Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Haftanın Tartışması Aşı ve PCR dayatması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Meva

Haber Editörü
🦋Kendi Dünyasında🦋
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
Karışık bir durum bir yandan dayatmalara karşıyım bir yandan da bu hastalığı hala ciddiye almayıp sorumsuzca hareket edenler var aşı olup hafif atlatanlar varken bir yandan aşı olup ta tekrar virüse yakalanıp ölümden dönenler var hatta tek doz aşısını olup 2. Doz aşı zamanı gelmeden tekrar virüs olup ölenler var 2 gün önce bir tanıdığımız vefat etti böyle olunca ikilemde kalıyorsun e şimdi ben diyorum ki madem aşı korumuyor neden aşı olayım benim gibi çoğu kişi öyle düşünüyor dsö de tam olarak kesin birşey söylrmiyorken neye inanacağımızı bilmiyoruz

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Meva, aşı hastalığı daha hafif atlatmanı sağlar. Ben olmayı öneriyorum. Ama dayatmaya hayır diyorum.

Meva

Haber Editörü
🦋Kendi Dünyasında🦋
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
@Masaru Bundan eminim virüsü çok kötü atlattım eğer aşı olsaydım belki daha hafif atlatırdım ama aşıdan da korkuyorum ve aşı olmadım daha aslında ben genel olarak oldum olası iğneden korkuyorum ?

Emir Şahin

FK Üyesi
CNBHo3
@Masaru Bundan eminim virüsü çok kötü atlattım eğer aşı olsaydım belki daha hafif atlatırdım ama aşıdan da korkuyorum ve aşı olmadım daha aslında ben genel olarak oldum olası iğneden korkuyorum ?
ölümden dönmüş.. aşıdan korkuyormuş.... baban aşı olduğu çok hafif atlattı şahitsin..ve aşı olmamışsın ne denir sana bilemiyorum..
bakıyorumda içinizde doktorculuk oyunu oynalar bayağı fazla..ama tıp eğieitmleri varmı hayır..hep kulatan dolma fıısltı gazetesi dedikoduları....
sağlık bakanı ve prof doktorlar herkes aşı olun diyor..
siz burda yok öyleydi yok böyleydi..
de hadi gidin aşı be...

Meva

Haber Editörü
🦋Kendi Dünyasında🦋
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
ölümden dönmüş.. aşıdan korkuyormuş.... baban aşı olduğu çok hafif atlattı şahitsin..ve aşı olmamışsın ne denir sana bilemiyorum..
bakıyorumda içinizde doktorculuk oyunu oynalar bayağı fazla..ama tıp eğieitmleri varmı hayır..hep kulatan dolma fıısltı gazetesi dedikoduları....
sağlık bakanı ve prof doktorlar herkes aşı olun diyor..
siz burda yok öyleydi yok böyleydi..
de hadi gidin aşı be...
Ne oldu abi ya :hih: bana niye kızıyorsun prof olmasakta içimde bir profun yattığı kesin ? doktorculukta oynamıyorum :) şaka bir yana etrafımda şahit olduklarımı dedim ben doğru evet dediklerinin hepsi oldu ama daha önceki mesajımda yazmışım önceden virüs olan virüsü atlsttıktan sonra aşı olup aşı olduktan sonrada virüs olan biri vefat etti ama istisnalar kaideyi bozmaz demi :) ben aşı olunmasın demiyorum ki aşı karşıtıda değilim ama dayatmaya karşıyım bu benim şahsi fikrim normal iğneden korkuyorum fobim var ne var ki bunda illaki aşı olacam bugün değilse yarın ?

Emir Şahin

FK Üyesi
CNBHo3
Moderatör tarafında düzenlendi:

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Emir Şahin, mesela ne tür bir dayatma görmemiz gerekiyor?

İnsanlar düşüncelerini dile getirmekte özgürdür. Bunun için kınanamaz yerilemezler.
Aşı sizi korumaz. Haliyle adam aşı olmak istemiyorsa olmak istemiyordur. Onu zorla aşılamak zulümdür.
Yorum yapanların hepsi sağlıkçı ve akşama kadar Covit hastalarında tahlil ve tetkiklerle uğraşıyor.
Sizin için kriter prof ise bir çok profta aşı yapmayın diye bağırıyor.

Mesela gripte bulaşıcıdır. Ozaman insanlara grip aşısı olmayıda dayatalım?

Emir Şahin

FK Üyesi
CNBHo3
@Emir Şahin, mesela ne tür bir dayatma görmemiz gerekiyor?

İnsanlar düşüncelerini dile getirmekte özgürdür. Bunun için kınanamaz yerilemezler.
Aşı sizi korumaz. Haliyle adam aşı olmak istemiyorsa olmak istemiyordur. Onu zorla aşılamak zulümdür.
Yorum yapanların hepsi sağlıkçı ve akşama kadar Covit hastalarında tahlil ve tetkiklerle uğraşıyor.
Sizin için kriter prof ise bir çok profta aşı yapmayın diye bağırıyor.

Mesela gripte bulaşıcıdır. Ozaman insanlara grip aşısı olmayıda dayatalım?
eğer liyakatınız ehliyetiniz varsa konu kovid hakkında tabiki görüşleirnizi paylaşbilirisniz..
ama liyakatınız yoksa malayani lakırdı oluyor.
bu malayani boş olan sözlere yazılara sosyal medyada okuyanmilyonlarca kişi aşı olmuyor..sonrası entübeye hatta ölüme kadar giden vakalar var..
bu vakaların sorumlusu sosyal medyada fısıltı yayanlardır..hakka giriyorsunuz..

korona aşısı olmayan doktor koronadan öldü.

Dil-figar

FK Editör
FK Yarışmacı
🍀🐞
Burç
Aslan
Memleket
Trabzon
AodL3W
Takım
CNBHo3
Aşıya karşı değilim,kaygım var, kayğıma rağmen aşımı olmuşum.
Zorlanmamalı,hem aşı diye zorla hemde butun sorumluluk bana ait diye imzayı attir.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
AÜ. Efeksiyon hastalıkları ana bilim dalı başkanı Prf. Dr. İsmail Balık Coronavirüs Mu mutantının aşıya karşı dirençli olduğunu açıkladı.
Ozaman aşı olanlarda PCR zorunluluğuna tabi tutulsun. Madem PCR okadar önemli adalet tecelli etsin...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar