Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Analiz Boykot Listemiz ve gerekçeler

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
  • İstatistikte sabit
Filistinlilerin haklarının ihlal edilmesinde suç ortağı olan İsrailli ve uluslararası şirketleri boykot ediyoruz. Neredeyse tüm İsrailli şirketler İsrail’in işgal ve katliam sisteminde bir dereceye kadar suç ortağıdır. Boykotlarımızı maksimum etki için daha az sayıda şirket ve ürüne odaklıyoruz. İsrail’in işlediği suçlarda açık ve doğrudan rol oynayan ve bir etki yaratabileceğimizi düşündüğümüz şirketlere odaklanıyoruz.

İsrail Ürünleri ve Destekleyen Markalar- Boykot Listesi 2023 Güncel

Markaların üzerine tıklayarak neden boykot edildiğini öğrenebilirsiniz.

Yiyecek Markaları

Algida Dondurmaları
Burger King
Carrefour
Cheetos
Calve
Danone
Doritos
Dominos
Hellman's
Knorr
KFC
KitKat
Lay's
McDonald's
Mondelez
Nestle
Nesquik
Popeyes
Pizza Hut
Papa John's
Perrier
Procter & Gamble

İçecek

Coca-Cola
Coffee Mate
Fanta
Lipton
Mountain Dew
Nestle Pure Life
Nescafe
Pepsi
7up
Starbucks
SodaStream
Schweppes
Sprite
Tropicana
Unilever

Kozmetik Ürünleri[

Axe
Cerave
Chanel
Dove
Garnier
L’Oreal Paris
La Roche-Posay
Lux
Maybelline New York
MAC
Maybelline
Simple
Yves Saint Laurent Beauty

Sağlık & Temizlik

Always
ALO Deterjan
Ariel
Braun
Cif
Domestos
Fairy
Gillette
Head and Shoulders
Henkel
İpana
Orkid
Omo
Oral B
Rexona
Pampers
Prima
Pantene
Signal
Sudocrem
Vicks

Teknoloji

AXA
Amazon
Airbnb
Dell
Disney
Fiverr
HP (Hewlett Packard)
Siemens
Wix

Giyim

CAT
Chanel
Diesel
Giorgio Armani Beauty
Louis Vuitton
Marks and Spencer / M&S
Puma
Ralph Lauren Frangrances
Skechers
Victorias Secret

İlaç

Bayer
Pfizer
Sudocrem

Diğer Markalar

Hyundai
HSBC
BP Petrol

Neden boykot ettiğimizi tek tek yuazacağım

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Algida Dondurmaları

Magnum, Cornetto, Cartedor, Max alt markalarıyla Walls (Algida) dondurmaları Unilever şirketinin bünyesindedir. Ben & Jerry’s de Unilever’e ait bir markadır. Ben & Jerry’s İsrail’de ürün satmayı durdurma kararı aldığında, Unilever İsrail, bu kararı göz ardı edip Ben & Jerry’s satışlarının devam etmesi için distribütörlük haklarını Avi Zinger’a satmıştır. (Yeni sahibi, markanın uzun süredir İsrailli dondurma lisansı sahibi ve AQP’nin sahibi olan Avi Zinger’dir)

Burger King

Burger King, işgalci İsrailli askerlere ücretsiz yiyecek ve içecek sağlayarak IDF’yi (İsrail Ordusu) destekliyor. Referans için Burger King Israel instagram hesabının yayınlarına bakın,

Carrefour

Carrefour geçen yıl İsrail’e büyük yatırımlar yaparak 50 mağaza açtı ve 2024 yılına kadar 100 mağaza daha açmayı planlıyor. Carrefour son dönemlerde İsrail ordusuna ücretsiz yardım yaparak onlara desteklerini açıkladı.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Cheetos

Cheetos’un sahibi PepsiCo, SodaStream’i 3,2 milyar dolara satın almış ve Sabra’nın %50’sine sahip olmuştur; her iki şirket de İsrail’in Filistin’i işgalinden faydalanmıştır.

Calve

Calve, Unilever şirketinin bünyesindedir. Ben & Jerry’s de Unilever’e ait bir markadır. Ben & Jerry’s İsrail’de ürün satmayı durdurma kararı aldığında, Unilever İsrail, bu kararı göz ardı edip Ben & Jerry’s satışlarının devam etmesi için distribütörlük haklarını Avi Zinger’a satmıştır. (Yeni sahibi, markanın uzun süredir İsrailli dondurma lisansı sahibi ve AQP’nin sahibi olan Avi Zinger’dir)

Danone

Danone, İsrail’in Strauss Group adındaki gıda şirketinin hisselerinin %20sine sahip olan çok uluslu bir Fransız gıda ürünleri şirketidir.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Doritos

Doritos’un sahibi PepsiCo, SodaStream’i 3,2 milyar dolara satın almış ve Sabra’nın %50’sine sahip olmuştur; her iki şirket de İsrail’in Filistin’i işgalinden faydalanmıştır.

Dominos

Domino’s Pizza bir Amerikan şirketidir. Şirketin İsrail’de 100’den fazla şubesi bulunmaktadır. Ayrıca, Dominos’un CEO’su Richard Allison, İsrail’de doğmuştur. Dominos, İsrail’in Gazze’ye saldırısı sırasında IDF (İsrail Ordusu) askerlerine bir çok yemek bağışı yapmış, açıktan desteğini göstermiştir.

Hellman's

Hellman’s, Unilever şirketinin bünyesindedir. Ben & Jerry’s de Unilever’e ait bir markadır. Ben & Jerry’s İsrail’de ürün satmayı durdurma kararı aldığında, Unilever İsrail, bu kararı göz ardı edip Ben & Jerry’s satışlarının devam etmesi için distribütörlük haklarını Avi Zinger’a satmıştır. (Yeni sahibi, markanın uzun süredir İsrailli dondurma lisansı sahibi ve AQP’nin sahibi olan Avi Zinger’dir)

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Bu arada Zorlu Holdingi boykot dahil ediyoruz.
Zorlu holdingin markaların boykot...
Zalime arka çıkan ile aramıza mesafe koymalıyız.
Kardeşlik bedel ister.

IMG_20240128_235259.md.jpg

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar