Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Sınav günü.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Eğer ömür vefa eder de çocuklarımın sınav zamanlarını görebilirsem tam sınav günü karşıma alıp şöyle diyeceğim: “Yavrucuğum, bugün bir sınava gireceksin. Önemli bir sınav, eğitim seyrinde etkisi büyük. Ama şunu bil ki bundan çok daha önemli sınavlar var kazanman gereken. Günün birinde yerde bir cüzdan görür ve kimse seni görmediği halde cebine koymak yerine sahibini ararsan, işte o zaman ‘sınavı kazanmış’ olursun. Bir gariban gördüğünde, cüzdanında yalnız sana yetecek kadar paran varken çıkarıp yarısını ona uzatabiliyorsan; işte o zaman ‘sınavı kazanmış’ olursun. Kıldığın namaz seni ‘insan’ kılıyor, tuttuğun oruç seni günahtan uzak tutuyor, verdiğin zekatla yüreğini zenginleştirebiliyorsan; işte o zaman ‘sınavı kazanmış’ olursun. Suyun kaldırma kuvvetini bildiğin kadar düşeni de kaldırmayı biliyorsan, ‘el iyisi’ olmaktan sıyrılıp elinden gelenin ‘en iyisi’ olmaya gayret ediyorsan, dünyadaki bütün sınavların seni asıl yurduna taşıdığını görüyorsan; işte o zaman ‘sınavı kazanmış’ olursun... “ demiştim yıllar önce. Ömür vefa etti, ilk evladıma geçen yıl bu sözleri söyledim çok şükür
?
Bugün de Lgs gençleri için dua ediyorum; “Allahım, evlatlarımızın gönlüne doğan hedefleri haklarında hayırlı, haklarında hayırlı olanı gönüllerine dua eyle inşallah”
??
?

Hatice Kübra Tongar

1.md.jpg

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar