Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Analiz Tutarsız anne-baba tutumu nasıldır?

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Anne babalar maalesef tutarsız tutumlar sergileyerek çocuklarının davranış bozukluklarına ve kişiliklerinin bozulmasına neden ourlar.

Bunu nasıl yaparlar?

1. Anne babanın birbirlerini çocuğun yanında eleştirmenleri, küçük düşürmeleri,biri çocuğu azarlarken, diğerinin hemen müdahale ederek çocuğu korumaya çalışması çocuğa zarar verici davranışlar arasındadır.
Bu durum çocuğun neyin doğru neyin yanlış olduğunu ayırt edememesine, şımarıklık,kural tanımamazlık,söz dinlememe,anne babaya saygı duymama gibi sorunlara yol açar.

2. Bu tutarsızlık, çocuğun ne zaman ,nerede, ne yapacağını bilmesine sebep olabilir. Çünkü hangi davranışın doğru veya yanlış olduğunu bilemez ve anlayamaz.

3. Anne baba ikilemi çocukta da karar vermeyi etkiler.

4.Kendi görüş ve düşüncelerini aktaramazlar

Peki sizce?

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Burada çocuk eğitimi ile her konuda olduğu gibi anne-babanın ortak yol izlemesi önemli bir tarafın baskın olması mutlak önem arz ediyor.
Bizim çocuk üzerinde kurduğumuz tutumdan bahsedeyim isterseniz.

Bizim hayatımızda baskın ebeveyn tarafında anne vardır baba genelde alınan kararı uygular.

Bunu nasıl yapıyoruz?

Anne tüm sorumluluğu üzerine almalı ve tek kale kararlar almalı.
Sorumluluk içerisinde okul,alışveriş,sofra adabı,iletişim eğitimi vs çoğaltılabilir.

Babanın görüşünü anne ,çocuk yanlarında değilken almalı ki bu çok önemli fikir alışverişi yapılırken onun yanlış anlayabileceği diyologlar yaşanabilir.

Nitekim çocuk üzerindeki tutum anne-baba tarafından varsayımlı değil değişmeyen ön yargılı tutum olmalı.

Evladınızın hoşgörülü ,ahlaklı, hayatta başarı ve kariyer sahibi olmasını istiyorsanız ona güçlü ebeveyn portresi çizmelisiniz.

Güçlü ,ne istediğini bilen ,özgüveni yüksek nesiller yetiştirmek kolay degil arkadaşlar.

Meva

Haber Editörü
Kendi Dünyasında
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
Anne Babanın birbirine saygısı olmazsa ortaya öyle sorunlar çıkar birbirini idare edemeyen anne baba çocuğunu nasıl idare etsin bana göre Anne - Baba ikilemi ailede en çok yapılan hatalardan biridir gözlemlediğim kadarıyla en azından doğuda diyeyim genelde babanın çok katı olması annenin yufka yürekli olması işi bozuyor annenin korumacı tarafı ortaya çıktıkça en ufak bir sorunda anne baba arasında inatlaşma oluyor buda çocuğu kötü etkiliyor çocuk için doğru olan ama çocuğa ağır gelen durumlarda çocuk onu koruyan annesine sığınıyor dediğini yaptırıyor ve baba çocuk üzerinde hakimiyet kuramıyor malesef doğuda eskisi kadar olmasada hala annenin fikirleri çok önemsenmiyor oysa bu gibi durumlarda anne - baba birlikte hareket edip ortak kararlar vermeli bilinçli anne baba olmak ve bilinçli çocuklar yetiştirmek bizim elimizde

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@EfuL!m, sorumluluğu sadece annenin sırtına yüklemekte büyük YANLIŞ.
Sorunlu çocuk yoktur, sorunlu ebeveynler vardır. Haliyle sorumluluğu sadece anneye yüklemekte mutsuz bir anne tablosu koyar ortaya.
Baba,annenin yükünü gerektiğinde alırsa,anne de çocuklarına karşı daha sabırlı ve mutlu olur.

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
@Masaru, aksine bu durum anne olarak beni sevindiriyor ve bu sorumluluktan gocunmuyorum.
Babanın sorumsuz ve işlevsel olmadığını varsayarsak asla eğitimi böyle bir kişiliğin kollarına bırakamayız.

Dil-figar

FK Editör
FK Yarışmacı
🍀🐞
Burç
Aslan
Memleket
Trabzon
AodL3W
Takım
CNBHo3
Çocuklarımıza olan sevgimizi oyuncaklar alarak, her istediğini yaparak değil, onlarla birebir kaliteli zaman geçirerek göstermeliyiz. Unutmayalım ki, çocuklar sevgisini belli eden ve tutarlı kararlar koyan ebeveyne ihtiyaç duyar.

Kadir53

Aktif Üye
FK Üyesi
Osmanlı Torunu
Burç
Koç
Memleket
Rize / Çayeli
lIr3ry
Şimdiki Anne Ve Babalar Benim Oğlum Yapmaz Öyle Şeyler Benim Kızım Yapma Öyle Şey Diye Diye Şımarttılar İpin Ucu Kaçınca Müdahele Edemiyorlar Bir Baba Veya Anne Oğluna Aslan Oğlum Koçum Benim Kızına Prensesim Vs Buna Benzer Gibi Yöntemlerle Yetiştiriyor Bu İyi Bişey Değil Çocuk İleride Umursamaz Vurdumduymaz Anne Ve Babaya Saygısızlığa Kadar Gidiyor Hay Böyleyken Niye Böyle Oluyor Diye Aklında Soru İşareti Kalıyor Anne Ve Babalarda Sonra Benim Evladım Neden Sorumsuz Neden Saygısız Ne Ekersen Onu Biçersin.

N

No Happy Endings

Başkalarını evladından daha çok önemseyen anne baba kötüdür, tutarsızdır.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar