Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Şükür..

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
Ne çok şükredecek şeyimiz var, diyorum bugünlerde.
Mavi bir gökyüzümüz var meselâ başımızın üstünde. Milyon kere üstüne bastığımız halde, "bana mısın", demeyip altından coşkun sular çıkartan, yemyeşil ağaçları , meyvesi, sebzesiyle bizi kucaklayan basacak bir toprağımız da.

"Sen beni yanlış yerlere götürdün, döne döne yanlıştan, bir daha, bir daha sürükledin, tökezlesen de düşmedim, seni düşürmedim.. Koşturdun, adımlattın , bir kere bile teşekkür etmedin" , demeyen yarım yüzyıldır üstünde yürüdüğümüz ayaklarımız, bir de.

Ya kalbimiz..? Onca değmeyecek kişilerle üzüp parçalayıp yıprattığımız halde, hâlâ saat gibi "tık, tık", vazifesinde.

Gözlerimiz görmemesi gereken bin milyon karanlığı gördüğü halde, daha güzele, daha iyiye bakar diye, ağacı görsün, kuşu görsün, iyiliği, güzelliği görsün diye usanmadan bakmakta. Görebilmek için sevgiyi ve şefkâti, karanlıkta ışık aramakta, sonuna ve sonsuza kadar umutla.

Ya ellerimiz..? Tutulmayacağı tutup, yana yakıla boş kalsa da tutunacak dal ararken bıkmadı hâlâ. Her seferinde parmak uçlarına kader alev alev yansa da, sevgi ile uzatmaktan ve uzanmaktan usanmadı bir kere bile.

En başı ve en sonu, en özeli: Şu "beynimiz". Ruhun çalkantılı depdebesi içinde bir oraya bir buraya savrulmaktan, düşünmekten ve düşüncesizlikten bir gün bile şikayeti olmayan şu " kafamızın içi". Bir tek kuruş etmeyenler için altın, pırlanta değerini verip ucuza giden hislerimiz. Baş ağrımız, tansiyonumuz, yorula yorula unutkanlığın dibine varan aklımız.
Niçin kıymetini bilmeyiz..?

Sanırım şimdi tam da vakti:

Teşekkürler verdiğin nimetlere Rabbîm.
Teşekkürler bedenim , ruhum, ellerim, zihnim. Beni bunca nankörlüğe rağmen hiç terketmedin.

Sizi artık hiç üzmeyeceğim...

........................................................................

ferkul

13 Ekim 2022
20.18

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar