Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Zulüm Bizdense Ben Sizden Degilim

Yeşil sarık

FK Yazar
Mütefekkir
Duha
Hobim
Okumak
İsim
Murat
Meslek
Talebe
Memleket
Konya
'haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır', 'hakkı ayakta tutan adil şahitler olun',
' zalim kim olursa olsun karşısında mazlum kim olursa olsun yanında olmalıyız'
hakikati ve sloganıyla inşa ettiğimiz İslamcı kimlikler, iktidar ve güç zehirlenmesi nedeniyle olmalı ki bugün Adana'da 'Furkan gònüllerine' yapılan şiddet ve haksızlıkları görmüyor ve duymuyor.
İslamcı! bazı camialar ve şahsiyatler, kendilerine verilen 'sus payı' nedeniyle bugün kimlikleri buharlaştığı gibi vicdanları da maalesef yok oluyor.
.
28 Şubat sürecinde joplanan, horlanan, dışlanan, mağdur edilenler ne hazindir ki bugün kendileriyle aynı kaygıları paylaşan Furkan gönüllülerine duyarsız ve tepkisiz kalabiliyor.
Ne diyeyim, mal ve makamlarına kul olduğunuzu size hatırlatıyor ve bir an ònce Allah'a kul olmaya sizi davet ediyorum.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
hakikati ve sloganıyla inşa ettiğimiz İslamcı kimlikler, iktidar ve güç zehirlenmesi nedeniyle olmalı ki bugün Adana'da 'Furkan gònüllerine' yapılan şiddet ve haksızlıkları görmüyor ve duymuyor.
İslamcı! bazı camialar ve şahsiyatler, kendilerine verilen 'sus payı' nedeniyle bugün kimlikleri buharlaştığı gibi vicdanları da maalesef yok oluyor.

Özellikle ;
kendilerine verilen 'sus payı'...

Başkalarını bilmem ama Furkan hareketine karşı mesafeli. Duruşumuzu yüzlerce gerekçesi var. Asla yapılanları onaylamıyorum desteklemiyoruz. Ama Furkanın da hal hareket ve tavırlarını kessinlikle tasvip Etmiyoruz.
Yakından tanıdığımız için ve hareketi bildiğimiz içinde Müdahale eden güvenlik güçlerini kınadığımızı rahatlıkla söylüyor ve haberinde yapıyoruz. Ama onlarla kol kola yürümez, omuz çıkmayız ve biz asla kimseden sus payı almadık. Adana da sessiz kalan islami camiada sus payı almamıştır.
Usta hepimizin Furkana uzak durması, sessiz kalmasının gerekçeleri çok çok fazla.
Dün mazlumun yanında olmayanlar bugün bizleri yanlarında göremezler.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry

Yeşil sarık

FK Yazar
Mütefekkir
Duha
Hobim
Okumak
İsim
Murat
Meslek
Talebe
Memleket
Konya
Ey iman edenler! Allah için hakkı/adaleti ayakta tutun ve adil şahitler olun! Bir topluluğa olan kininiz sizi adaletsizliğe sevketmesin! (Maide-8)

Usta Bu yapının fikirlerine katılmıyorum, yöntemini de benimsemiyorum. Ancak sokak ortasında kadınların saldırıya uğrayıp coplanmasını hiç bir vicdan kabul etmez. Böyle bir uygulamayı kimse haketmiyor. Yapılan bu hukuksuz tutumu kınıyorum.

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
Mesafe duruş usturup anlamam ben kabul edemem hanım kardeşlerimizin coplanmasini!..
Gavuru vurur gibi bu nasıl mualamele!...

Biz 28 Şubatta ne için savaştık mücadele ettik !...

Din düşmanlarına sol kesime güzel manzara ve malzeme verdiniz !...

Yazıklar olsun o emniyet mensuplarına !...

Ve buna sebebiyet veren herkese Rabbimin gazabı üstüne olsun !...

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Murat, bizde aynı şekilde kınıyoruz. Ay o şekilde gerekli her yerde seste çıkardık. Lakin bu yapı okadar iğrenç ki, olacakları bile bile güvenlik güçlerini tahrik ediyorlar. Bile bile kdın ve çocukları o meydana topluyorlar. Bu konuda onları defaatle defalarca uyardık. Yani bilinçli yapıyorlar. Yazık cidden yazık. Şahit olduklarımı anlatmaya kalksam tiksinir insan. Ama bana yakışmaz. Yazık ediyorlar kendilerine. Bizim kadar eylemsellikleri yok, ama her eylemde bile bile taşkınlık yapmak, kadınları öne sürmek, çocuk ve kadınlarla bilinçli bir şekilde eylemde bulunmak iğrenç bir durum.

Dün toplantı yaptık arkadaşlarla. Ben uzaktan bağlandım. Yani geçmiş olsuna bile gitmeme kararı aldık, zira istedikleri zaten buydu. Sadece haksöz haberden kınama yayınladık

Yeşil sarık

FK Yazar
Mütefekkir
Duha
Hobim
Okumak
İsim
Murat
Meslek
Talebe
Memleket
Konya
Tabiinler herzaman tabi oldukları yol ,yoldaş Emir sorgulamasında akli değilde yureksel kani duygularla davranir ,Sorgulamadan yoksun olanlar körlük gözlüğü nü takarlar haklı gördükleri davalarında mücadele ederler ,zaten herkesin mücadelesi Hak ile başlamaz mı?

Sol cenap ne kadar siyasî merkez sağ parti düşmanı olsa bile mesele irtica örgütsel yapı ve oluşumlarda tavrını hukumetden koyabiliyor,Ülke bir daha 15 temmuz kalkışması gibi içten devşirilmiş bir Feto oluşumundan rahatsız.

Kapalı kutu görünen örgütler, oluşumlar ve tabiinlerin islami davadan çok isimsel davalarında daha sadık olduğunu geçmiş tarihlerde gördük,yaşadık.

Hükümet tarafından yapılan Açıklamada orantısız güç kullanıldığını kabul edip gereken tetiklerin yapılacağını söylemesine rağmen,öne sürülmüş yada kandırılmış kadınlara ve çocuklara yapılan zulmü kabul etmesine rağmen bazı islami Stk ların sessiz kalması kabullenemez diye düşünüyorum.

Sol Cenabin bu gruplar üzerinde islami kendilerine sakız yapmaları bizi rahatsız etmektedir .

Son düzenleme:

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Murat, usta o bahsini ettiğin bazı islami camialar bugün biz boğulsak kına yakacaklar. Bu sadece Furkan için geçerli değil. Nam şan şöhret ve para için at sürüyorlar. Biz onları islami hareket kategorisinde değerlendirmiyoruz. Hükümet tarafından fonlanan sözde islami özde ne oldukları belli olmayan yapılar.

Hükümetin ve kokuşmuş Adana emniyetinin hiçbir haklı yanı yok zaten. Onların haklılığını savunmak zaten başlı başına kişinin adalet duygusunu kendisini bulunduğu noktayı sorgulaması neden olur.

Çok iyi hatırlıyorum, Sırf suriyede ki müslümanları sahiplendiği iz için, davaya omuz verdiğimiz için bizi Amerikan uşağı olarak yaftalamış, tayipçiler damgasını hiç uyanmadan yapıştırmış, savaşın musebibleri olarak bizleri hedef tahtasına oturtmuş çoğu elemanı bizi tekfir etmişti.
Bir çok elemanı (Üst düzey) Selam bile vermiyorlardı.
Hele Rabia katliamında tüm dernekleri birlik olup ses yükseltmeye, birlikte hareket etmeye çağırdığımızda bize kullandıkları cümleleri unutamıyorum.
İşin komiği Kaç defa randevu almadığım için görüşme talebim bile red edilmişti. Ne ben nede adanada hiç bir islami oluşum bu adamlara asla omuz vermez. Yine en yakın biz durur yine bizden başka savunanları kolay kolay çıkmaz. Çünkü Adanada çok şey yaşadık. Haliyle orada yaşayanlar bilir.

Allah onları ıslah etsin. Ülke zaten polisiye devleti oldu, o ayrı bir sorun. Soylu ülkeyi stalinşn polisiye devletine, ajan ülkesine çevirdi. O zaten başlı başına bir kokuşmuşluk.
Yeri gelir her bir ferdi için canımızı ortaya koyarız ama bu o olaylardan biri değil.
Tüm adana stoklarının olduğu, onlarından da bir kaç kişinin olduğu watsap gurubunda kullandıkları cümleler, bizleri tekfir etmeleri, bizleri devletin ajanı yardakçısı olarak görüp bu olay üzerinden tek hak davanın kendilerinin olduğunu dillendirmeleri bile ve hala gurupta kalmaya sabote etmeye devam etmeleri bile tüm Adana islami cemaatlerin onlara sırt çevirmesi için yeter artar bile.

Never Give Up

FK Üyesi
Burç
Terazi
İslami medyada bana çok saçma ve samimiyetsiz geliyor.. Halen 28 Şubat edebiyatı yapıyorlar ama hapisteki Halis Bayuncuk Hoca'yı hiç görmüyorlar..
Hani müslümanlara baskı yapılmayacaktı? Farklı düşünsem de hiçbir zulüme alkış tutamam. Hiçbir insan söylediği sözler nedeniyle hapis yatamaz. Nokta.
Hükümete en ufak bir eleştiri de ne mazlum kalıyor, ne dava, ne müslüman.. Yeter ki alkışlansın..
Bu ister Gülşen olsun, ister Ebu Hanzala ister Recep Tayyip Erdoğan.. Söz suç olmaz.
Ben düşünce özgürlüğünün sonsuzluğuna inanırım, insanların da kesin olarak eşitliğine..
O yüzden 28 Şubat kötü bir dönemdir.. Ancak onu gündeme getirerek bugünün yanlışları da örtülmez.

Yeşil sarık

FK Yazar
Mütefekkir
Duha
Hobim
Okumak
İsim
Murat
Meslek
Talebe
Memleket
Konya
İslami medyada bana çok saçma ve samimiyetsiz geliyor.. Halen 28 Şubat edebiyatı yapıyorlar ama hapisteki Halis Bayuncuk Hoca'yı hiç görmüyorlar..
Hani müslümanlara baskı yapılmayacaktı? Farklı düşünsem de hiçbir zulüme alkış tutamam. Hiçbir insan söylediği sözler nedeniyle hapis yatamaz. Nokta.
Hükümete en ufak bir eleştiri de ne mazlum kalıyor, ne dava, ne müslüman.. Yeter ki alkışlansın..
Bu ister Gülşen olsun, ister Ebu Hanzala ister Recep Tayyip Erdoğan.. Söz suç olmaz.
Ben düşünce özgürlüğünün sonsuzluğuna inanırım, insanların da kesin olarak eşitliğine..
O yüzden 28 Şubat kötü bir dönemdir.. Ancak onu gündeme getirerek bugünün yanlışları da örtülmez.
Kısmi Anlamda söyleminiz İslami medyanın taraf ve yön buluslari güce ve tabiin oldukları merciye göre şekillenir , Özgün söylem doğru bilgi tarafsizlikla elde edilir .

28 Şubat bize örnek timsalinin olma sebebi kendi penceremde budur ?

Laik Kemalistlerin fikir ve düşünce özgürlüğünün cignemesi değil ,sonuçta bu düşünce Dini erguvanlari istemeyen Kureyş müşrikleri gibi yerde biz gökte yaratıcı diyen bir fikir akımı ,Asıl müslüman tabakanın bu dönemde kimliklerine verdikleri zaaf , o günü unutup refah ve rahatlık döneminde sergilediği tutum ,

Düşünce özgürlüğünün sonsuzluğana inanmak ,söylemlerin sınırsız olmasidir ki ! İnsanoğlu düşünmekten çok düşüncesiz eylemlere girdiği için fikir ve akımlara tabi olanlara haddi asmazlik söylemler türer bu da işin içinden çıkılmaz hal alır.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar