Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Analiz Gündem!

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Olmayabilir, hala marjinal hesapların argümanlarını kullanarak İsraile yanıcı maddeler satan hülikümeti protesto eden ve paylaştığın hesapla zerre ilişkisi olamayan insanlara iftira atıyorsun.
Bizim açımızdan derken? Siz kimsiniz pardon? Senin açından iftira furyası kapanmış sanırım. Biz dersen buna başkalarını da dahil etmiş olursun.

Olmayabilir

Aktif Üye
FK Üyesi
@Qasem, biz derken ben ve sen tabirlerini kullanmayı sevmediğimiz içindir mümkün olduğu kadar imtina ederiz arasıra yazdığımız oluyorsada gözden kaçırmış olduğumuzdandır

Olayı başından alalım bugün paylaştığımız görsel sosyal medya hesaplarında tek paylaşılmıyordu bu konuda hemfikirizdir ve bazen önyargılarda çıtayı o kadar yükseltiyoruzki gülümselerin benzerliğinden yola çıkarak belkide tanılar dahi koyabiliyoruz fakat biz yinede yüzde yüz emin olamadığımız için ve yakın zamanda mossad üyelerine yapılan operasyonların bir nevi rövanşı olabileceği düşüncesiyle ne şehit kızları için ne de sonradan isminin ruken olduğunu öğrendiğimiz kişi için bu paylaşımı yaptık peki kimi kastettiniz diyorsanız o gösteriye katılan herhangi biri yada birileri olabilir işte bu gördüğünüz kişide yakın geçmişte yakalanan ajan muhbir yada adı herneyse onlardan biridir giysiler üzerinden kimselere kesinlikle suçlu yada asla suç işlemiş olamaz hükmü vermeyelim amacı taşımaktaydı

Örnekle bugün chp dem hükümet olsa politikaları dış dünyada rahatsızlık uyandırsa buna mukabil demirtaş ve kavalayı elinde imkanı olsa bir gün dahi cezaevinde tutmayacağı aşikar olan yönetim için güneydoğuda hükümet aleyhinde yapılacak eylemler sizce dış mihrakların komplosundan öteye geçebilirmi

Gelelim ticareti kesme noktasına sadece sizin tabirinizle marjinal (terörist) yapıların olayı desteklemesi söz konusu değil uzun uzun liste yazmamıza da gerek yok zaten sadece takıldığım nokta
kendi adımıza empati yaparak hadi diyelim böyle bir düşünceyi ilk ortaya atan biz olsak akabinde kitleler arkamızda gelse ve devamında başımızı çevirip baktığımızda arkamızda terör sevici gurupları gördüğümüzde bir dk bir yerde hata yapıyor olmalıyız demeli insan ve bu adamlar düne kadar filistinde gazzede azerbeycanda libyada ırakta suriyede ne işimiz var diyen güruh değilmi israilin saldirilarında ama hamas terör örgütü diyenler rte haması terör örgütü olarak tanımıyoruz dediğinde avazı çıktığı kadar bağıranlar ne olduda birden bire gazze sevdalısı oluverdiler
Olan biten sır değil seçimler sonrası israil dış işleri bakanlığı ibb ve ankara bb ni kazanan adayları sıcağı sıcağına kutlayarak rte ye seçimleri kazanmasından dolayı duymuş olduğu memnuniyeti dile getirmesi hükümetin israile ne kadar önem ve değer verdiğinin bir nevi itirafı
(kusura bakmayınız uzun oldu)
Yoksa dediğimiz gibi kızların birebir şahıslarıyla asla alıp veremediğimiz yok olamazda paylaşımlar gerçekmi değilmi orasını bilemem sadece hesaplardan biri dünkü paylaşım sonrasında kapatıldı gizleyecek bir şeyi olmayan hesap kapatma olayına girmez

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Dış mihraklar vs, cümlelerinin tamamı komplo teorilerinden oluşuyor. Tıpkı kavala olayında olduğu gibi iddianame tamamen koplotik. Nesnel tek bir delil yok herşey varsayım ve kurgu. İnsanların duyarlıklıları olabiliyor, insanların niyet okuyuculuğunu yapmak bana size mi kaldı. İsrailde bile Filistine yapılanlar için meydanlara çıkanlar varken türkiyede solun meydana inmesi sizi neden rahatsız ediyor. İslami camia yada sağdan başka gazzeyi, insanların özgürlükşeirni savunma yasağı mı var. Her şeyi neden komplo lafla başka münferit olaylara bağlamaya çalışıyorsunuz?

aguman

FK Yorumcu
Dış mihraklar vs, cümlelerinin tamamı komplo teorilerinden oluşuyor. Tıpkı kavala olayında olduğu gibi iddianame tamamen koplotik. Nesnel tek bir delil yok herşey varsayım ve kurgu. İnsanların duyarlıklıları olabiliyor, insanların niyet okuyuculuğunu yapmak bana size mi kaldı. İsrailde bile Filistine yapılanlar için meydanlara çıkanlar varken türkiyede solun meydana inmesi sizi neden rahatsız ediyor. İslami camia yada sağdan başka gazzeyi, insanların özgürlükşeirni savunma yasağı mı var. Her şeyi neden komplo lafla başka münferit olaylara bağlamaya çalışıyorsunuz?
Türkiyede solun meydana inmesini sende ne uyandırıyor san nasıl bir gelecek ışık vadediyor biraz açarmısın Ustam !..

Mevcut hükümeti güya protesto etme bahanesi ile iç savaşı aamaçlayan bu eylemlerde bir kaç kendini bilmez polis ile tüm emniyeti hükümeti taşlamışsın mosad ajanlarına kadar kadar analiz yapmışşsın hatta kavalayı bile nerdeyse sahiplenmişsin çok merak ettim düşünceni..

Hükümeti eleştirmek ağır eleştirmek herkesin özgür iradesi ve en doğal hakkı ama muhaliflik uğruna herşeyi mübah kılmak ne kadar objektif merak konusu !...

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@aguman, bir insan bizmiyiz, bir İslamcılar mı insani değerlere sahip. Dünyanın dört bir yanında insanlar sağ sol şu bu demeden meydana iniyor. Sol ilk kez meydana inmiyor ki, defalarca onlarla meydanlarda slogan attık biz. Sanırım sizler hiç meydanlara inmediğiniz için ne olduğundan Habersizssiniz. İnsanlar ölüyor hemde tüm dünyanın gözü önünde. Dünde insani erdeme sahip herkes meydana indi bügünde iniyor. Hükümetin çokta savunulacak bir yanı yok. Tabi size göre hakkın adaletin temeli sanırım hükümete giydirmemekten geçiyor. Adını şanını kim olduğunu bilmediğiniz insanlar hakkında ne kolay yalan ve iftira atarak Mosad ajanı diye biliyorsunuz. Tabi klavye arkasından atıp tutmak kolay.

Hükümete sizler gibi bakmıyorum. Haliyle eleştirdiğim yönleri ortada. Sizin gibi düşünmüyorum. Ama enazından insanlara iftira atmıyorum. Ne idiği belirsiz twitlerle insanların onuruna haysiyetin dokunan iftiralar atmıyorum.

Kavala meselesine gelince sanırım Atv dinleyen guruhtansınız. Koskoca iddiananemde, mahkeme boyunca tek bir somut delil ortaya konmayarak tamamen kurgusal, teorik ve hayali ağlar ile adamı içeride tutuyor hükümet. Ben böyle bakıyorum...

Tarihinizi dizilerden öğrendiğiniz için sanırım hayatı, dünü bugünü dizielerle anlamaya çalışıyorsunuz.

Son düzenleme:

Olmayabilir

Aktif Üye
FK Üyesi
@Qasem, kavala olayına bu denli sizler kadar vakıf değilmişiz çok pardon sezgin tanrıkulu can dündar gibi milliyetçi yönleri herkesin malumu bizimde zaman zaman gıptayla takip ettiğimiz kişiler dizinin lehinde o kadar çok pr çalışması yapınca bir an için inandırıcı olabilir düşüncesiyle izleyerek gaflete düşmüşüz ayrıca o kadar tv kanalı arasında atv tahminiz gerçekten etkileyiciydi

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Giriş - Gelişme - Sonuç:

İran'ın BM misyonu: "Bu saldırı, Şam'daki elçiliğimize yönelik saldırıya karşı meşru müdafaydı.

Mesele sonuçlanmıştır diyebiliriz.

Ama İsrail rejimi bir hata daha yapacak olursa, İran’ın cevabı daha şiddetli olacak."

Dağılabiliriz arkadaşlar…

Misyonu gereği İran safevi köpek katil devleti asla Müslüman olmayan bir devlete saldırmaz.
Yarın hınçlarını idlibi bombalayarak çıkarır bu İran köpekleri.
Müslümanlar ne çabuk gaza geliyor, herkes miranın bu gece İsraili haritadan sileceğini konuşuyordu.
İran İsraili gerçekte vursa bile ben bu katil şerefsiz ve tecavüzcü İranı asla desteklemem. İsrail ne ise İranda odur....

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Danışıklı dövüş gibi. Sadece İran değil İsrail de yalan görüntü paylaşıyor. Bu da İsrail resmi hesabından yapılmış bir paylaşım. Ama görüntü 7 yıl önceden Rusya'dan. Bu gece İran ve İsrail nasıl bir oyun sahneliyor? Anlayan beri gelsin.

IMG_20240414_065134.md.jpg IMG_20240414_065129.md.jpg

Olmayabilir

Aktif Üye
FK Üyesi
@Qasem, ilk günden bugüne kadar gazzede ab dünyasında kaybettiği desteği ve prestiji kotarmak için ingiliz merkezli kurgulanmış bilmem kaç dalda oscara aday çocukluğumuzun fenomeni yalan rüzgarının günümüz versiyonu

aguman

FK Yorumcu
@aguman, bir insan bizmiyiz, bir İslamcılar mı insani değerlere sahip. Dünyanın dört bir yanında insanlar sağ sol şu bu demeden meydana iniyor. Sol ilk kez meydana inmiyor ki, defalarca onlarla meydanlarda slogan attık biz. Sanırım sizler hiç meydanlara inmediğiniz için ne olduğundan Habersizssiniz. İnsanlar ölüyor hemde tüm dünyanın gözü önünde. Dünde insani erdeme sahip herkes meydana indi bügünde iniyor. Hükümetin çokta savunulacak bir yanı yok. Tabi size göre hakkın adaletin temeli sanırım hükümete giydirmemekten geçiyor. Adını şanını kim olduğunu bilmediğiniz insanlar hakkında ne kolay yalan ve iftira atarak Mosad ajanı diye biliyorsunuz. Tabi klavye arkasından atıp tutmak kolay.

Hükümete sizler gibi bakmıyorum. Haliyle eleştirdiğim yönleri ortada. Sizin gibi düşünmüyorum. Ama enazından insanlara iftira atmıyorum. Ne idiği belirsiz twitlerle insanların onuruna haysiyetin dokunan iftiralar atmıyorum.

Kavala meselesine gelince sanırım Atv dinleyen guruhtansınız. Koskoca iddiananemde, mahkeme boyunca tek bir somut delil ortaya konmayarak tamamen kurgusal, teorik ve hayali ağlar ile adamı içeride tutuyor hükümet. Ben böyle bakıyorum...

Tarihinizi dizilerden öğrendiğiniz için sanırım hayatı, dünü bugünü dizielerle anlamaya çalışıyorsunuz.

Usta geçiş konu ve yorumlarını ara ara inceliyordum ve senden böyle bir cevap şaşırtıcı gelmedi bana :)

Hükümeti eleştirmek hatta ağır eleştirmek senin ve herkesin en doğal hakkı yeri geldiğinde senden daha ağır eleştiyorum ben..

Aramızda ki fark hükümete kızıp sol kesimden medet umacak kadar düşmedim !...

Meydanlara inmeme klavye delikanlılığı vurgusu yapmışşsın ama tanımadan böyle konuşmak kolay belki senin ömründen fazla benim sahalarda geçti hayatım rahat ol neyin ne olduğunu iyi biliyorum..

Yakalan kişilerin sorgusunda operasyonda sende vardın demek bu kadar hakimsin konuya !.....

Haberi tarihi tv den öğrenip idrak edenlerden değilim üzgünüm burda da yanıldın..

Kavala meselesine adalet değil sırf muhalif olmak gözü ile bakıyorsun bunu burdan görmek zor değil...

İstediğin görüşte istediğin açıdan bakman düşünmen tabiki özgür iraden buna kimse karışamaz..

Sadece görüşün mutlak hakikatmış gibi yansıtman ironik Usta ..

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Uluslararası hukuk ; Yalan ve hikayeden ibaret bir kavram...
Rada kaldırılması gereken, sadece güçlülerin haklarını savunan, güçsüze diz çökertmeyi amaçlayan hukuk sistemdir.

Hukuk öğrencilerinin bu tabiri rafa kaldırmalarını öneririm...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar