Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yorum Türk annelerinin/babalarının kız evladı sevmemesi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan AsyA
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

AsyA

Öylesine...
Forum Kalemi
Neden böyle davranıyorsunuz erkekler. Ne zaman kızı olacak çift görsem Sağlıklı olsun yeter diyor. Erkek olacaksa "oğlum olacak oğlum" "Erkek adamın erkek oğlu olur" Sözleri arka arkaya devam ediyor :(

Baskasini bilmem burada da kimi zaman dillendirdim
(profildeki resimde kendi cizimi )
Seni yuz erkege degismem dedim
Konuyu cokta fazla uzatmadan kizi erkegi yok bu isin Allah herkese hayirli evlatlar nasip edip kaderlerini guzel eylesin

Maalesef Türkiye'nin geneline yakın bu düşünce sahip, kızlara layıkıyla değer verilmiyor,,,
İşe sıra gelince kızlar, konu miras olunca hepsi erkeklere kalmalı, sanki kızlar düşmanın kızı,,,

Neden böyle davranıyorsunuz erkekler. Ne zaman kızı olacak çift görsem Sağlıklı olsun yeter diyor. Erkek olacaksa "oğlum olacak oğlum" "Erkek adamın erkek oğlu olur" Sözleri arka arkaya devam ediyor :(
Başlık anneler konu erkeklere neden döndü :D

Her ikiside candır özeldir Rabbimin en güzel ve özel hediyesidir insana..

Cinsiyet ayrımı yapan karaktersizdir.

Bir hikaye okumuştum nette belki sende okumuşsundur @Olmayabilir :)
Yeni evli bir çift kimseye kapıyı açmama, biraz başbaşa kalma konusunda anlaşıyorlar. Oğlanın anne babası geliyor. Kapıyı çaliyor çaliyor oğlan açmıyor, anlaşma öyle.
Sonra kızın anne babası geliyor. Kız kapıyı açıyor. Eşi diyor, hani açmayacaktık kapıyı. Kız cevap veriyor. O benim babam :)
Aradan yıllar geçiyor iki üç erkekten sonra kızları oluyor. Adam kutlamalar yapıyor bir çok şey alıyor. Kadın soruyor "oğullarına böyle harcamadın, kutlamadın kızına neden yapıyorsun." Adam diyor "kapıyı bana o açacak"
Kız başka Olmayabilir kız başka fkaile1

Bir hikaye okumuştum nette belki sende okumuşsundur @Olmayabilir :)
Yeni evli bir çift kimseye kapıyı açmama, biraz başbaşa kalma konusunda anlaşıyorlar. Oğlanın anne babası geliyor. Kapıyı çaliyor çaliyor oğlan açmıyor, anlaşma öyle.
Sonra kızın anne babası geliyor. Kız kapıyı açıyor. Eşi diyor, hani açmayacaktık kapıyı. Kız cevap veriyor. O benim babam :)
Aradan yıllar geçiyor iki üç erkekten sonra kızları oluyor. Adam kutlamalar yapıyor bir çok şey alıyor. Kadın soruyor "oğullarına böyle harcamadın, kutlamadın kızına neden yapıyorsun." Adam diyor "kapıyı bana o açacak"
Kız başka Olmayabilir kız başka fkaile1
Evet bunu duymustum ulkemizde kiz cocuklarina olan bakis acisini anlatan daha dramatik bir hikayede biz yazalim muhtemelen anlatim iyi olmayabilir fakat mesaji verebilirsek onemli evli bir cift 5 yada 6 kiz cocugu sahibi olduktan sonra bayan yeni dogan cocugununda kiz oldugunu hekimlerden ogrenince ve gozyaslarini tutamayinca oradaki gorevlilerin neden agliyorsun sorusuna
Bugune kadar esim surekli budefa erkek olsun diye baski yapiyor ben ona simdi ne soylerim yuzune bakamam cevabi sonrasinda muhtemelen deneyimi fazla olan hekim bayana sen rahat ol ona ben soylerim ve hatta kiz oldugunu ogrendiginde elime ayagima kapanacak demis neyse
Hekim kocayi cagirmis mujde demis oglunuz oldu adami gozunuzde canlandirin dile benden ne dilersen demis dr demis bir istegim yok sadexe kucuk bir kac sorun var adam hayirdir diyince oglunuzun bir kulagi yok demis adam saskin ve uzgun sekilde nasil olur hocam ama neyse demis erkek olmasi yeterli varsin bir kulagi eksik olsun dedikten sonra dr beyefendi sadece kulagi degil gozunun biride hic acilamayacak yani tek gozle yasamak zorunda dedikten sonra adam baya uzgun sekilde dr bey eminmisiniz evet yaniti gelince neyse demis biraz tatsiz olsada olsun ya neticede erkek olmasi yeterli diyince dr son bir sey daha var evet buyur demis bir eli saglam fakat diger elinde parmaklar malesef yok diyonce adam baya baya uzulmus yere kapanmis bu defa olsun ya erkek diyememis bu durumu goren dr adami omuzundan tutmus ayaga kaldirmis size bir sey soyleyeyimmi demis buyrun demis gozu yasli adam dr
Beyefendi eli gozu kulagi saglam nur topu gibi bir kiziniz oldu diyince adam ellerini yukari kaldirmis
Allahim sana sonsuz hamd ediyorum demis kosarak esinin yanina giderek yeni dogan kizina sarilmis

O kadar çok hikaye var ki... Sevilmeyen, değer verilmeyen, hor görülen 2. Sınıf muamelesi görülen kızlar,,,

Hatta bir tanıdığımın 8 çocuğu var 5şi erkek ve maalesef erkekleri daha çok seviyor, bakmaya sıra geldi kızı baktı,,

Bizim evde aksine durum farklı. Kız kardeşim doğduğunda babam prenses geldi diye Kırşehir devlet hastanesinde ortalığı ayağa kaldırmış.

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri