Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Soruyoruz!! Yaş farkı

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
@interceptor lacivert in yurtta net sıkıntısı var. Ne zaman gelir bilemedigim için ben yazıyorum. Bu yil üniversite son sınıf diye biliyorum mezun olacak :)
teşekkürler Asya,bakalım gelirse oda cevaplar ölmediğimiz sürece buralardayız bekleriz : )

müstahsen

FK Üyesi
@müstahsen yaşın kemale ermiş huysuz ihtiyar olarak yorumunu bekliyorum bu konuya :D

Evlilikte yaş farkının bir önemi yok demek bana cok akıllıca gelmiyor..Yaş farkı artıkca, sorunların cogalma ihtimali cok yüksek..

Tamam 'Aşkın gozü kördür'..İki gönül bir olunca,samanlık seyran olur' diyen tarafta olabilirim..Hadi 3-5 yaş farkı, olaki 7-8 olsun anlarımda, 10-20 yaş farkın sorun olmadıgını bana izah edebilecek var mı, bilmiyorum..:)

Yaş farkının sorun olmadigini soyleyen yarışmacı arkadaşlara "mutlu bir ömür" diliyorum..:)

Yıl 2022..Aklınızı, kalbinize alın!.. :))

Yeşil sarık

FK Yazar
Mütefekkir
Duha
Hobim
Okumak
İsim
Murat
Meslek
Talebe
Memleket
Konya
Hayatımızın her anı ,bizi çevreleyen toplumuzun temel kaideleri , Örf ve Adetlerimiz,Bölgesel farklılıklar vs.vs göz önüne aldığımızda Taşra bölgelerde kırsal alanlarda yaş farkı çok önemlidir,
Daha elit,modern tabir ettiğimiz çağdaş Yaşamların olduğu metropol şehirlerde yaş farkı o kadar kayda alınmaz ,Yaşam mücadelesinin zorlaştığı bu devirlerde Gençlerin kolay yolda rahat zengin olma hevesleri yaş farkliligini ortadan kaldırıyor,iki cins de zengin biri ile evlenmede yaş aramıyor ve öyle düşünenlerin sonu çevremde gördüğüm ve duyduğum kadarı ile kötü oluyor.
Bu yaş farkı derken 10 ve üzeri.

Suskun Yürek

FK Üyesi
Elhamdülillah
Web sitesi
murateren-1979.blogspot.com
Burç
Yay
Memleket
Yiğidin Harman Olduğu Yer.
lacivert

FK Onursal Üye
Burç
Kova
JkcUDD
@interceptor, Aslında yazdıkların tamamen içimden geçen örnekler. 40 yaşındaki adamla da 15 yaşındaki kız çocuğu olmaz. Adı üzerinde çocuk. Ama adam 40 kız 25 yaşındadır bana göre olur onlar anlaştıktan sonra. Ya da tam tersi. Kadın 40larında adam 25-30larında olabilir ben buna da çok takılmam. İnsanımız genellikle adamdan ziyade kadının büyük olmasını sorun ediyorlar. Hele kadın ile erkek arasında 5yaştan fazla fark var ise çıldırıyorlar. Ki kadının erkekten 5yaş büyük olmasına bile çok laf edenler var.

Benim kendi şahsi görüşüme şuan ki yaşımı da göz önüne alarak söylüyorum kendimden küçük biriyle olmak istemem. Benden sonraki nesiller de tanıdığım kim varsa çok çocuksu. Ama benden büyük 5yaş vardır 10 yaş vardır fark etmez. Anlaşıp sevdikten sonra belli bir yaşa kadar makuldur benim için.

İşin kısası herkes sevip anlaştıktan sonra yaş farkından kime ne(İlk verdiğimiz örnek tarzı durumlar hariç) Çevredeki insanların eleştirel yorumlarını iğrenç buluyorum. Konuyu açarken söylediğim vaka da adam ile kadın arasında 9 yaş fark vardı. Ve aile o kadar birbirine bağlıydı ki bu tavırlarından konuşmalarından çok iyi anlaşıyordu. Onlar öyle birbirini sevdikten sonra çevredeki insanların kadının yaşı büyük diye laf etmeleri gözümde gerçekten iğrenç.

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
@interceptor, Aslında yazdıkların tamamen içimden geçen örnekler. 40 yaşındaki adamla da 15 yaşındaki kız çocuğu olmaz. Adı üzerinde çocuk. Ama adam 40 kız 25 yaşındadır bana göre olur onlar anlaştıktan sonra. Ya da tam tersi. Kadın 40larında adam 25-30larında olabilir ben buna da çok takılmam. İnsanımız genellikle adamdan ziyade kadının büyük olmasını sorun ediyorlar. Hele kadın ile erkek arasında 5yaştan fazla fark var ise çıldırıyorlar. Ki kadının erkekten 5yaş büyük olmasına bile çok laf edenler var.

Benim kendi şahsi görüşüme şuan ki yaşımı da göz önüne alarak söylüyorum kendimden küçük biriyle olmak istemem. Benden sonraki nesiller de tanıdığım kim varsa çok çocuksu. Ama benden büyük 5yaş vardır 10 yaş vardır fark etmez. Anlaşıp sevdikten sonra belli bir yaşa kadar makuldur benim için.

İşin kısası herkes sevip anlaştıktan sonra yaş farkından kime ne(İlk verdiğimiz örnek tarzı durumlar hariç) Çevredeki insanların eleştirel yorumlarını iğrenç buluyorum. Konuyu açarken söylediğim vaka da adam ile kadın arasında 9 yaş fark vardı. Ve aile o kadar birbirine bağlıydı ki bu tavırlarından konuşmalarından çok iyi anlaşıyordu. Onlar öyle birbirini sevdikten sonra çevredeki insanların kadının yaşı büyük diye laf etmeleri gözümde gerçekten iğrenç.
öncelikle samimiyetle cevap verdiğin için teşekkür ederim,belirttiğin örneklere imzamı atarım,ayrıca yine olgunlukla düşünüp zekice ve mantığınla düşünmende beni sevindirdi.çok teşekkürler. Allah hep dilediğince nasip etsin.

Placidus

FK Yorumcu
FK Yarışmacı
JkcUDD
Takım
jXd4NV
Kadın ve erkek diye nitelendirilen varlık düşünme yeteneğine sahip olduğu için burada önemli olan husus yaş farkı değil düşünce farkı olmalıdır bence.

Düşünceler insanları ortak noktalarda buluşturan unsurdur. Yaşlar değil.

İki birey birbiri ile uyumlu ve düşünce anlamında denk ise ( eşit demiyorum o başka bir kavram ) ilişkileri başta olmak üzere her türlü konuda anlaşabilir ve rahatlıkla birlikte olabilirler. ( İlişki ve birliktelikten kastım illa sevgili vs olmaları değildir )

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar