Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

TR Haberler Aşı olmaya gelenler istekleriyle hemşireleri canından bezdirdi

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Dolunay, bizim hekimlerimiz insanlıklarını yitirmiş, insanlığın yitirildiği yerde eczacılar ve sağlık çalışanları devreye girmek zorunda. Sana ağrı kesici yapıcaz demenin prosedür bazında bir cezai yaptırımı yok. Cezai yaptırım yapılan ilacın teferruat bilgisi verilmesi konusunda.

Mesela bizlerin hastanın yazdığı reçeteyi eleştirmemiz, hastaya kullanım bilgisi dışında açıklama yapmamız yasak. Ama ben çok hastanın ilacını bu gerek yok vermiyorum. Git doktoruna dediğim ve doktorun beni aradığını saysam sayfalar yetmez. Üç beş firmaya hastayı peşkeş çekmek ve benim bu a sesiz kalmam mesleki ilkeleriyle çelişir.

Hastalar doktordan açıklama alamadıkları için size bize dert yanar sorar. Doktorlar işini yapsa, açıklasa....
Ben doktorun hastanın yüzüne bakanına bile az rastladım. Sen derdini anlatmadan o reçeteyi düzer...
Hastanedesiniz benden daha iyi bilmeniz lazım... :)

Yaren

Emektar Üye
Gölgesine Razı Bir Fesleğen
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
Ben hastayla direk temas halinde değilim,numune gelir onu çalışırım.
Fakat soru soran çok olur,yüzyüze ve telefonla,cidden hekime sorulması gerekenleri de sorarlar.Bilgilendirme yaparım anlayacağı şekilde fakat her zaman işin içinden çıkılamıyor.,hastayı tatmin etmek çok güç,bunda internetin de payı çok,soru soran çoğu zaman bilgi almak için değil de netten öğrendiğini sandığı şeyin teyitini almak istiyor.

Hasta gelir mesela,bunu yaşadım bikaç kere,alerji testiyle ilgili bilgi ister,uzun uzun anlatırım ,daha önce yaptıım bi örneği gösteririm,ikna olur ,yaptırır fakat alerjisi çıkmaz..Aman efendim o kadar para verdim,bişey çıkmadı ,boşa yaptırdım falan filan söylenerek gider.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Yaren, ona açıklama yaparak onu mutlu ediyorsun. İşte meslek budur...
Düşünsenize hastaneye gidiyorsunuz, size hiç açıklama yapılmıyor, bir sürü tahlil, EKG, röntgen ve en son doktor reçete verir elinize ilacını al..

Emin olun aklınızı oynatırsınız. Kobay olduğunuzu düşünürsünüz. İki güzel söz, iki tatlı açıklama, içinden çıkılması bile bir tatlı tebessüm her şey için yeterli da..

Bana hastalar gelir, oğlum neyim varmış diye sorarlardı...
O soru karşısında ağlamamak için kendimi çok zor tuttuğum zamanlar olurdu.
Koca hastaneden bilgi alamayan hastanın gelip bir umutla benden bir iki unut verici söz duy ak istemesi ne kadar kötü anlatamam... :(

Yaren

Emektar Üye
Gölgesine Razı Bir Fesleğen
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
Hastalara açıklama yapsanız da sorarlar .
Örnek
Hasta dahiliyeye gelir,tahlil ister,yaklaşık iki saat sonra çıkar ,çıkınca görüşelim denir,hasta kan almaya gelir ,oradaki söyler,yetmez sekretaryaya sorar ki zaten hastanın görebileceği yerde ortalama çıkış süresi yazar ama yetmez,laboratuara zorla girer yine sorar..Sonra tesadüf ya hastanede çalışan bi yakını vardır ,mutlaka ona da sorar o da söyler bişey ama emin olalım der laboratuarı arar ,sorar..

İnanın bu abartı değil,her gün yaşadığım bişey.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar