Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Ailenin huzurunu bozdum.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Peygamberimiz (sav) sorar: ‘Şeytanın en sevdiği günahı biliyor musunuz?’ Sahabiler merakla ‘Nedir ey Allah’ın Resulü’ derler. Efendimiz anlatır: “Şeytan her gün yardımcılarını yanına çağırıp, hadi gidin ve insanlara en büyük günahları işletin, der. Yardımcıları yer yüzüne dağılır ve gün boyu insanlara musallat olurlar. Gün nihayete erdiğinde hepsi teker teker döner. Şeytan sırayla sorar, sen ne yaptın, sen ne yaptın... Yarımcıları anlatmaya başlar; “Ben birine hırsızlık yaptırdım, ben yalan söylettim, ben gıybet ettirdim...” Şeytan hepsini dinler ama çok da sevinmez. En sonunda yardımcılarından birine sıra gelir. Der ki; “Ben bir aileye musallat oldum, karı koca arasına nifak soktum, kavga ettirdim, ailenin huzurunu bozdum.” Şeytan keyiflenir; ohhhh der, işte şimdi oldu.’ Dün bir arkadaşıma bahsettim bu hadisten. Dedim ki, ‘şeytanın işi yok’ deriz ya lafın gelişi, aslında şeytanın işi çok, şeytanın işi aile huzurumuzu bozmak! Çünkü ailedeki huzur kaçınca o ailede yetişen çocukların neşesi kaçar, ev halkının ibadetteki huşûu kaçar, evin beti bereketi kaçar, yüzlerde yer eden gülücük kaçar, o gidince muhabbet kaçar, şükür kaçar. Allahım Ben Geldim kitabımda yazmıştım, yer yüzünde şampiyonluk için uğraşan iki takım var diye. İyilik-gücü ve Şeytan-idmanyurdu. Şimdi soru şu, biz ailemizdeki tutumumuz ve özenimizle hangi takımı şampiyonluğa taşıyoruz?

Hatice Kübra Tongar

12169fd0bf08b1a59.md.jpg

Yaren

Emektar Üye
Gölgesine Razı Bir Fesleğen
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
İyilikgücü sporu destekliyorum :)
Çok güzel bir yazıydı ortak ,eline sağlık :kk

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar