Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

İktibas Çocuk yaşta evlilik

Ben ortaokulda iken (1977) bir kız arkadaşım 14 yaşında okulu bıraktı ve aşık olduğu kendinden 2 yaş büyük çocuk ile evlendi. Hâlâ evli ve mutlu. Ben geç evlendiğim için henüz ergen çocuk yetiştirirken o torun seviyor Dünya'yı geziyor. O zaman aklında okumaktan başka bir şey olmayan ben çok garipsemiştim ama okumakta gözü olmayanın yuva kurmasının faydalarını çevremi izlerken gördüm.

Çocuk yaşta evliliği onaylamıyorum. Ama bazen yaşından olgun gençler olabiliyor. Özellikle kırsalda okumayı tercih etmeyip evin sorumluluğunu küçük yaşta üzerine alanlar evliliği de pek ala başarabiliyorlar. Lakin isteyen gençlerin yaş aralığı 2 veya 3'ü geçmemek şartı ile ailenin rızası ile evlenebilir. Bunu ne hukuken ne de siyaseten Pedofili diye adlandıramayız.

Şehir hayatı ise biraz farklı. Çünkü zamane gençleri pamuklara sarılıp büyütülüyor. Bakkaldan ekmek almayı bile bilmiyorlar. Yemek yapan annesi olmasa açlıktan, pislikten kokuşurlar. Bizim zamanımızda hele bir yapma terliği sırtında, tokadı ensende hissederdin.

Evin gelir ve gider bütçesini dengeleyecek olgunluğa sahip değiller. Hep istemeye alışmış hazımsız gençler evlilik sorumluluğunu başaramayıp hemen boşanıyorlar. Çoğu da 40 yaşında hala çocuk sahibi olacak ciddiyete ulaşamıyor. Geç evlilikler sebebiyle Türk nüfusu giderek azalıyor.

Fatih Erbakan "14, 15, 16 yaşında evlenmiş rızası olanların eşleri hapiste. Bir kereye mahsus affedilsinler" demiş.

Vay efendim sen misin diyen. "Pedofiliyi destekleyen Fatih Erbakan" diye manşetler atmışlar. Daha Pedofilinin ne olduğunu bilmiyorlar. Gençler arasındaki evliliğe denmez. Çocuğun 12 yaş altı ve pedofili hastasının en az 18 ve üstü olması hukuken kabul görür. Yani regl olmamış kız çocukları ergen sayılmaz. Ergenlik öncesi kız veya erkek bir çocuğa en az 18 ve üstü olma şartı ile cinsel dürtüler hissediyorsa o kişiye "Pedofili" denir.

LGBTQIA+'ya destek verenler Pedofili'yi o artının içinde arasın. Sapkınlık ile yaşdaşların isteyerek evlenmesini birbirine karıştırmasın.

Her türlü sapkınlığın şiddetle karşısında olan ben ergen gençlerin ailelerin zoruyla evlendirilmesine de tabiki karşıyım. Ama özgürlük havarilerinin (Sapkınlıklar dahil) 18 yaşından küçük gençlerin evlenmek istemelerini ve onlara onay verenleri sapkın diye adlandırılmasına da karşıyım.

Günümüzde bu sebeple ortaokul veya lisede libidosu yüksek cinsel hayatla tanışan çok genç var. Okumakta gözü olmayanlar gizli ilişki yaşayıp kucaktan kucağa gezmesin evlensin bari diyenlerdenim.

Leyla Düzel

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Erken yaşta evlilik yapanlara pedofilli diyenler asıl pedofillidir. 18 yaş altında evliliği asla desteklemiyorum, hatta 20 yaş altı evliliği asla desteklemiyorum. Evlilik tam reşit olmuş, sorumluluk alabilen taş ve yaşantıya sahip olduğunda yapılır.
Ama erken yaşta 14 yaş üstü ergenliğe girmiş gençlerin rıza ile evlenmesini pedofilli olarak görmek hasta zihniyetin bir ürünüdür.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar