Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Haftanın Tartışması Türkiyenin güç ile sınavı!

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Merhaba değerli Forum Kalemi üyeleri.

Bu ülkede kurallar hep sıradan halk için geçerli, gücü olanlar, iktidar olanlar, kendini devletin sahibi olarak görenler, para makam mevki sahiplerine kuralların ve hukuğun pekte işlemediğini görüyoruz.
Arabasını park etmesine izin vermeyen esnafı göz altına alan savcıyımı desek, kendisini takmayan esnafın dükkanını kapatan kaymakamımı gündeme taşısa bilemiyorum...

Lakin ben size 5 tane resim atıcam ve bu çerçevede konuşalım istiyeveğim...

Resmin biri iktidar kanadının katıldığı cenaze.
Biri İstanbul Büyük şehir belediye başkanı ve CHP lilerin katıldığı
Biri İktidardan nemalanan bir kuruluşun cenaze töreni
İki resimde sıradan halkın izin verilen cenazesi...

IMG_20210421_105113.md.jpg IMG_20210421_105007.md.jpg IMG_20210421_105004.md.jpg IMG_20210421_104959.md.jpg IMG_20210421_104954.md.jpg

Adalet bir gün herkese lazım olur...
Ne iktidar ne muhalefet nede bundan nemalananlar bu ülkede kazanamadı..
Onların sorumsuzluğu ban agöre ülkeyi bu hale getirdi...

Mecliste halkın temsilcisi olan her parti bu durumda...
Ve siz kaybettiniz...
Adalet birgün sizlerde lazım olur...

Türkiyede ters işleyen bu sistem hakkında ne düşünüyorsunuz?

Meva

Haber Editörü
Kendi Dünyasında
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
Kesinlikle katılıyorum sana @Qasem eşi hastanede yatırılan birine bile ceza yazıldı tamm bunu su istimal edenler var ama hastane raporunu göstermesine rağmen yinede imzala git denildi daha yeni kongre yapıldı ve yanlış bir davranış olduğunu bildiğimiz halde gittik ve sonrasında o kadar çok hastalandım ki öyle bir hastalığa daha önce hiç kapılmamıştım belkide korona oldum bilmiyorum eğer yukarıdaki cenazrlerde sen kalabalık bir cenaze namazı kıldırıyorsan muhalefet kanadı olsun farketmez onlarada izin vereceksin halktan insanlarada izin vereceksin bir şey yanlışsa yanlıştır bunu değiştiremezsiniz size doğru onlara yanlış olamaz bu yapılanlar size gönül veren oy veren seçmenin sizi sorgulamasına sevk ediyor biri elini kolunu sallaya sallaya bir yere gidiyorsa bir gariban asgari ücretli acil işi çıktığında ceza kesiliyorsa bu yapılanlar haksızlık deniyor adalet herkes için aynı işlemeli kendi seçmeninizden bu sözcükleri duyarsanız sizin için herşey biter

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Meva, işin kötü tarafı bu kalabalık sadece iktidar tarafının değil, iktidarın bu hatasını gündeme getirmesi gereken onlardan hesap soran muhalefette de aynı...
Yani elinde güç olana kanun nizam işlemiyor.
Çok iyi hatırlıyorum, Adanada migrosun otoparkında arabaları çekmişlerdi. Sene 2017 bahar şenliği vardı. Arabam ford focustu yeni almıştım. Migrostan çıktım baktım park bomboş. Sadece son model arabalar kalmış 6-7 tane. Bir kaç araç daha kalmış onlarıda çekiyorlar. Durdum izledim. İki üç garibanın eski model arabasını çekti emniyet ordada bir son model cip kaldı. Sonra toparlanıp gittiler. Ogün o otoparkta 200 araç çekilmiş.

Benim aracımda son model olduğu için dokunmadılar, muhtemelen gayri yasal olduğunu bildiklerinden onlarla uğraşacağımızı düşündü emniyet birimi. Sen emniyetin emniyet, paranın gücünden mi korkuyorsun.

Akşamdan almadıkları tedbirin bedelini sabah halka ödettiler. Tabi işin içinde ebaşka şeylerde var. Otopark ve çekme paralarının peşkeş çekilmesi. Yedi emin otoparklar hep Türkiye gündeminde...

Yaren

Emektar Üye
Gölgesine Razı Bir Fesleğen
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
Bunları konuşmanın kimseye faydası yok (!)

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
iktidar aşılı ... halk aşısız bunu biliyon demi :D biraz tv izle abi bu konular 4 ay önce tartışıldı zaten

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Charismax, bunu defalardır konuşuyoruz, hatta neredeyse 6-7 aydır konuşuyoruz, ama konuşmaya gündemde tutmaya devam etmek lazım.
Mesele sadece hükümet değl, hükümeti ile muhalefeti ile gücü elinde tutan herkes aynı pervassızlığı sergiliyor...

@Yaren, gündemden düşmemeli ki unutulmasın bunlar. Belki bugün corona ın önlenmesinde fayda etmez am iktidar ve muhalefete oy verecekler tekrar tekrar hatırlatmak gerek..

Yaren

Emektar Üye
Gölgesine Razı Bir Fesleğen
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
Ya ben ironi yaptım zaten,kongrelerden sonra Sağlık Bakanı böyle demişti ya :)

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Alın size bir Türkiye manzarası daha.
Türkiyeden bir haber.
_________
Kağıt toplayıcısına 5.800 TL para cezası kesildi

Motosikletiyle kağıt toplayan Ramazan D.'ye hem kısıtlama nedeniyle hem de ehliyeti olmadığı gerekçesiyle idari işlem uygulandı. Toplamda 5 bin 850 TL ceza kesilen Ramazan D. 6 aylık bebeği olduğunu söyleyerek polislere ceza kesmemeleri için yalvardı.

21 Nisan 2021 Çarşamba 14:51
Geçtiğimiz Cumartesi günü Düzce şehir merkezinde meydana gelan olayda polis ekipleri çöplerden kağıt topladığı öğrenilen Ramazan D.'nin ehliyetinin ve sokağa çıkma izninin olmadığını tespit etti. Bunun üzerine bölgeye trafik ekipleri sevk edilirken, Ramazan D. ise ceza yememek için dakikalarca polis ekiplerine yalvardı.

"NE OLUR CEZA KESMEYİN"

Çöplerden kağıt topladığını ve 6 aylık bir bebeğinin olduğunu söyleyen Ramazan D. "Ne olur ceza kesmeyin. Hiç durumum yok. Bu cezayı ödeyemem" diyerek gözyaşı döktü.

5 BİN 850 TL CEZA KESİLDİ

Polis ekipleri Ramazan D'ye ehliyetsiz araç kullanmak ve sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmek suçlarından toplamda 5 bin 850 TL para cezası keserken, bağlanan motosikleti ise Yediemin otoparkına götürüldü.

Görüntüler sosyal medyada gündem olurken, tepkileri de beraberinde getirdi.

_________

Cezacı tutum salgına dönüştü.
Akıl ve vicdan yoksunu bu tutum ülkeyi merhametsizlik girdabına sürüklüyor.
Siyah,bol halkalı ,statü sembolü bir araçla gezseydi, bunlar yaşanmazdı.Maalesef cezalar zayıf ve tekil kişilere uygulanıyor...

Devlet iş veremediği, imkan sağlayamadığı halkını cezalarla kendine düşman ediyor. Umarım bu zalimane tutumdan vazgeçer

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar