Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Bazen insanın güzel şeyler duymaya ihtiyacı olur :)

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Sabah eşime dedim ki; “Güzel şeyler duymaya ihtiyacım var.” Ne gibi, dedi. Dedim, ebeveynlik ekip işi. Çocukların ihtiyaçlarını karşılamak bizim görevimiz. İkimizin. Ben kendi sorumluluğumu ne kadar layıkıyla yaparsam, senin işin o kadar kolaylaşır. Mesela kızımız iki yaşını geçti, ben de bilirim eline tablet verip köşeye oturtmayı, ama yapmıyorum. Oyun oynuyorum, işimi onun uyku saatine göre planlıyorum. Bak Eymen pişi istedi diye sabah daha erken kalkıp hamur mayaladım, yapmasam yapmam, çünkü gece 1.30’dan 4’e kadar Meva’yı uyutmaya uğraştım... Böyle böyle saydım. Dedim, öv beni, duymaya ihtiyacım var:))) Allah senden razı olsun, senin gibi anne görmedim, nasıl şahane bi’şeysin diye abartılı abartılı övdü sağolsun? Ne yalan söyleyeyim iyi geldi:)) Tabii ki ebeveyn olarak yaptıklarımızı önce Allah rızası, sonra sorumluluk bilinci ve evlat sevgisiyle yapıyoruz ve bunun için kimseden karşılık beklemiyoruz. Ama arada böyle şeyler duymaya da ihtiyacımız var. Hani hep denir ya “Ben söyleyince ne anlamı var, kendi düşünsün” diye. Bence öyle değil. Adam müneccim değil sonuçta, her isteğimi nereden bilsin:)) Söylemek gerek. Şu iki cümleyi gerektiğinde kullanmaktan çekinmeyin bence; “.....duymaya ihtiyacım var”, “......yapmaya ihtiyacım var”. Bizim ihtiyacımızı bizden iyi kimse bilemez sonuçta.

Hatice Kübra Tongar

Sc536p.md.jpg

Dolunay

FK Sorumlusu
MasterChef
Düşler ülkesinin deli kızı
Memleket
Dünyada bir yerdeyim
Takdir edilmek her zaman motivasyonu artırır
Ben bence hak ediyorum

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Takdir edilmek her zaman motivasyonu artırır
Ben bence hak ediyorum
İcra ettiğiniz meslek içerisinde duyarlı olanlar da var olmayanlarda ama sen ger halükarda işinin ehli olduğunu burada bize yaşatıyorsun ayrıca iyi bir annesin övülmek hakkın seni seviyoruz :sr

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar