kaybedeceğim. onu evine alacak ve bakimini üstelenecek kişi de yok malesef. herkes öcü gibi kaçıyor ondan.

afedersiniz, çok yazdım dimi, kusura bakmayın. başka turlu anlatsam da sanki anlasilmayacak hissiyati ile herhalde. işte öyle.

saphira

FK Üyesi
minik ejderya
Burç
Yengeç
Hobim
Oyun kitap film
Memleket
rize
jXd4NV
sokak simiti aldım =) enfessssssssss =P

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@asminya, sokaklar ondan çok şey götürmüş. İmunex karaciğerini yorar. İmunex i bıraktıysan imun sistemini güçlendirmek için umca damla kullan. Eğer yollayabilecek durumdaysa ve yolculuğa dayanacaksa bana yolla ben ilgilenirim :(
Allah senden razı olsun.
Temiz doğa ve köy belki iyi gelir ona.

asminya

FK Üyesi
@asminya, sokaklar ondan çok şey götürmüş. İmunex karaciğerini yorar. İmunex i bıraktıysan imun sistemini güçlendirmek için umca damla kullan. Eğer yollayabilecek durumdaysa ve yolculuğa dayanacaksa bana yolla ben ilgilenirim :(
Allah senden razı olsun.
Temiz doğa ve köy belki iyi gelir ona.

teşekkür ederim, düsünmeniz ve aklinizdan geçirmeniz bile yeter bu nazik söyleminizi. kediler hassas hayvanlar, yer değişikliği onu daha da hasta edebilir, ki zaten benden ayrilirsa da (çok bağlandı) strese gireceğini düsünüyorum.

imunexi 1 aydan fazla kullanmadik zaten. biliyorum yorduğunu, veterinerlerim de söyledi hep. buna dikkatim ise olağanüstüdür zaten. ki kış girmeden tüm sokak kedilerine şırınga ile mutlaka 1 ay takviye yaparim. hangi aya kaç ml ya da cc olduğunu da öğrendim zaman içinde. onun karaciğerini yoran diğer ilaçları malesef. ama onlarsız da zaten nefes bile alamayacak durumdaydı. rabbim yardimci olacak insallah.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar