Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Bu kadar nizam ve düzen niye var,

sükutu-ezber

FK Özel Üye
Öyle işte,,,
Tavuk dürümüm ve ayranım aynı anda bitmemiş gibi hissediyorum bazen. Bazen de günbatımını en güzel mekanda yakalamışım da önümde gemi gelip durmuş gibi.

Kimse yok diye sevinirken kasada, 'kasayı kapatıyoruz.' demişler gibi bazen de. Taksi durdurmuşum da hep değişim saatine denk geliyormuşum gibi ya da.

Yani yaşamıyor da yaşıyormuşum gibi. Tadı damağımda kalan hep yarım kalmışlık hissi hani bahsettiğim.

Size de olmuyor mu bu?

Kanatların var ama uçmak hakkında hiçbir bir fikrim yokmuş gibi işte...

Bitiş çizgisine herkes varmış da size nanik yapıyorlar gibi hissetmiyor musunuz bazen siz de? Sanki herkes hayatın sırrını çözmüş de kulaktan kulağa paylaşıyorlar ama size asla söylemiyorlar gibi yani. Ya bilirsiniz işte, dondurması bitmiş külah gibi kalakaldığınız olmuyor mu sizin de?

Herkes okuyor, herkes çok mutlu, herkes tatilde, herkes partiliyor da; kliması olmayan o evde, örtüsü kaymış o çekyatta, patlıcan kızartması soluyormuş ve terden yapış yapış olmuş gibi hissetmiyor musunuz siz de?

Yapılacak işler, gidilecek yerler, söyleyenecek sözler, hak edilmiş özürler o kadar çok birikmiş de; heyecanla kesilen o karpuz beklentiyi karşılamamış kabak tadı vermiş bir hayatın tadına bakıyor gibi hissetmiyor musunuz?

Herkesin herkes olmaya çalıştığı ve her şeyin hiçbir şeye dönüştüğü bir zamana denk gelince böyle şeyleri daha yoğun hissediyor olmak çok olağan.

Bu yarım kalmışlık hissi bile bana cennetin var olduğunu ispat etmeye yeter biliyor musunuz? Başka bir delil aramama gerek yok. Bu kadar yarım kalmışlık hissinin bir anlamı olmalı çünkü. Hep tamamlamaya çalıştığım her şeyin, hep yarım kalıyor olması bana bir şeyler anlatıyor olmalı.

Tamamlandığımız bir yerin fragmanı olmalı ki bu dünya, bunca yaşanan telaşın da bir anlamı olmalı.

Bana cenneti ispat etmenize gerek yok. Ağzımda kalan yarım yamalak tadın mutlaka bir anlamlı olmalı.

Yoksa çıldırır insan bu anlamsızlık içinde.

Doğuyorsun ve sana sormuyorlar. Aslında yaşarken de çok sordukları söylenemez. Ölürken de kimse sana fikrini sormuyor.

Peki bunca şey ne olacak? Öfke ve savaş, kahkaha ve gözyaşı, umut ve nefret hepsi boşa mı gidecek?

Bu kadar nizam ve düzen niye var, neden kanatlarım var?

Ezgi Akgül

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Bu yarım kalmışlık hissi bile bana cennetin var olduğunu ispat etmeye yeter biliyor musunuz? Başka bir delil aramama gerek yok. Bu kadar yarım kalmışlık hissinin bir anlamı olmalı çünkü. Hep tamamlamaya çalıştığım her şeyin, hep yarım kalıyor olması bana bir şeyler anlatıyor olmalı.
Herkes hissediyormuş :( bana pek doğru gelmedi

sükutu-ezber

FK Özel Üye
Öyle işte,,,
@AsyA oradaki anlatmak isteği sanırım herşeyi tamamlamaya çalışmak insanı yorar,
Yarım kalıyor bir çok şey bu bizlere bir şeyler anlatmalı demiş yazar,, geniş bir kavramı olabilir...
Bana hissettirdiği şu...
Gücün yettiği kadar yap, herşeye yetemezsin, herşeyi yapamazsın, herşeye ulaşamazsın sadece elinden geldiğince işlerini yürüt, burası dünya tamamlama yeri değil rızayı kazanma yeri.
Mezarlıklar şunu, bunu yapmam lazım diyenlerle dolu,,,,

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
eskiden hep 2-3 ay sonrasını planlayarak yaşardım,daha sonraları bu kısaldı.şimdilerde ise hayat ne getirirse onu yaşıyorum,ha yaşıyormuyum oda meçhul.nefes alıyorum,yemek yiyip yatıp uyuyorum o kadar.hayat boş.

Placidus

FK Yorumcu
FK Yarışmacı
JkcUDD
Takım
jXd4NV
İnsan eksikten münezzeh tutulan bir varlık değildir.

Aksine mazur bırakılmıştır ki! Evvela sınav görevini yerine getirsin sonra nefsi ile mücadele etsin.

Her başlıkta ayrı ayrı incelediğinizde hep bir beklenti var bilinçaltında ve hep olumsuz gibi görünen bir sonuca çıkan noktalanışlar.

Kanatlarınız olabilir ama kafeste iseniz önünüze en güzel besleyici yemler oyuncaklar konulsa bile özgür değilsiniz. ( Evliliğe bakış açımdır aynı zamanda)

Arada bir kafesten çıkarılsanız bile sonuç oraya dönmenizdir.

Martılar meselâ.. Onlarında kanatları var.. Özgürler ama ne denizin nede gökyüzünün sahibi değiller. İşe yaramaz..

Görüldüğü gibi yarım kalmak, eksik kalmak yaşamın doğasında olan birşeydir.

İnsan elbet yarımdır. Diğer yarısı mutlaka vardır ve arayış ile onu bulmalı ;

Ona eş değil, eşit değil, denk olmalıdır ki! Bazı his ve düşüncelerde kendisini tamamlayabilsintamamlayabilsin diye.

Bu bazen bir âyet, bir nota, bir manzara veya bir insan olabilir.

Tek kusurumuz bence neyi nasıl istediğimizi bilmemekten geçiyor.

İnsan nefis sahibidir. İster.. Dua eder bazen aslında yanlış olduğunu bilmeden. Olmuyorsa sebebini bilen rahmeti ile muamele eder ve hayırlısını uygun olanı, münasip görüleni bahşeder.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar