Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Çözüldü Bizi İkna Et ( 14 )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Placidus

FK Yorumcu
FK Yarışmacı
JkcUDD
Takım
jXd4NV
  • İstatistikte sabit
" Ben Sende Tutuklu Kaldım " teknolojisi insanların insan ilişkilerinde ( aile, aşk, romantik ) hislerini kilitleyebilme özelliğine sahiptir.

- Hisler kilitlendiğinde ise değişmesi ( artması veya azalması ) ve kaldırılması söz konusu değildir.

Bu bilgiden yola çıkarak yapacağınız değerlendirmeler ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

" Bu teknolojiye sahip misin ? "

✅
14/10/2022 ⏰: 23.59'a kadar uzatılmıştır.

Kolay Gelsin.

Son düzenleme:
Çözüm
Kişi üzerinde “tutuklu kalmak” bana biraz son vakitlerde görmeyi hiç arzulamadığımız görüntülerin nasipsiz muhatapları müptezel eski kocaları çağrıştırdı.

“Tutuklu kalmak “ aynı zaman da sevginin hastalık derecesinde ilerleyen tabiri de mümkün. Zira tutuklu kalmak bir çeşit paranoya tipleri doğuruyor ki tecrübelerim bu kanaati oldukça sağlamlaştırıyor.

Bir nevi aşkın kanserleşmiş hali olarak da kolaylıkla eşleştirme yakıştırması da yapilabilir. Mübalağa ettiğimi düşünebilirsiniz lakin inanın dünyanın hatırı sayılır kısmı bu hislerde hayatını idame ettiriyor.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Konuya katkım olması hasebiyle yorum yapmak istiyorum.

"Ben sende tutuklu kaldım" paradigması aslında değer yada sevgiyi değil bağımlılığı ve durağanlığı temsil eder.
Bozuk plak hep aynı şarkıya aynı yerde taklı kalır. İnsanda kendini herhangi bir şeye mahkum kıldığında onun için hayatın anlamı kaybolmuş, durağanlaşmış olur. Bozuk plak gibi hep aynı şey yada aynı kişi için çalar durur.
Yani hep yanlış yönü gösterir, tıpkı takılı kalan pusula gibi...

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
"Ben sende tutuklu kaldim teknolojisi" ilginç bir yaklaşım olmus :) teknoloji bağımlılığı yada sosyal medya bağımlılığı olarak değerlendirdim, yorumumu o yönde yapıyorum :)
Insan ilişkilerinde hislerin kilitlenmesi, olarak tanımlamasakta çevremizde fazlasıyla şahit oluyoruz. Insanlar eskiye gore başkalarına daha az ihtiyaç duymaya başladı. Sosyalleşme adına her şeyi teknoloji sayesinde sanal dünyada yapmaya başladı. Reeldeki ilişkiler buyuk zarar gördü.
Sanalda gördüğü şeyler hayatinda ölçü haline geldi. Daha azı mutlu etmezken, fazlası paylaşıldığında düşündüğü ilgiyi çekmediginde yine mutlu etmedi. Kendinde olanı beğenmedi, daha iyisi daha güzeli, daha fazlasi derken, kendisini teknoloji ile tanıştığımız girdabın icinde buldu.
Teknoloji ile bize sunulan hayatta, tutuklu kaldı.

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Kişi üzerinde “tutuklu kalmak” bana biraz son vakitlerde görmeyi hiç arzulamadığımız görüntülerin nasipsiz muhatapları müptezel eski kocaları çağrıştırdı.

“Tutuklu kalmak “ aynı zaman da sevginin hastalık derecesinde ilerleyen tabiri de mümkün. Zira tutuklu kalmak bir çeşit paranoya tipleri doğuruyor ki tecrübelerim bu kanaati oldukça sağlamlaştırıyor.

Bir nevi aşkın kanserleşmiş hali olarak da kolaylıkla eşleştirme yakıştırması da yapilabilir. Mübalağa ettiğimi düşünebilirsiniz lakin inanın dünyanın hatırı sayılır kısmı bu hislerde hayatını idame ettiriyor.

Çözüm

Yeşil sarık

FK Yazar
Mütefekkir
Duha
Hobim
Okumak
İsim
Murat
Meslek
Talebe
Memleket
Konya
Aklın,fikrin ,Zihnin,Duyguların esareti ,

Esaret ,
İçinden çıkılamayan prangalanmis Yüreklerin körelmesi ,

Körelmiş ,
Körü körüne belkide bilinçsizce geçen zaman

Zaman ,
Bağlandığında bu herşey olabilir ( Sevgi ,vuslat ,hasret , Teknoloji ) insanı kendisine ,insanı yüreğine mahkum etmek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar