Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Sağlık Strese iyi gelen yiyecekler

Dil-figar

FK Editör
FK Yarışmacı
🍀🐞
Burç
Aslan
Memleket
Trabzon
AodL3W
Takım
CNBHo3
Screenshot_20211120-193014_Instagram.jpg

Strese iyi gelen yiyecekler her kaynakta farklı farklı bazıları ise ortak.Bu yukardaki yiyecekler Parsley Health'den ,nedeni ise şöyle
- kuru kayisi:icerdigi yüksek magnezyumla kasları gevşektir,kalp çarpıntılarını azaltır.
kuşkonmaz,Yüksek folik asit icerigi ile endişeye iyi gelir.
- Avakado,icerdigi B vitamini ile beyne ve sinir hucrelerine iyi gelir.
- muz; potasyum açısından zengin olan muz tansiyonu düşürür.B vitamini ve triptofan ile mutluluk hormone serotonin sağlar.
- Brokoli; icerdigi C vitamini ile kortizol seviyesini düşürür
-Yabanmersini ; C vitamini kaynağı bizi gün boyu sakin tutar,anti-oksidanlar açısından zengindir.
- fermente gidalar;mutluluk hormonu serotoninin %90 'u bağırsaklarımız da üretiliyor.Bu nedenle ,turşu kombucha çayı ,yoğurt gibi probiyotikler bağırsaklarımızdaki iyi bakterileri destekleyerek beyin kimyamiza iyi gelir.
- Balik;(özellikle somon); omega3 açısından zengin bir diyet , kortizol ve adrenalin hormonlarıni dengede tutar,endiseye iyi gelir
- sarımsak,kuvvet veren bir bitkidir yorgunluga iyi gelir stres hormonunu azaltirve enerjiyi artirir
- yeşil sebzeler c vitamini açısından zengindir.icerdigi magnezyum yorgunluğa folat ise dopamin ve serotonin hormonlarına iyi gelir.
- yoğurt;iyi bir probiyotik olmasının yanı sıra beyindeki duygusal bölgede aktiviteyi azaltarak stres ve endişeyı azaltır.
- bir de listede olmayan koyu renkli renkli çikolata ..

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Yaban mersini meyvesini mümkünatı yok sevemedim bana hitap etmiyor onu baştan eledim..
Kuşkonmaz sebzesini nedense hiç denemedim tadını da bilmiyorum .
Balık aşıgıyım fakat somon da bana hitap etmiyor tavuk eti gibi sevemedim ..
Ben yine brokoli ve meyveye devam fakat hiçbirini o duyguyla tüketmiyorum sanırım işe yaramıyor .. :cici:

Meva

Haber Editörü
🦋Kendi Dünyasında🦋
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
Kuru kayısı çok severim balık ama hepsi değil, brokoli çok çok severim , yeşil yapraklı gıdalar da hepsi değil bide yoğurt en çok sevdiğim ve yediğim yediklerim bunlar yarı yarıya stresli olmamın sebebi bu demek ki

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar