Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

FK Sözlük 3. Doz aşı tercihiniz.

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
elbette biontech ama korkutucu haberler geliyor,aşının pfizer'la ayrıldığı ( 3, doz ) Çinden geldiği hatta bir çok aşının son kullanma tarihinin geçtiği aşı olmadan önce insanların bakıp bunun fotoğrafını çektiği gibi şeyler.ne kadar inandırıcı bilemedim ama beklemedeyim 3,doz için.
bu konu hakkında bilginiz var mı avaba @Yaren hanım ?

Yaren

Emektar Üye
Gölgesine Razı Bir Fesleğen
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
Dediğim gibi ,son aşı bana farklı geldi öncekilerden ,ilk üçte hiç acı duymadım,yan etki yaşamadım ,dördüncü cidden değişikti ,ama son kullanması geçmemişti zaten aşı üretimi yeni ve son kullanması geçse dahi çok büyük sorunlar olmaz ,tabi bunun da süresi var,5 ay da geçmesin yani:)

Yaren

Emektar Üye
Gölgesine Razı Bir Fesleğen
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
İlk iki doz ne işe üçüncü aynisi olsun derim @SiyahSancaktaR ,ama Efulim’e yazdığım mesajı okur musun,6 ay geçmemişse ve antikorun var ise olmasan olur şimdilik.
Aşıya karşı olmamanıza sevindim,son aylarda ölenlerin çoğu aşısız ne yazık ki..

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@interceptor, İlaç benim işim usta. Pfizer in böyle açıklaması yok. Kasım 20 de Pfizer Omicrona karşı yeni üretilecek Biontec aşıyı duyurdu ve 100 güne yakın bir sürede Omicronu etkisiz kılınacak Bionteki duyurdular.
Şirketin açıklamadığı her haber asparagastır.

Son kullanım tarihine gelince. Hiç bir ilaç, hiç bir aşı son kullanım tarihi geçtiğinde öldürmez, zehirlemez yan etki yapmaz. İlacın etkinliği biter. Yani fayda görmezsiniz.
Etkinlik son kullanım tarihinden sonra 6 ay daha devam eder. Yani biz son kullanım tarihi geçse dahi satmıyoruz ama o ilaçları içiyoruz. Hatta bir çok antibiyotiği bir yıl dahi geçse kullanıyorum.
Aşılar kısım kısımdır.
Örneğin geçen yıl kullandığınız grip aşısını bu sene kullanamazsınız. Zamanı geçtiği için değil, her yıl havadaki mikroba ve hastalık seyrine göre yeniden düzenlendiği için. Mrna kökenli her aşı böyledir. Her yeni aşı yada her yeni seri üretimi hastalığın seyrine göre yeniden ruhsatlandırma yapar.

Ben 3. Doz aşıyı şimdilik olmayacağım.
Ben 4. Faz çalışması sonuçlarını bekleyeceğim.

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
@interceptor, İlaç benim işim usta. Pfizer in böyle açıklaması yok. Kasım 20 de Pfizer Omicrona karşı yeni üretilecek Biontec aşıyı duyurdu ve 100 güne yakın bir sürede Omicronu etkisiz kılınacak Bionteki duyurdular.
Şirketin açıklamadığı her haber asparagastır.

Son kullanım tarihine gelince. Hiç bir ilaç, hiç bir aşı son kullanım tarihi geçtiğinde öldürmez, zehirlemez yan etki yapmaz. İlacın etkinliği biter. Yani fayda görmezsiniz.
Etkinlik son kullanım tarihinden sonra 6 ay daha devam eder. Yani biz son kullanım tarihi geçse dahi satmıyoruz ama o ilaçları içiyoruz. Hatta bir çok antibiyotiği bir yıl dahi geçse kullanıyorum.
Aşılar kısım kısımdır.
Örneğin geçen yıl kullandığınız grip aşısını bu sene kullanamazsınız. Zamanı geçtiği için değil, her yıl havadaki mikroba ve hastalık seyrine göre yeniden düzenlendiği için. Mrna kökenli her aşı böyledir. Her yeni aşı yada her yeni seri üretimi hastalığın seyrine göre yeniden ruhsatlandırma yapar.

Ben 3. Doz aşıyı şimdilik olmayacağım.
Ben 4. Faz çalışması sonuçlarını bekleyeceğim.
teşekkürler

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar