Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Tartışma Aymazlıkta sınır tanımıyoruz!

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi:

Ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın.

Yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak seni görmek istiyoruz.

Bu nasıl bir kafa yapısı!?
Koltuğa yapışmış, milleti perişen etmiş iki aymaz görüyorum ben ya siz?

Olmayabilir

Aktif Üye
FK Üyesi
Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi:

Ayrılamazsın, Türk milletini yalnız bırakamazsın.

Yeni yüzyılın kurtarıcı lideri olarak seni görmek istiyoruz.

Bu nasıl bir kafa yapısı!?
Koltuğa yapışmış, milleti perişen etmiş iki aymaz görüyorum ben ya siz?
sadece siyaset değil hayatın her alanında bir çok insanla farklı ve aynı görüşte olduğumuz alanlar mevcutmudur evet kendi adımıza çok mecbur kalmadğımız sürece karşıt görüşlü olduğumuz kişilerle o konu hakkında tartışıp kör dövüşü yapıp karşılıklı antipati oluşturmaktansa ortak noktalarımızın olduğu konularda konuşmayı tercih ettik @Qasem, siyasi bakış açılarımız "bir elmanın iki yarısı" gibi olduğundan başka konu başlıklarınızda olabilir ama bu konu başlığında düşüncemiz bizde kalsın

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
@Olmayabilir_Hayat_Bu, forum geçmişinde Qasem ın karşıt görüşlerini çok okudum. Son seçimde "orada olsam Erdoğan a oy verirdim." mesajını da gördüm.
Yanlışa yanlış demek düstürdür biraz yüksek perdeden konuşuyor o kadar.

Konuyla ilgili yorumum şöyle.
Ben de Erdoğan ın gitmesinden yana değilim. Etik olarak kendi görüşlerinin tersine hareket etmesi ne derece doğru olur. İleriki dönemlerde aynı şekilde davrananacaklar için de kapı aralanmış olur.
Ülke bir kaosun içerisine sürüklenir mi diye de korkmuyor değilim :(

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Sayın cumhurbaşkanım keşke hiç bırakmasanız. Bırakmasını asla istemiyorum zira @AsyA sana katılıyorum ülke nereye sürüklenir bizi neler bekliyor korkusu yaşamaktayım.
Fakat bir tarafım da ayrılıyor olması ülkeyi plansız programsız bırakmayacak olabileceği
Mutlaka bir gidişat kurgulanmıştır yoksa bu kadar net bırakırım diyemez.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Bir Erdoğan gidecek diye ülke kaosa sürüklenecekse o ülke yıkılsın. Sistem Erdoğanın etrafında dönmüyor. Devlet kişilere entegre ile çalışmaz.

Bunlar bildiğin bunak, düşünme yetilerini yitirmiş, yolda bile yürüyemiyorlar. Kemal bunağından kurtulduk, bunlardan da kurtulayım iyiydi. Gelen gideni. Aratmıyor ama enazından yeni taze kanlar yeni paradigma kara yer verilmeli. Meclise bir dönemden fazla girilmemeli vekil ömür boyu maaş almamalı. Salak saçma bir sistemde bunaklar tarafından yönetiliyoruz. Erbakan ve ecevit dönemini hatırlayın. Koltuğa yapışıp kaldılar.
Temel, Erdoğan, bahçeli bunlardan farksız mı?

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@EfuL!m, ülkenin içinde olduğu duruma bakar mısın?
Her yer AKP liglere peşkeş çekilmiş, tüm kurumlar torpilsiz, işler rüşvetsiz yürümüyor. Sahtekarlık almış başını gidiyor. Ekonomik kriz, yanlış yönetim aymaz kadrolar bunlar hepsi akpnin suçu değil mi?
Yahu insanlar kuru ekmeğe muhtaç kaldılar. Kiralar 10 bin asgari ücret 17 bin.
İşsizlik had safhada, iş kur teşvikleri ile üç kuruşa insanlar iş yerlerine peşkeş çekiliyor ve göstermelik işsizlik rakamları düşürülüyor. Baş dediğin adamın her dediği yalan, sahte göz yaşları başka bişey yok.
Ekrem aptalının verdiği tutamadığı sözleri tüm akpliler her yerde alay konusu yaptılar, peki ya AKP nin yap işlet devret modeli ile halkı borç batağına gömmesine niye ses çıkmıyor. Köprülerden geçiş ücreti nekadar?
Kıçı kırık bir dolarex tb fiyatı nekadar. Ben burada 1.5 ( 11 TL) leye alıyorum diclofenac soduyumu türkiyede 100 küsür lira. Bunu baş olmak. Fazi oranlarına bakın yaf, Allahtan korkun, gecikme faizi ecevit döneminde % 0,75 idi bugün %5 başmdediğiniz sizi kimlere peşkeş çekiyor anlayın artık. Zengin daha zengin fakir daha fakirleşiyor..

Bu kokuşmuş zihniyetlerden kurtulmak lazım.
Tüm meclis yenilenmeli. Artık halkın seçtikleri değil seçilmişlerin seçildiği bir yönetim modeli var.
Bu sistemin mimarı AKP...
Tarih akpyi asla unutmayacak

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
@Qasem, Tamam haklılık payın olabilir fakat bana bir merci söyle onu baş yapalım kusura bakma ama sende söyleyemiyorsun çünkü elle tutulan siyaseti kusursuz bir tane devlet adamı var mı?
Sen Avrupa‘da yaşıyorsun oradaki oturmuş düzen bizde oturamıyor yok olmuyor başarılamıyor.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@EfuL!m, neden birini baş yapm derdindesiniz onu anlamıyorum. Senato yok mu?
Kişilere endekslenen devletler yok olmaya mahkumdur. Avrupada kişiler değil senato yönetir devleti.
Meclis kukla olmuş, devlette tek adamcılık baş göstermiş. M kemalden ne farkı var şuan Tayyipin. Tek kişinin yönettiği jekoban despotik bir sisteme döndük.

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
@Qasem, Bahsettiğin senato bize entegre edilmesi için pek çok fırın ekmek yenmesi gerekiyor. Osmanlı’dan bu yana cumhuriyeti ilan etmiş olsalar da illaki bir lider yönetmiştir. Koalisyonlu devletide gördü bu gözler yok çok zor. Hatta bizde o senato bireyleri anca birbirlerini yer yinede iradeyi sağlayamaz.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@EfuL!m, her doğum sancılıdır...
Sancıyı göze almayan gebe kalmasın.
Gebeliği göze alamayan senato ya sokmamak gerek

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar