Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Bunu konuşalım Tarlada 2 lira olan domates şehirde nasıl 8 lira olur?

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Temel sorunlarımızdan biride hükümetlerin ellerinin altındaki denetim denen mekanizmada habersiz oluşu yada orayı gereksiz bir sürü insanla doldurmuş olmasıdır.

Koca ülkenin bakanı soruyor ;
Bakan, tarlada 2 lira olan domates şehirde nasıl 8 lira oluyor” demiş.

Açıklayalım kendisine hemen...

150 liralık elektrik faturası nasıl 350 lira oluyorsa, 10 dakikalık araç muayenesi nasıl 450 lira oluyorsa 200 binlik ev nasıl 1 milyon oluyorsa 100 binlik araba nasıl 300 bin oluyosa domates de öyle oluyor...

Sayın bakan bunca şeyin içinde siz domatese mi takıldınız sadece, yazıklar olsun!

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Kendi kendilerine soru sormaları trajikomik ve çözümü de yok!

Bilhassa konut kiraları ile birlikte konut satış oranlarındaki dehşet artışın önüne set çekilemiyor.
Konunun enteresan tarafı ise satışlar bu artışa rağmen satın alınıyor doluluk kapasitesi fazla. İstanbul ikametle biri olarak buraya has lokasyona şahidim 850-900 bin civarı başlıyor “bunlarda metrekaresi dar olanlar) 1milyon ile 4 milyon arası normal kat daireler.
Bunların boğaz görünümlü olanlara hiç girmeyelim.

@Qasem doguda fiyatlar ne durumda bilakis merkezlerde.

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
Niye şaşırdık ki...
Sanki bu zamana kadar farkında değildik..
Ev almak bir yana yaptıran bile o zulmün içinde..
Komşu abi evini yaptırdı iskan almak için vermediği rüşvet kalmadı nerdeyse .
Sadece bir iskan..

Telefonum pert durumda her an patladı patlayacak bir abi sağolsun yurtdışından getirdi.
bizim para ile 600 tl felan hediye etti sözü vardı.
Yurtdışı tel vergisi 1600tl telefonu attım bir kenara gitti..
Vergiden canımız yanarken domates önemli tabi...

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
İyide sadece vergi değil aracılar da miktara ekliyor. "Ademoğlunun altından bir vadisi olsa, bir diğer vadisi olsun ister." deniliyor ya hadiste, günümüzde yaşanan tam da bu. Hiçkimseye aldığı para yetmiyor. 3 bin alanada yetmiyor 10 bin alanada 100 bin alanada yetmiyor. Herkes birbirinin üzerinden kolay para kazanma derdinde. Allah bizi ıslah etsin.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@EfuL!m, ben bu ilçeye geldiğimde sıfır daire fiyatı 120.000 idi, aradan iki yıl geçti şuan 400.000 binden başlıyor.
Fahiş Fiyatlar. Kiralar 1.000 tl
@NoktA vergi yada aracılar, kimin ne yaptığı değil sonuç önemli. Devlet denetim mekanizmasını çalıştıramadım için herkes herşeyi kafasına göre fiyatlandırıyor. Ben inşaat işleri ile uğraşıyordum ki yine uğraşıcam. Malzeme fiyatı fahiş ama burada daireyi 400 bine sattıracak kadar fahiş değil. Merkezlerde daha pahalı .
Elazığda müteahit afkadaşım merkezde 1 milyondan bahsediyor. Aklınızımı yediniz dedim. Yani piyasa bu diyorlar...
Maliyeti 220 bin olan daire 1 milyona satılıyor.
Devlet nasıl kar peşindeyse, aracılar, üretici, malzemesi ve satıcıda aynı karın peşinde. Böyle olunca olan tüketiciye oluyor.
Herkesin masrafı maaşına göre. Lakin 2800 asgari ücret alan bu ülkede açlıktan ölüyor demektir. Borç batağındadur yada insan gibi yaşamıyordur.
Benim maaşım çok yüksek olmasına rağmen ay sonunu getiremiyorum. Çünkü harcamam maaşına göre çok yüksek. Başka gelir peşine düşmek zorunda kalıyorum şuan. Fabrika açmayı başarırsak zaten gerek kalmaz :)
Lakin bu durumda bende sıkıntıdayum çünkü hayat haddinden fazla pahalı..
Kübra ya 500 TL etmeyecek kitaplara 2800 TL verdim nekadar zoruma gitti. Resmen halk dolandırılıyor. Ekin yayınlarından dolayı yancılık geçmişimi de biliyorsunuz. Bu halk bunu hak etmiyor

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar