Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

FK Düşünce Platformu

ForumKalemi Özgünlüğü ön planda tutan Özgür bir düşünce platformudur. 🤩
Tips
Günün Sözü
ForumKalemi 1 Yaşında

11 Maddelik Sosyal Medya Teklifi Erdoğan’a Sunuldu

EfuL!m

★·.·´¯`·.·★HüzünGâh★·.·´¯`·.·★
FK Admine
FK Yönetici
Katılım
2 May 2020
Mesajlar
4,324
Tepkime puanı
10,690
Konum
▁ ▂★İstanbuL★▂ ▁

ForumKalemi İtibar:

11 Maddelik Sosyal Medya Teklifi Erdoğan’a Sunuldu

AK Parti’nin Erdoğan’a sunduğu 11 maddelik 'sosyal medya' düzenlemesinde Almanya modeli örnek alınıyor. Düzenleme ile Türkiye'den günlük erişimi bir milyondan fazla olan yurt içi veya yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcıları, temsilci bulunduracak.


1595319765188.png

11 Maddelik Sosyal Medya Teklifi Erdoğan’a Sunuldu

AK Parti grubu, hazırladığı teklifi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sundu. Son şekli verilen 11 maddelik 'sosyal medya' düzenlemesinin meclis tatile girmeden yasalaşması planlanıyor. AK Parti, sosyal medya düzenlemesini yarın Meclis Başkanlığına sunacak.

MHP'ye de gönderilen teklifin, yarın da muhalefet partilerine iletileceği öğrenildi. Bu hafta meclis başkanlığına sunulacak teklif ile yükümlülüğü yerine getirmeyen sosyal ağ sağlayıcısının internet trafiği bant genişliği önce yüzde 50, daha sonra yüzde 95'e kadar daraltılacak.

Sosyal ağ sağlayıcıları, Türkiye'deki kullanıcıların verilerini Türkiye'de barındırmak zorunda olacak. Bu yükümlülüğü yerine getirmeyenler ile erişim engelleme veya içerik çıkarılması kararlarının uygulanmasına ilişkin rapor bildirimi yükümlülüğünü yerine getirmeyenlere para cezası verilebilecek.

Temsilci bulundurmak zorunlu olacak

Türkiye'den günlük erişimi bir milyondan fazla olan yurt içi veya yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcıları, Türkiye'de temsilci bulunduracak.

Yükümlülüğü yerine getirmeyen sosyal ağ sağlayıcısının internet trafiği bant genişliği önce yüzde 50, daha sonra yüzde 95'e kadar daraltılacak.

Kişiler tarafından da sosyal ağ sağlayıcılarına içerik kaldırılması ya da erişim engellenmesi başvurusu yapabilecek ve bu başvurulara belirlenen saat içerisinde olumlu ya da olumsuz yanıt verilmek zorunda olunacak.

Başvuruları yanıtsız bırakan ağ sağlayıcılara para cezası verilebilecek.

Hukuka aykırı olduğu mahkeme kararıyla saptanan içerik, sosyal ağ sağlayıcıya bildirilecek, bildirime rağmen belli bir saat içinde gereğini yerine getirmeyen sosyal ağ sağlayıcı, doğan zararların karşılanmasından sorumlu olacak.

Kaynak:Yeni Akit
 

Charismax

Ne demek Hiç mi yok ?
FK Üyesi
Katılım
1 May 2020
Mesajlar
5,178
Tepkime puanı
5,708
Konum
istanbul
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
Cinsiyet
Medeni Hal
DisPVx
Takım
O8yPI5

ForumKalemi İtibar:

Almanyayı örnek alacaksa müstehceni serbest kılar bu... ya zaten biz avrupadan bütün şartları alıyoruz çekiyoruz kendimizi avrupa modeli diyoruz hep .. ama çalıştırıyorlar milleti 12 14 saat adı avrupa siteni 8 üzerinden maaş diğeri yüzde bilmem kaç mesai.. buda onun gibi olur .. adı avrupa ama anadololu var eski toprak değerlerimiz falan filan :haha: kafanız çalışmaz zaten türk modeli diye birşey uyduramazsınız..
 

asminya

★ ay tenli kadın.
FK Üyesi
Katılım
21 Tem 2020
Mesajlar
1,118
Tepkime puanı
2,708
Cinsiyet

ForumKalemi İtibar:

Ülkemde insanlar belli bir medyaya zaten mahkum edilmisti. Kontrolden çok hoşlanıyolar çünkü. Amaçları gereği bunun bu şekilde olması gerekiyor. Kontrol edemedikleri mecraları ise kapatmayı veya yok etmeyi hedefleyen bir durum var ortada, o kelimeyi söyleyemiyorum bile düşünün.

Bu yasaklamaya neden ihtiyaç duyuyor? Çünkü, akıllarınızı kullanmaya bayılıyorlar. İstedikleri gibi yönlendirmeyi ve algılarınızla oynamaya and içmişler. Muhalefetsiz bir ülke istiyorlar, mesela Çin gibi. İktidara bakarsan yoksulluk yok, yoksunluk yok, yolsuzluk yok, şike yok, fakirlik yok, hukuksuzluk yok, işkence yok, yalan yok. Nerden baksan ülkede hiçbi kötülük yok. Sağdan bak Danimarka, soldan bak İsveç.

Bütün bu yoklukların ülkesinde biri çıkıpta var dediğinde büyü bozuluyor, çünkü sosyal medyayı kapatması gerekiyor tam da bu yüzden. Sosyal medyanın varlığı bilgiyi yayma yetkisi getiriyor, iktidar bundan da hiç hoşlanmıyor, dünya ile getirdiği bağlantısından hoşlanmıyorlar. İnsanların sokağa çıkmasından korkuyorlar, korkularından korkuyorlar. Sosyal medya onların varlığını tehdit ediyor kısaca. Onlar ne isterse o oluyor çünkü.

Ve giderayak medyada haber olmuş tüm hatalarını, suçlarını da silerek gidecekler. Ne güzel dünya.
 

Forumda daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap