FK Düşünce Platformu

Güne, gündeme ve ana dair söyleyeceği olanların özgür platformu...
FK
FK

Çinli devlet firması: Aşı yıl sonunda hazır olacak

EfuL!m

❤️‍🔥 𝕳ü𝖟ü𝖓 𝕻𝖗𝖊𝖓𝖘𝖊𝖘𝖎 ❤️‍🔥
FK Admine
Katılım
2 May 2020
Mesajlar
7,080
Çözümler
1
Tepkime puanı
22,178
Puanları
113
Konum
✮ İstanbuL✮
Cinsiyet
Çinli devlet firması: Aşı yıl sonunda hazır olacak

Rusya'nın bir corona virüs aşısını onaylamasının ardından Çin'den de bir haber geldi. Devlete ait şirket, 140 dolardan düşük maliyetle üretilecek aşının yıl sonunda piyasaya sunulmaya hazır olacağını bildirdi.

Ekli dosyayı görüntüle 5005
Çinli devlet firması: Aşı yıl sonunda hazır olacak

Çin'de devlete ait bir ilaç firmasının ürettiği yeni tip corona virüs (Covid-19) aşısının yıl sonuna kadar piyasaya sunulmaya hazır olacağı bildirildi.

SinoPharm şirketinin yöneticisi Liu Cingcın, Çin Komünist Partisinin Guangming gazetesine yaptığı açıklamada, yıl sonunda piyasaya çıkacak Covid-19 aşısının 140 dolardan daha düşük bir fiyata mal olacağını ve 28 gün arayla iki doz yapılacağını söyledi.

Liu, büyük şehirlerde yaşayan işçi ve öğrencilere aşı uygulanması gerekeceğini ancak nüfus yoğunluğu bulunmayan kırsal kesimdekiler için böyle bir gerekliliğin bulunmadığını ifade etti. Liu Cingcın, "1,4 milyarlık nüfusumuzun hepsi aşı vurdurmak zorunda değil" diye konuştu.

YILDA 220 MİLYON DOZ ÜRETİM

Kendisinin de bu aşıyı uygulattığını dile getiren SinoPharm'ın yöneticisi ayrıca şirketin yılda 220 milyon doz üretme kapasitesine sahip olduğunu kaydetti.


YÖNETİCİLER ÜZERİNDE DENEME TARTIŞMA KONUSU OLDU

Çinli uzmanlar ve yöneticilerin deneme aşamasındaki aşılardan vurdurduğu yönündeki haberler, bilim çevrelerinde tartışma konusu olmuştu.

VAKA SAYISI 22 MİLYONU AŞTI

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan yeni tip corona virüs (Covid-19) tespit edilen kişi sayısı, dünya genelinde 22 milyon 52 bini aştı.

Covid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin güncel verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesine göre, dünya genelinde virüs nedeniyle 777 bin 477 kişi öldü.

Kaynak : NTV
 

Qasem

Dünyadan...
FK Üye
Katılım
3 May 2020
Mesajlar
10,627
Çözümler
3
Tepkime puanı
30,287
Puanları
113
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
Cinsiyet
Takım
lIr3ry
Hem Çin hemde Rusya yalan söyledikleri için para piyasaları hiç bir tepki vermedi.
Aksine Altın ons, gram altın, euro, dolar hala beklenmedik rekorlara yükselişte.
İlk Rusya açıklama yaptığında altın bir gecede 50 TL iniş yaptı ama aynı seviyeye geri çıktı.
 
Üst Alt