Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

FK Sözlük Türk otomobil sürücülerinin en çok yaptığı hatalar.

AsyA

Öylesine...
Forum Kalemi
Kırmızı ışıkta geçmek. Yol hakkı yayaların ama tedirginlikle geçiyoruz. Her an kuralları ihlal eten biri çıkabilir korkusuyla karşıdan karşıya geçiyoruz.

Hiç kusura bakmayın bayanlar ama kadın sürücü tehlikesi su götürmez bir gerçek.
Yaf geri geri araba kullanmayı bilmemek ne ya. Park edip çıkamamak of of...
Yaya geçidi ayrı bir dert.
Az daha yazarımız hocamız @Hatra hocayı canından ediyordu sürücü hatası. :(

Ya al bir kadın düşmanı daha sizler bizden ne istiyorsunuz?
Eşim de ne zaman öndeki araba hatalı sollama yapsa kesin kadındır diyor baştan kendini şartlıyor ama her seferinde tutturamıyor???

Ben hep tuuturuyorum.
Mesela sol şeritte 120 ile gidecek ama hanfendi sol şeritte 60 ile yol alıyor. Arkadaoluşan kuyruk umurunda değil.
Bu kadın düşmanlığı değil, trafikte çileden çıkan bir iöförün hezeyanları :(

Ya bu erkekler demek ki düzgün araba kullanıyor ben hiç kaza yapan kadın görmedim gerçi gecen sene geri geri gidip öğrencisini ezmişti tek onu biliyorum

Park edecem diye arabamı haşat eden kadınlarda yaz oraya. :)

Bana çarpan erkek yalnız Qasem. ☺️ Kadınlar erkekler kadar pratik yapma şansına sahip olamayabiliyor ama genele vurduğunda daha dikkatliler. Erkekler iyi araba kullandıkları için daha çok kaza yapıyor. Kendinize çok güvenmeyin derim. ☺️

@Hatra, çok geçmiş olsun hocam.
Ozaman bize bayanlar mı vursun :)
İşin şakası bir yana ülkemizde trafik kuralların auyma ve hız ciddi bir sorun.
Başta ben olmak üzere ciddi cezai yaptırımlar olmadıkça ıslanmayı. Ama bayanlar bu anlamda birazda saklarlar yaf :(

@Hatra, çok geçmiş olsun hocam.
Ozaman bize bayanlar mı vursun :)
İşin şakası bir yana ülkemizde trafik kuralların auyma ve hız ciddi bir sorun.
Başta ben olmak üzere ciddi cezai yaptırımlar olmadıkça ıslanmayı. Ama bayanlar bu anlamda birazda saklarlar yaf :(
Kimseye kimse vurmasın. Allah hepimizi korusun. Ben ucuz atlattım... Bana yaya geçidinde kadın bir sürücü yol verdi. Ben bu sebeple yürümeye başladım. Adam dümdüz yolda gelip duran araca çarpmamak için direksiyonu kırıyor ve bana çarpıyor. İnsanlar nereye ne yetiştirmeye çalışıyor gerçekten anlamıyorum. Bu kadar hızın sebebi nedir, duramayacak kadar yani. Yola bakmadan atlasam, yaya geçidi olmasa ben hatalıyım diyeceğim... Ama erkek sürücüler kusura bakmasın şoförlüklerine o kadar güveniyor ve bundan sebep o kadar böbürleniyor ki katil olabileceklerini unutuyorlar.
Benim ehliyetim var, ben de iyi araç kullanamıyorum Hatta unutmuş olabilirim. Çünkü arabam olmadı ve babam da bu konuda destekleyici ve cesaret verici değildi. Ben de pek meraklı olmadım. El ayak koordinasyonu pratik yaptıkça gelişir , cesaret ve özgüven de öyle gelir. Kadınların en büyük eksiği bu olabilir. Yani şartlar...

@Hatra, kessinlikle hocam.
Kadınların daha aktif araç kullanmalarını bende istiyorum.
Trafikte bizden daha dikkatli ve kurallara daha çok uyuyorlar.
Ama maalesef erkek egemen bir toplumda yaşadığımız için bayanlar bu konuda biraz daha geri plana atılabiliyor

Beni bilirsin, kadın erkek ayrımına asla gitmem. Hatta genellemeleri sevmem. Buradaki durum, daha çok cinsiyetin getirdiği sosyolojik ve psikolojik durumlarla ilgili. Ataerkil bir toplumun örf ve adetleri içinde şekillenmiş özellikle mental arızaları değiştirmek çok zor ama imkansız değil. Sadece kadınlar değil, bu geleneklerle büyütülen erkekler de farkında olmadan ciddi zarar görüyor. Kısır döngü gibi aslında. Yanlış yetiştirilmiş anneler, yanlış erkek çocukları yetiştiriyor... Konu buraya nasıl geldi anlamadım. Sen anladın mı Qasem? ? Açma böyle konular.?

@Hatra, Bilerek yaptım :)
Teşekkür ederiz hocam.
Demek ki kadın erkek ayrımı yapmaksızın olayları ele almamız gerekiyor.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri