Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Çözüldü Bizi İkna Et ( 9 )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Placidus

FK Yorumcu
FK Yarışmacı
JkcUDD
Takım
jXd4NV
  • İstatistikte sabit
" Gerçek adalet sizi haklı çıkartan veya doğrulayan kararmıdır ? "

✅ 25/09/2022 ⏰ : 23.59 'a kadar aktiftir.

✅ En çok oyu alan konuyu kapatır.

✅ Keyifli hafta sonları dilerim. Kolay gelsin.

Süre 1 gün uzatılmıştır. 😊 Haftasonu münasebeti ile müsait oldukça değerlendirilmesi adına

Son düzenleme:
Çözüm
Adaleti tanımlamak belkide tanımaya çalışılan en zor kavramlardan biridir. Daha doğrusu adaletin yerli yerinde bir tanımı da yoktur. Hukukçular olaya farklı yaklaşır felsefeciler farklı.

Bu yüzden ben kendi zihnindeki Adalet kavramını tanımlayarak konuya yorum yapmak istiyorum.

Adalet bir şeyi yerli yerine koymak, doğru zaman yada zemine oturtmak, yada dengede tutmaktır. Size göre adilce alınmış bir karar başkası için zulüm olarak görülebilir. Bu yüzden vakıaya başkasının gözünden bakmak yerine kendi açınızdan bakmak sizi daha adil olmaya sevkeder.

Yani başkası ne der ne düşünür yerine, olması gereken nedir? Diye olaya yaklaştığınızda alacağınız karar dengede tutmak yada yerli yerine koymak olur. Yani kesi arasındaki orta noktayı...

spesifikay

Aktif Üye
FK Üyesi
Kulaktan Kalbe
Web sitesi
www.youtube.com
Burç
Koç
Hobim
Hunharca Kitap Okumak =)
İsim
Betül Güler
Meslek
Yazar / Seslendirme Editörü
Söyleyecek çok şey var , hiç kelime israfına girmeden konuyla ilgili şarkı bırakıyorum ikna olmayan beni bulsun =))

spesifikay

Aktif Üye
FK Üyesi
Kulaktan Kalbe
Web sitesi
www.youtube.com
Burç
Koç
Hobim
Hunharca Kitap Okumak =)
İsim
Betül Güler
Meslek
Yazar / Seslendirme Editörü
Arkadaşın 6 yaşında oğlu balkondan düştü ve öldü .
Götürüldüğü hastahanedeki doktor tedavi etmeyi kabul etmiyor
Başka bir hastahaneye giderken ambulansta kalbi duruyor , tekrar geri getiriyorlar ama gittiği hastahanede kurtarılamıyor.
Doktorların hasta seçme hakkı var ve ekz olan hasta hanelerine eksi puan verdiği için öleceğine kanaat getirecekleri hastaları almayabiliyorlar ne vicdanı ne adaleti ?
Eğer islam nizamı olsaydı ölüm hak ecel mutlak olacağı için o çocuk ilk müdahaleyi alırdı ve belki yaşardı .
Her türlü zulmün içindeyiz mesele haklı olmak doğru söylemek falan değil mesele sizin sistem için sadece bir kadavradan ibaret olmanız
Hadi beni ikna edin !!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar