Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Film Analiz The Last Samurai

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
1.md.jpg

Film Japon kültürünün, Samuray ların yaşamlarının konu alındığı sahnelerden oluşuyor. Bir Amerikan askeri samurayların eline esir düşer ve hayatı değişir. Savaşçı olarak bildiğimiz samurayların sakin dingin hayatları çok etkileyici. İnsanların sessiz sakin halleri, birbirine karşı düşman da olsa karşısındakine nezaketli davranışları, doğayla iç içe olmaları en çok sevdiğim sahneleri. Kardeşin kardeşi öldürmesi, buna sebep olanlara kahraman gibi davranılması, her yerde aynı oyunların oynandığı hissini oluşturdu bende.

Ailece izleyebilirsiniz. İçerisinde hiç müstehcen sahne yok. Küçük çocuklu aileler çocukları büyüdüğünde izlesin :)

Filme puanım: 10/10

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
10/10 çok iddialı olmuş :)

Bence anlatımın çok güzel ama biraz daha detay verebilirdin :)
Bu filim Tom Cruise'nin en iddialı filmlerinden biri Nokta. Ve Japonyada savaşın bitmesi ve dışardan yabancıların gelmesinin yasaklandığı 250 yıllık bir yasanın kalkmasını, Aynı zamanda japonyanın modernleşmesini, dışa açılması ve batı güdümünde girmesinde ters yönde dolaylı konu alıyor.

Bana sorarsan bu film bize bir kültür öğretiyor. Tarihten çok Japonyanın kültürel mirası olan Samurayların yaşam biçimini ve geneldede Japonların özel bir kültür ve rütüellerinş öğretiyor
[COLOR=(--fr-element-metin)]Mesela Bushidoyu öğrenmeye başladığında aslında burada bize erdemliğin 7 temel kavramının Japonyada nekadar önemli olduğu kavratılmaya çalışılıyor diğer tarafta seppeku yenilme in asla düşünülmesi için var olan bir şey olduğu anlatılıyor... [/COLOR]
Yani başarısızlığın sonucu ölümdür..

Film şahane ben sevmiştim sende sevmişr benziyorsun.
Daha önce son samurai benzeri bir iki film izlemiştim ama bu en iyisi...

Yüreğine sağlık :)

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Benim yorumumdan sonra kimse izlemeyecek filmi Allah ım Allah ım :D

@interceptor etiket yapmayı unutmuşum :)

BaRoN

BaRoN
Burç
Koç
Meslek
kimya
Memleket
Amasya🍎
O8yPI5
4kere ızledım bunu gayet basarılı

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
Film bence de 10/10

bu filmi izledikten sonra o köyde yaşamak istedim valla. sürekli doğa içinde çalışmak,disiplin,hayata ve doğaya karşı sorumluluk.Bir samurayın imparatora olan bağlılığı,bir amerikan askerinin mecburi olarak bu köyde yaşaması ve hayatında ilk defa kendini huzurlu hissetmesi,o köydekilerin zamanla bile olsa amerikan askerini kabul etmeleri. müzikleri etkilyeci.yaz yaz bitmez. bence çok iyi film.çok eğitici ve öğretici film gibi film.

beğenmene sevindim @NoktA

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar