Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Film/Dizi Analizi Barbarians

asminya

FK Üyesi
Kristal küre ödüllü bu diziyi daha bugün listeme ekledim, tam benim tarzim.
Bu diziye vakit yaratmak büyük keyif olacak. Umarım klişe değildir:tp:

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
İlk başta 6 bölümlük mini dizi olarak yapılan dizi sanırım ikinci sezonla devam edebilir.çünkü final ucu açık bir şekilde bitti.finali çok beğendim. genel olarak diziyi beğendim. Jeanne Goursaud ( Thusnelda ) çok iyi oynamış ayrıca savaş sırasında ki boyaları inanılmaz güzel olmuş.görsellik,oyunculuk güzeldi ve Romalıların kıyafetleri her zaman çok iyi zaten.ben genel anlamda beğendim ve ikinci sezonun olacağını düşünüyorum. dizide Romalıların Latince Cermenlerin de Almanca konuşması etkileyici olmuş.

Bu arada dizi Ben Kane‘in tarihi kurgu türündeki Eagles at War romanından uyarlama.

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
122287406_959866264522802_3587746419292502842_n.jpg

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Birinci bölümü izledim.
Gayet güzel bir bölümdü. Devam edeceğim diziye.
Dizide dikkatimi çeken verilen önemli bir mesajı. Romalılar Barbar kavimleride Germen olarak tanımlamışken dizide Barbarların biz Germen değiliz vurgusu çok netti. Birde kartalın bir an önce bulunuşu dizinin sanki kaçacak İş bir an önce bitsin gibi hali olduğunu gösteriyor.

Ama kaliteli izlemeye değer.
İzlemeye devam.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Dizinin 6 bölümünde bitti.
Bence devam eder. Yrni sezonda bakalım neler görecek. Hainler herzaman her yerde ve kendileri ebir şekilde yer buluyorlar. Ben olsam bir an yaşatmam. İhanetin bedeli ölümdür.

Güzel ve sürükleyiciydi.
Özellikle son savaş taktikleri muhteşemdi. Koca bir orduyu dağıtıp, dikkatlerini dağıtarak yok etmek ve panikliklerini kullanmak bunun içinde ateşe baş vurmak inanılmazdı...

asminya

FK Üyesi
Bir vikings, bir the last kingdom, bir marco polo etmese de. Sonuç olarak yine bir tarihi dönem dizisini brida izlemese olur mu hiç.
Çıtır çerezlik bir dizi, hani bazı beklediğim dizilerin yokluğunda iyi gitti desem yeridir. Mesela cermenlerin, vikinglerin deniz görmemiş hali olduğunu bilmezdim, bu dizi ile bilmiş oldum. Mesela bir 12 yıl sonra da çeruskerlerin tarihe karışacaklarını da araştırmalarım neticesi öğrenmiş oldum. Thusnelda ya bayildim, Lagertha gibi olmasa da idare ederliği vardı gerçi. Aslında ya kısa geçilmiş ya da uzunlaştırılmış gibi garip bişey oldum izleyince. Diziyi 2 saatlik bir film olarak da yapabilirlermiş aslında. Genelde karakterler üzerinden bir tanıtım olmuş, roma ve cermenler konusunda pek bir atıfta bulunmuşluk yoktu. Bu da eksiklik mi bilemem, belki de yapım şirketinin idealize ettiği buydu. Azıcık da mantıksızlıklar olsa, alt yapı zayıf bile olsa dediğim gibi, ilk satırda saydığım ve sayabileceğim tarihi dizilerin yokluğunda çıtır çerezlik bişey. İzlenilebilirliği mevcut.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Brida açıkçası daha kaliteli bir yapım olabilirdi. Hatta iki saatlik film tadında dediğin gibi daha iyi olabilirdi. Ama sanki ucu açık bırakılmış yani devam edecek gibi duruyor. Zaten sadece bir lejyonun başına gelenler bunlar ve Ceren dediği barbar kavimlerin o bölgede Romalılarla çok uzun zamn savaştıklarını biliyoruz.

Umarım devam ederse karekterlerden ziyade olay v eolgular üzerinden yürüyen daha kaliteli bir film gibiolur diye düşünüyorum

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
Bir vikings, bir the last kingdom, bir marco polo etmese de. Sonuç olarak yine bir tarihi dönem dizisini brida izlemese olur mu hiç.
Çıtır çerezlik bir dizi, hani bazı beklediğim dizilerin yokluğunda iyi gitti desem yeridir. Mesela cermenlerin, vikinglerin deniz görmemiş hali olduğunu bilmezdim, bu dizi ile bilmiş oldum. Mesela bir 12 yıl sonra da çeruskerlerin tarihe karışacaklarını da araştırmalarım neticesi öğrenmiş oldum. Thusnelda ya bayildim, Lagertha gibi olmasa da idare ederliği vardı gerçi. Aslında ya kısa geçilmiş ya da uzunlaştırılmış gibi garip bişey oldum izleyince. Diziyi 2 saatlik bir film olarak da yapabilirlermiş aslında. Genelde karakterler üzerinden bir tanıtım olmuş, roma ve cermenler konusunda pek bir atıfta bulunmuşluk yoktu. Bu da eksiklik mi bilemem, belki de yapım şirketinin idealize ettiği buydu. Azıcık da mantıksızlıklar olsa, alt yapı zayıf bile olsa dediğim gibi, ilk satırda saydığım ve sayabileceğim tarihi dizilerin yokluğunda çıtır çerezlik bişey. İzlenilebilirliği mevcut.

Vikings izlemeyi çok istiyorum da uzun diye başlayamadım bir türlü,şimdi siz söyleyince Marco Polo'yu da merak ettim.

asminya

FK Üyesi
Vikings izlemeyi çok istiyorum da uzun diye başlayamadım bir türlü,şimdi siz söyleyince Marco Polo'yu da merak ettim.

O halde once marco polo, sonra vikings.

Hic korkmayin vikings de sezon uzun ama size cok kisa gelecek ve hatta bittiginde uzuleceksiniz bile. Enfes bir tarihi donem dizisidir.

The Tudors u da ekleyin listenize, tek kelimeyle bayilacaksiniz. İngiliz tarihine meraklıysanız tabi. .

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
O halde once marco polo, sonra vikings.

Hic korkmayin vikings de sezon uzun ama size cok kisa gelecek ve hatta bittiginde uzuleceksiniz bile. Enfes bir tarihi donem dizisidir.

The Tudors u da ekleyin listenize, tek kelimeyle bayilacaksiniz. İngiliz tarihine meraklıysanız tabi. .

Tarihi olan her şeye meraklıyım.bir anda tavsiyeler 3'e çıktı.başlayayım en kısa zamanda.teşekkürler.

Vikings ve The Tudors hakkında bilgim var ama Marco Polo hakkında bilgim yok ( dizi olarak ) bakalım izleyince yorum yazarım size.

teşekkürler.

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
Netflix’in izleyiciler tarafından ilgiyle karşılanan Almanya yapımı dizisi Barbarians 2. sezon onayı aldı.

Uluslararası yapımlarının sayısını hızla artırmaya devam eden Netflix‘in Almanya yapımı yeni dizisi Barbarians -orijinal adıyla Barbaren– 23 Ekim’de izleyiciyle buluştu. İlk sezonu altı bölümden oluşan Barbarians, izleyiciler tarafından ilgiyle karşılandı ve Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 46 ülkede Netflix’te en çok izlenenler listesinin ilk sırasına yerleşti.

Barbarians her ne kadar ilk başta bir mini dizi olarak lanse edilmiş ve bir mini dizi gibi başı sonu belli bir hikâye anlatmış olsa da, ilk sezon finalinde ucu açık bırakılan konular 2. sezon için de planların olduğunu gösterdi. Dizinin izleyiciler tarafından ilgiyle karşılanması, ilk sezon finalinde açık kapı bırakılan 2. sezonun gerçeğe dönüşmesine zemin hazırladı. Sonuçta beklenen oldu ve Netflix Barbarians dizisine 2. sezon onayı verdi. Dizinin 2. sezon onayı aldığı Netflix Almanya’nın Twitter’dan yaptığı paylaşımla duyuruldu.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar