Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Soğuk algınlığına destek olmak için

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
🍁Son bir haftadır danışanlarımdan, çevremden en sık duyduğum cümle “biraz üşütmüşüm” 🙈🤧
Omicron bir yana dursun, influenza da çok artmış durumda.
Ama doğamızın gücü, besinlerimizin desteği bizimle! 😍💪🏼

💦İlk sırada vücudumuzdaki mikropları atabilmek adına bol su içmek var!
#aycainwonderlandilesuic diyip kendi reklamımı yapayım 😝💦

☕️Bitki çayları desteğini de unutmamalı!🌿
Günde 2-3 fincan ıhlamur, zencefil, adaçayı ya da kuşburnu çayı içmek bağışıklığımızı güçlendirmede yardımcı olacaktır

🌼Grip diyince benim aklıma ilk ıhlamur çayı geliyor.
Yapılan çalışmalar da ıhlamur flavonoitlerinin iltihap giderici ve ağrı kesici etki gösterdiğini söyleyerek beni destekliyor.
Ayrıca bazı bileşenleri ise boğazı yumuşatarak soğuk algınlığı şikayetlerini hafifletiyor

🌿Adaçayı yaprakları, içeriğindeki uçucu bileşenler sayesinde ağız ve boğaz iltihaplarını (farenjit, jinjivit gibi) gidermeye yardımcı olur.
Sevgili Erdem hocamız çay şekilinde (kaynatmadan) hazırlanan adaçayının gargara olarak kullanılmasının da faydalı olduğunu derslerimizde hatırlatırdı

✨Bir de geleneksel bir karışımımız vardır: “bal + zencefil + karanfil + karabiber + limon” işte onun da tam yeri, tam zamanı!
Nasıl iyi gelir!
“Hepsini bir araya getirmekle kim uğraşır?” Diyenler için @balparmakbal Apitera Zen içerisine propolis ve tarçın da ilave ederek bize hazırlamış.
Yurtta kalanlar, üşenenler, vakti olmayanlar için bir numara!
1 poşet bitki çayını 80 derecelik suda 5 dk demledikten sonra içerisine ilave edip deneyebilirsiniz ☺️
Ben ıhlamurla birlikte çok seviyorum😍

🍊Her zamanki gibi bu dönemde de C vitamininden zengin meyvelerimize ve canımız sebzelerimize de ihtiyacımız var!
Kilo denetimindeyseniz toparlayana kadar meyve ve sebze porsiyonlarınızı arttırmaktan korkmayın derim!☺️🆙

👩🏻‍⚕️Günümüzde çevresel koşullardan dolayı bazen besinlerden aldığımız vitaminler yetersiz kalabiliyor. Böyle bir durumda hekiminize de danışarak gerekliyse takviye alabilirsiniz.
Umarım faydalı olur, herkese geçmiş olsun! 😚💐

FB_IMG_1641658824334.md.jpg

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Bitki çaylarını asla ihmal etmeyin.
Taze taze kuşburnu toplayıp kurutmadıysanız aktarlardan kış için demelemek üzere en az bir kilo alın.
Kuru meyvelerle evde asla komposto yada hoşavı eksikmetmeyin.

Bol su, mevsim meyveleri, bitki çayları imun sisteminizi güçlü kılar. Hayat pahalı biliyorum ama sağlıklı yaşamak içinde gerekli

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar