Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Yorum/Analiz Ünlü Oyuncu Yeşil Sol Parti'den Milletvekilliği Aday Adaylığı İçin Başvuruda Bulundu

Kadir53

Aktif Üye
FK Üyesi
Osmanlı Torunu
Burç
Koç
Memleket
Rize / Çayeli
lIr3ry
Ünlü oyuncu Kerem Fırtına, milletvekili olmak için adaylık başvurusu yaptı. Ünlü oyuncu Kerem Fırtına, Yeşil Sol Parti’den milletvekilliği aday adaylığını için başvuru yaptı.

kerem-firtina-1.jpg

Twitter'dan açıklama yapan oyuncu, "Omuz omuza mücadele etmekten onur duyduğum HDP Genel Merkezi’nin önerisi doğrultusunda Yeşil Sol Parti’den adaylık başvurumu yapmış bulunuyorum. Destekleyen ve uygun gören herkese şükranlarımı sunuyorum. Mahçup olmadan alnımın akıyla çıkmak tek dileğim. Yolumuz açık olsun" dedi.

kerem-firtina-3.jpg

Kaynak : Snob Magazin

Dolunay

FK Sorumlusu
MasterChef
Düşler ülkesinin deli kızı
Memleket
Dünyada bir yerdeyim
Bu kim ki ünlümüymüş

Emir Şahin

FK Üyesi
CNBHo3
yanii hdpli.. hdp de pkk yı terör görmediği için bu şahıs pkk lımı oluyor

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Emir Şahin, her pkkliye hdp li diyebiliriz ama her hdp li pkkli değildir. Hdp liye pkk li dersek
Ozaman pkk mecliste deriz ozaman doğu güneydoğu yüzde 70 pkkli demiş oluruz.
Siyasal mücadele herzaman meşrudur
Hdp pkk ye terör demediği için hdp ile yürünmesini yanlış buluyoruz. Bu hdplileri pkk li yapmaz. Ozaman AKP de Hizbullahçımı olmuş olacak.
Yada tkp ye dhkpc mi dememiz gerekiyor

Emir Şahin

FK Üyesi
CNBHo3
ailelerinden koparılan gençler önce hdp il, ilçe başkanlığı binalarına götütüyor.. sonrada pkk eğitim kamplarına..
diyarbakır hdp il binası önünde anneler neden bekliyor yıllardır?
dün açıklama yapan eski hdp milletveikli sırrı sakıkın açıklmarını dinlenizmi?

Emir Şahin

FK Üyesi
CNBHo3
hdp seçmeni pkk li demedimki..:)
kürt milliyetçiği duygusu ile hdp oy veriyorlar.. normaldirde..

hdp yöneticileri pkk terör örgütü demdiği sürece, pkk kınamadığı sürece pkk dir.
biz sırtımızı pkk ypg dayadık hdp yöneticilerinin pkk den ne farkı vardır.
kurban eti dağıtan yasin börü ve arkadaşlarını hunharca canice katledenlerin pkk den ne farkı vardır.

Son düzenleme:

Emir Şahin

FK Üyesi
CNBHo3
Hendek olaylarını hatırlayalım.
Evlerin içinden birbirine bağlantıla açıp askeri polise tuzak kurdular..700 şehit verdik hendek olaylarında..
Hendek olaylarında PKK HDP bin amacı neydi..özerk yönetim..devamındada vatanı bölmekti.
Bu hendek olaylarında HDP li belediye kamyonları ile silah sevkiyatı yaptılar ..
Hdpli vekillerin arabalarının bagajında silahlar taşındı .
Şimdi HDP ve PKK nın eşittir terör..
Ben böyle düşünüyorum.. aksi yönde düşünen beni ikna etsin..

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Emir Şahin, yapılanmayı anlamak için bölgede yaşamak lazım. Ben bölgede yaşayan biriyim. Gerçi şuan yurtdışındayım ama bölgede oturuyorum. Medya pireyi deve yapar.
Yandaş medya denilen kesim bir ucu abartırken muhalif medya da diğer ucu abartıyor.

Yapılanmanın içinde pkk sempatizanı elbetteki var yok demiyorum. Ama hdp nin tamamına pkk sempatizanı demek doğru olmaz.

İstanbul belediyesinde bile dağ kadrosundan elemanlar var. Hdp nşn en büyük yanlışı zaten dağ kadrosundan kendini kurtaramamasıdır

Pkk nin kuruluşu kürt siyasal hareket liderlerini katlederek olmuştur. Yani pkk bırak kürt siyasal hareketini savunmak bunun en büyük düşmanı. Çözüm süreci pkk ile kopma için büyük fırsattır ama dağ kadrosundan olan selo yanlış tercih yeptı...
Buna rağmen hdpnin büyük kısmı hala pkk ile hareketi yanlış görmekte ve kürtlerin siyasal temsilciliğini yapmakta. Bunun için bölgeyi ve tek tek vekilleri tanıman lazım. Mesela sırrı pkk sempatizanı mı?
Asla değil ama ahmak geri zekalı.
Osman baydemir, Ahmet Türk bunları pkk ile bağdaştıramazssın. Aile olarak bile pkk karşıtlığı mevcut olan aileler. Ama hepsi bedel ödemiş aileler.

Hdp il binalarının dağa çıkartma için aracı kullanılması olayı büyük bir abartı. Dağa çıkan bir sürü tanıdığımız insan var eve hepsi hdp için çalışmış insanlar. Ama onların dağa çıkmasında etken hdp il binası değil. Çok farklı aktörler. Bu hdp yi masum kılmaz. Ama terör de kılmaz. Ama terörle açık bir çekşlde mesafe koymadığı sürece terör örgütü olarak görürüz. Ama bir gerçek var ki, kürt halkının büyük çoğunluğu pkk ile mesafeli ama hdp ile dirsek temasta.

Hdp içerisinde çok fazla dağ kadrosuna hizmet eden insan var ve bunlar ayıklanmadıkça bizler zaza ve Kürt halkı asla onlarla ortak zeminde buluşmayız.

Hükümet ahmak olmasaydı çözüm sürecinde hdp yi tek muhatab kabul etmezdi. Sttklar kanaat önderleri ile yol alırdı. Dediğim gibi süreç medyadan yanlış yansıyor

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar