Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Yaşadığım şartlar kötü olabilir, aç olabilirim, gelecek için hedefim olmayabilir.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Çin'de IPhone (ayfonn) telefon üretim fabrikasında çalışan bir işçi aylık 180 dolar alıyor.
Aynı fabrikada kendi elleriyle ürettikleri telefonun fiyatı 1800 dolar.

Araştırmalar sonucunda "İşcilerin fazla mesai yaparak ürettikleri telefonun parasını bir yılda ancak kazandıklarını ve bu parayı biriktirince ilk iş IPhone telefon almak olduğu tesbit edilmiştir." diyor

Garip olan ise bu işçilerin çoğunun kutu daireler diye adlandırılan 9 mertekarelik evlerde oturmasına rağmen ilk önceliğinin en son model telefon almak olduğudur.

İnsan en çok neye kafa yorarsa tek ihtiyaci oymuş gibi düşünmeye başlar ve ona ulaşmaya çalışır.

Dijitalizmin ön planda olduğu günümüzde maalesef ki geldiğimiz nokta, hepimizi robotlaşmıs canlılara çevirdi.

Hiçbir amacı olmayan, cebinde beş kuruş dahi parası bulunmayanların ellerinde son model telefon...

İki yumurtayı kırıp, karnını doyurmayı beceremeyen insanların tik-tok da arzu endam ederek beğeni kasmaları ise ayrı bir dram.

"Yaşadığım şartlar kötü olabilir, aç olabilirim, gelecek için hedefim olmayabilir. Ama ben medyada yakışıklı veya güzel şekilde sosyal medyada boy göstermeliyim!" anlayışıyla nereye kadar gider bu dünya ben bilemedim.😔
Safiye ÇetinkayaFB_IMG_1675599641492.jpg

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar