Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Sürpriz Avı (dkab etrinlik, yaz kuran kursu etkinlik)

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
SÜRPRİZ AVI: Tahtaya 40 kutudan oluşan bir tablo çizdim. Aynı tablodan bir kağıda daha çizdim. Her küçük kutunun arkasında bir sürpriz var. Kiminde bir “harf”, kiminde bir “rakam/sayı” kiminde ise 10 puan değerinde bir “soru”. Gülen yüz, joker. İstenilen harf veya rakamı kazandırır. Mutsuz yüz ise grubun son puanını sildirir. Sınıfı iki gruba ayırdım. Her gruptan bir kişi sırayla bir kutu seçti. Harf çıkaran kişi, çıkan harfle başlayan, Peygamber Efendimiz’in ailesinden bir isim söylerse grubuna 20 puan kazandırdı. Mesela “Z” harfi çıktı. Hz. Zeynep dedi. 20 puan kazandılar. Kutusundan sayı çıkaran kişi o sayı veya rakamla ilgili din dersi ile alakalı bir tahminde bulunursa 50 puan kazandı. Mesela 6 rakamını çıkardılar ve imanın 6 esası vardır, dediler. 50 puan kazandılar. Standart soru çıkaranlar ise doğru cevap vermeleri durumunda 10 puan kazandılar. Mesela mahya nedir vs. Gülen yüz çıkaranlar istedikleri harf veya sayıyı seçip tahminde bulunma hakkı kazanırken, mutsuz yüz çıkaranların son grup puanları silindi. En çok puanı olan grup, oyunu kazandı. ???
#sürprizavıoyunu

Mine Taşdemir Kuluç

147643a03cc396d82.md.jpg

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar