Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

FK Haberler İBB'nin Askıda Fatura uygulamasıyla 152 bin 347 ailenin faturası ödendi

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
İBB'nin ekonomik sıkıntı içindeki İstanbullular için başlattığı "Askıda Fatura" kampanyasında ödenen fatura tutarı 20 milyon 596 bin TL'ye, ödenen fatura sayısı ise 152 bin 347'ye ulaştı.

Ekli dosyayı görüntüle 1459

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu'nun öncülüğünde koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik zorluklar yaşayan yurttaşlara yardım için 4 Mayıs'ta başlatılan "Askıda Fatura" kampanyasında şu ana kadar ödenen fatura tutarı 20 milyon 596 bin TL'ye ulaştı. Son duruma göre 152 bin 347 adet su ve doğal gaz faturası, yardımsever vatandaşlar tarafından ödendi. Böylece askıda bekleyen fatura sayısı 95 bin 786'ya düştü.

İMAMOĞLU TEŞEKKÜR ETTİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yardımseverlere teşekkür ederek "Askıda Fatura kampanyamızda 150 bine yakın ihtiyaç sahibi ailenin 20 milyonluk faturası ödendi. Bayram yaklaşırken dayanışma örneği sergileyen bütün hayırsever vatandaşlarımıza teşekkürler. Sosyal yardım ve destek çalışmalarımız da devam ediyor" dedi.

YARDIM İÇİN BAŞVURANLAR 1 MİLYONU GEÇTİ

İmamoğlu'nun paylaştığı son verilere göre, İBB'ye sosyal yardım için başvuran kişi sayısı 1 milyon 30 bin 431'i buldu. 681 bin 94 ailenin ihtiyaç tespiti yapıldı. 321 bin 404 aileye gıda ve hijyen kolisi dağıtıldı. 35 bin 743 aileye alışveriş destek kartı verildi. 12 bin 92 kişi de psikolojik danışmanlık aldı.

ASKIDA FATURA UYGULAMASI NASIL İŞLİYOR?

Ödemede güçlük çekenlere fatura desteğinde bulunmak isteyenler, 153 İBB Beyaz Masa ulaşarak ya da İBB Askıda Fatura - Hoş Geldiniz! web sitesini ziyaret ederek katkıda bulunabiliyor. "Askıda Fatura" portalına bırakılmış, abone ismi bulunmayan tutarlardan ödenmek istenen fatura seçilerek katkı verilebiliyor. Böylece veren elin alan eli görmediği bir dayanışma geliştiriliyor. Askıya sadece İBB tarafından sosyal yardım talebi onaylanmış kişiler fatura bırakabiliyor. Daha öncesinde sosyal yardım talebinde bulunmamış kişiler ise Yardım - Yardım Başvuru Sayfası adresinden talepte bulunarak bu süreci başlatabiliyor. İBB sosyal yardım incelemelerini oldukça hızlı sonuçlandırarak ihtiyaç sahiplerini onaylıyor. Askıya eklenecek faturaların, ihtiyaç sahibi olduğu onaylanmış kişilere ait olması gerekiyor.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Askıda fatura uygulamasının başında bazı şaibeler ortaya çıkmıştı. İBB hemen yurt dışı merkezli hacklendiğini duyurmuştu. Vardır bunda yine bir şey yakında çıkar.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
950 tl lik fatura yatırılacağı ortaya çıkmıştır yine :) yurt dışından hacklenmiştir :)

Yazının tamamını ekleyeyim :)

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Ali Karahasanoğlu'nun o yazısı;

Güzel taktik bu..

Askıda fatura..

Din istismarı şahane: “Veren el, alan eli görmeyecek”

Onlar “veren el”i görüyorlar da..

Veren el, alan eli görmeyeceği için..

Hz. Peygamberin hadisini bile istismar etmek istedikleri için..

“Veren el”in verdiğinin, kime gittiğini göstermiyorlar..

Biz ipuçlarından yola çıkarak, oynanan oyunu seziyoruz..

“950 TL’lik su faturası mı olur” deyince..

“990 TL’lik doğalgaz faturası mı olur” deyince..

Hemen sabahın köründe açıklama yapıyorlar:

“Askıda fatura kampanya web sayfamıza dün gece yurtdışı kaynaklı saldırı olduğu için, yurt dışı erişime kapatmak zorunda kaldık.”

Diyeceksiniz ki..

“Yurtiçinde sorun yokmuş..”

Bu işin tezgahı..

Saldırı olmuş mu?

Olmuş..

Öyle diyorlar..

Yarın usûlsüzlükler ortaya çıktığında..

Diyecekler ki..

“Biz yurtdışına kapatmıştık ya.. O an farkedememişiz.. Biz farkedene kadar, şu kadar para da uçuvermiş!”

O kadar mı?

Evet o kadar..

Hatta daha fazlası..

Karşımızdaki adam, ayak üstü on yalanı gözünü kırpmadan söyleyebilecek bir kişi..

“Garibanın yanındayız” deyip..

“Garibanların faturalarını ödemek ister misiniz” deyip..

980 TL’lik binlerce faturayı önümüze koyup, “Seç istediğini” diyebilen bir tip..

“Gariban” kim?

“980 TL’lik su veya doğalgaz faturası gelen müsrif” kim?

Aaaa.. Haşa..

Sen hadisi şerifi bilmiyor musun?

Veren el, alan eli görmeyecek..

Alan el de, veren eli görmeyecek..

Sen ver..

Kimin aldığını, gariban mı, yoksa CHP’nin ilçe teşkilatının faturasının mı ödendiğini, niye sorguluyorsun ki..

Doğru ya..

Biz verelim..

Kimin aldığını görmeyelim..

Ama..

Bu bey abi..

Bir yıl önce, “İsraf.. İsraf.. Sadece arabalardaki israfı önleyerek, belediyeye 1 milyar lira kazandıracağız” dememiş miydi?

Demişti..

Önlediği bir israfı gördük mü?

Görmedik..

“Önlenen israftan dolayı kasada kalan 1 milyar”ı görebildik mi?

Göremedik..

Peki şimdi neyi görüyoruz?

“980 TL”lik su veya doğalgaz faturası gelecek kadar israfçı insanların faturalarını, hayırseverlere ödettiren Belediye Başkanı’nı görüyoruz..

Ne kadar ters işler değil mi?

Bir yandan hadis gereği amel ettiğini iddia ediyor.

Diğer taraftan, müsriflerin faturalarını ödettirerek, onlara kazandırıyor..

Gerçekten birilerinin faturaları ödense, yine de, “Kendisinin direkt bir menfaati yok” diyeceğim de..

Acaba öyle mi?

Merak ettim..

Dün, yüksek miktarlı faturalardan birisini ödemek istiyormuşum gibi, giriş yaptım..

Karşıma bir makbuz taslağı çıktı..

En tepesinde “İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi İnternet Şubesi” şeklinde bir logo..

Altında, “İSKİ - EŞUBE ÖDEME” yazılı bir bölüm..

“Kredi kartı numarası, ödenecek miktar” vesair sonrasında..

Makbuz taslağının en altında..

“© 2020. esube2.iski.gov.tr” ifadesi.

Miktar yüksek ama..

“Olur ya.. Bir yanlışlık vardır” dedim..

950 TL üzerinde bir başka fatura daha seçtim..

Onu ödeyecekmişim gibi sisteme girdim.

Onda da yine tahsilat yapacak olan İSKİ görünüyor..

Bir tane daha.. Bir tane daha..

Hepsinde İSKİ tahsilat yapıyor.

Bir tane İGDAŞ faturası bulamadım..

Eee.. Nasıl oluyor bu?

Su faturaları, 40 ile 80 TL arasında çıkarken..

Doğalgaz faturaları haydi diyelim 200 ile 400 TL arasında çıkarken.. Yüksek miktarlı faturalar İGDAŞ’a ait olması gerekirken..

Nasıl oluyor da..

950 TL’lik onlarca fatura, hep İSKİ tarafından tahsil ediliyor?

Yoksa?

Yoksası yok işte..

“Siber saldırı var..”

“Sisteme yurtdışında girilmek istendi..”

Sonra?

Sonrasını anlarsınız işte.

Zaten EPDK da uyardı ya..

“Doğalgaz faturalarını 35 günden uzun dönem olarak düzenlemişsiniz, bunları iptal edin” dedi ya..

Yarın, EPDK’nın isteği ile.. Doğalgaz faturaları iptal edilse bile..

“Biz doğalgaz firmasına tahsilat yapmadık. İSKİ’ye yaptık” deyip, yola devam etmek için..

Bu arada tahsil edilen paraları da.. Başka yerlerde kullanmak için..

“Cambaza bak” oyunları bunlar..

Bu oyunları yıllar önce öğrenmiş, Bay Ekrem..

Ve korkarım..

CHP tabanından ciddi bir itiraz sesi gelmediği takdirde..

Şımaracak.. Şımaracak.. şımaracak..

En sonunda..

“Elektrik, su, doğalgaz ile başladık. Ama bununla yetinmemeliyiz.. Mutlaka geliştirmeliyiz” diyerek..

“Mesela su faturası için, doğalgaz faturası için tutturduk ya, askıda faturayı.. Şimdi buna yeni bir ekleme yapalım” diyecek..

Veee..

“Askıda maaş” ile flaşı patlatacak..

Ekrem’in ödeyemediği maaşlar için çağrıda bulunacak..

“Biz belediye personelinin maaşlarını ödeyemedik. Askıda maaş ulygulamasını başlattık. İsteyen ordan istediği maaşı alıp, ödesin” diyecek..

“Olmaz olmaz” deme..

“950 TL’lik su faturası” olur da..

“Askıda maaş” olmaz mı?

Bir sonraki adım..

“Askıda daire” ile kendini yenileyecek..

“CHP’lileri ev sahibi yapma” numarası ile karşımıza çıkacak.

Yetmez.. Yılmaz Özdil’e 2500 TL’lik nutuk ile yapılan organizasyon sonrasında edindirilen villa benzeri villalar için.

Saf hayırseverlere çağrı yapılabilinir..

“Askıda villa..”

“Askıda Ferrari..”

“Askıda uçak..”

Askıda..

Bu işin sonu yok..

Daha doğrusu..

Bu işin sonu var da..

Hayırlı bir son değil..

Bu işin sonu, mahkeme kapısı..

“Siber saldırı” ile falan, kapatılamayacak kadar ciddi bir son..

Sadece Ekrem’in değil.. Tüm ekibinin.. Hatta partisinin başını yakacak bir son..

Bizden hatırlatması..

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Ben kim yaparsa yapsın takdir edilecek herşeyi takdir ederim.
Eğer İmamoğlu bunu hakkıyla yapabilseydi gerçekten takdir edecektim. Ama maalesef Ak parti belediyeciliğin ve diyer tüm belediyelerde gördüğümüz aynı terane, torpili, adamı olan için işleyen bir çark yardım çarkı değildir. Olayın para kaçırma bölümüne girmeyeceğim bile...

Bu yüzden güzel düşünce ama uygulanmadığı için takdir etmiyorum...

Yardım kolilerine gelince, nezaman adını şanını bilmediğimiz gerçek ihtiyaç sahiplerinin kapısı çalınacak merak ediyorum. Tüm belediyeler için geçerli...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar