Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

İslam Umuyorum ki kulaklarına küpe olsun.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Bir evliliğin sağlıkla yürümesi için sevgi, saygı, sadakat gibi pek çok bileşen var. Ama bence ‘açık olmak’ ve kendini dürüstçe ifade etmek en az bunlar kadar önemli. Geçenlerde çocuklar babalarıyla nasıl evlendik; tanışmamızı, düğünümüzü, nişanımızı falan sordular. Uzun uzun anlattım. Size o kadar uzun anlatmayacağım ☺️ ama özellikle sayfayı takip eden genç arkadaşlar için şunu not düşmek isterim. Çocuklara dedim ki; ‘Babanızla evliliğimiz ayakları yere basan bir evlilik oldu, çünkü hiç rol yapmadık. Kendimizi gizlemedik, -mış gibi davranmadık. Açık açık her şeyi konuşup, birbirimizi olduğumuz haliyle kabul etmeyi öğrendik. Nasıl yani, dediler. Mesela dedim, yeni evlenecekler en çok alışverişlerde sorun yaşarlar. Kız tarafı şunu alsın, erkek tarafı şunu taksın. Ve çoğunlukla ‘kendimiz ne istiyoruz’ diye düşünmekten çok ‘toplum ne diyor’ diye düşünürler. Biz babanızla tüm bu alışverişlerden önce oturduk, elimize kağıt kalem aldık ve dedik ki, ‘Şu kadar paramız var. Bu parayla neler alalım? Neye ihtiyacımız var? Oturduk listeledik. Paramız neye yetiyorsa onları aldık. Borca harca girmedik. Alamadığımız şeyler de bize hedef oldu, evliliğimiz boyunca ufak ufak tamam ettik. Ben anlattım, yavrular dinledi. Umuyorum ki kulaklarına küpe olsun. Olsun ki; ‘aman millete ayıp olmasın’ diye bütçeleri aşan harcamalar yapanlardan, ‘el alem iyi desin’ diye takıp takıştıranlardan olmasınlar....

FB_IMG_1687765962058.md.jpg

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar