Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

FK Sözlük Yusuf Dikeç

Teçhizatını vs takıp 1. olsaydı keşke.. 2.lik felan benim sevinç odağım değil.

Havalı tabanca kategorisimde gümüs Madalya alan sporcumuz 51 yaşindaki Yusuf Dikeç’in bebeğini yapmışlar

FB_IMG_1723029364707.md.jpg
Reklam filmi cizgi roman karakteri oyunculuk okey kabulde 3 5 kurus para kazanacagiz kaygisiyla alt yas grubu icin uygun olmayan bu tur tesebbuslerede girmesek

@Qasem, yillarca batinin sinema sanat spor v.b alanlarindan populer kisileri kendimize rol model yaptigimiz icin bu kez tam tersi sozkonusu olunca insan sevinmiyor degil fakat dedigin gibi abarti noktasinda cilkinida cikarmayalim
Sayet kendisi nasil yol izler bilinmez fakat bu firsati konuya hakim uzmanlar yada danismanlar araciligiyla iletisime gecip degerlendirebilirse bir sonraki olimpiyat oyunlarina ayakta değil sahil kenarinda aldiği villasinda senzlogda yattigi yerde gokyuzune ates ederek hazirlanabilir

@Olmayabilir, az çok tanımışsınızdır beni.
Milliyetçi bir çizgiye baya baya uzağım. Kimse hangi aileden geleceğini, hangi ırka sahip olacağını, hangi sınırlarda doğacağını, dilini, doğacağını coğrafyayı kendisi tayin edemez haliyle milliyetçilik, ırkçılık, faşizm bana göre temelde cehilliktir...
Bu bağlamda sonradan gelişen batılı emperyallerin bize tayin ettiği sınırlar çerçevesinde milli duygular geliştirip bu sınırlarda, kendini sınırlar içinde yaşayan üstün ırka mensup gören yada ona yamanmaya çalışanların geliştirdiği ve dönem dönem öne çıkardığı bu çizgideki aşırı abartma maalesef çok rahatsız ediyor beni.
Tahammül sınırlarımı çok zorluyorlar.
Okadar çok abartıyoruz ki, sanki dünya bir yana biz biryanayız gibi...
Bu halimizi komedi diye izliyorlar buradan...
Anlayabilse Türkiye halkları...

@Qasem, bu birazda aslinda disardan tarafsiz bakis acisiyla kisinin basarili oldugu herhangi bir konuda kendini ovmesinin iticiligi yerine baskasinin ovgusuyle cekicilige sahip olma durumu
Dun maci izlemesekte irfancan gol sonrasi ayni hareketi yapmis fakat bir kac gun once sirikla yuksek atlamada dunya ve olimpiyatta butun rekorlari kiran yabanci atlette yusuf dikec hareketini yapmisti bana kalirsa bizler icin irfaninki yerine diger atletin bu sevinci yapmasi daha anlamliydi

ARTIK YAZACAĞIM...
Değerli sporcumuza saygım için yazacağım...
Yusuf Dikeç olimpiyattaki başarısından sonra, rahat davranışlarıyla dikkatleri üzerine çekince, sosyal medyada çok konuşulmaya başlandı.
Sosyal medya paylaşımlarının bir kısmı sporcumuza değerini veriyordu. Ama bazılarında ise; sadece ona değil, ülkemize de kötü gönderme yapan subliminal mesajlar vardı.
Maalesef bu görsellerdeki kötü göndermeleri hissetmeyen bir çok Türk de mesajları paylaştı.
Mesela, işi Yusuf Dikeç'in kendine güveninden, sakin duruşundan öteye taşıyıp, izleyene tabanca doğrultan biri haline getirenler oldu. Tetikçi diyenler çıktı.
En son sahte bir TİME dergisi kapağı yaptılar.
Kapakta sporcumuzu üzerinde "Türkiye; Orjinal" yazan bir tişörtle robot şeklinde betimlediler.
Kapakta iki tane de ingilizce cümle bulunuyordu;
" Görmezden gelemeyeceğimiz bir unvana ulaştı"
"Biz Türklerin arasında bir terminatör ( sınırlayıcı- katil?) olduğunu biliyorduk."
Sporcumuzun, bakanın üzerine yönelmiş bir silahla betimlenmesi ve onun sahte Time kapağındaki gibi subliminal mesajlarla anlatılması beni rahatsız etti.
Önceleri "ya ben çok hassasım herhalde" diyerek sessiz kaldım. Ama birçok Türkün bunları övünerek paylaşmaya devam etmesi üzerine yazdım.
Acaba ben mi çok hassasım?

Haluk UygurFB_IMG_1724238125211.jpgFB_IMG_1724238131635.jpg

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri