Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Sherlock

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
CATiyI.md.jpg

Sherlock

Vizyon Tarihi :
25 Temmuz 2010

Tür : Macera,Dram,Polisiye

Sezon : 4

Konu : Sir Arthur Conan Doyle'un sevilen gizemli hikayelerinin bu güncel versiyonunda, sıra dışı dedektif ipuçlarına ulaşmak için modern Londra sokaklarını arşınlıyor.

Oyuncular : Benedict Cumberbatch,Martin Freeman,Una Stubbs

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
Benedict Cumberbatch İnanılmaz oyunculuğu ile harmanlanmış, 4 sezon ve 12 bölümden oluşan harıka bir dizi bence.kensinlikle tavsiye ederim.aslında devamı olması bekleniyor fakat başrol oyuncularının yoğunluğu sebebiyle bir türlü çekilemiyor.özellikle 2.sezon 1. bölüm olan "The Women" bölümü benim için efsanedir.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Başlayacam dediğim ve bir türlü başlyamadığım filmler arasında. Şuan 3 film birden izliyorum. Sonraki üçte olabilir bu. Ozaman yorum geleceğim

Zoe

FK Oyuncu
💬
Burç
Boğa
lIr3ry
Ilk önce tabiki kitaplarını okudum hatta bir kaç kitabı hala elimdedir Takip kitabı faforimdir.
R.D.J oynadığı filmini izledim bir efsaneydi satranç sahnesinden katliam sahnesine kadar muazzamdı. Bunun üzerine dizisine başlamak benim için zordu, tabiki bir dizisever olarak başladım benedick müthiş bir oyuncu ( elektrik savaşları, enigma izlemediyseniz filmleri kesin izleyin başta enigmayı kesinlikle izleyin)
Irena adler karakteri zekasiyla yenen tek kadındır ancak dizi de %100 olarak bunu göremedik. Bu beni biraz üzse de dizinin kurgusu kitaba bağlı kalınmış.
Moriarty karakterine gelirsek kitaplarda dizide ki gibi shorlockun baş düşmanı değil.Yanlis hatırlamıyorsam bir kitapta dul varken bir kitapta çok az söz ediliyor. Aslında Arthur Conan Doyle, Sherlock karakterinden sıkılır ve farklı şeyler yazmak ister. Böylece Moriarty ve Holmes arasında bir çatışma başlatarak Sherlock’u öldürmeyi amaçlar. Fakat kitabın takipçileri buna büyük tepki gösterince, pek istemese de başkahramanı hikayeye geri getirir.

Bir de benim watsonum var dizide ki watsonu hiç ama hiç sevmiyorum ancak bu kadar olabilir. Ama hayalimde ki watsonu seviyorum. Film ve dizide bu kadar zeki ve genç bir doktor ve asker olan bir adamı bazı durumlarda nasıl bu kadar cahil göstermeyi başarmışlar bilemiyorum.

Ben yazmaya başlayınca duramıyorum gerçi bu kadar uzun yazıyı kim okuyorcaksa :D

Isın özeti izlerken asla sıkılmayacağınız, izledikten sonra da bir süre olaylara farklı bakmanızı sağlayacak ve gözlemleme özelliğinizin arttığını fark edeceksiniz.

saphira

FK Üyesi
minik ejderya
Burç
Yengeç
Hobim
Oyun kitap film
Memleket
rize
jXd4NV
sherlock holmes u sevdiğimden midir.. küçükken kitaplarını okumuştum.. yoksa aktörün cidden karaktere hayat vermesinden midir (ki bence robert downey jr da ii bi sherlock tur) müthiş 4 sezonluk minik gibi gözüken ama büyükkk olan bir dizi.. bence polisiye gizem seven herkes izlemeli.. oldukça keyif alacaksınız..

lacivert

FK Onursal Üye
Burç
Kova
JkcUDD
Sherlock... Çocukluğumda hikayeleriyle büyüdüğüm bir karakter. Dizisiyle zihnimde apayrı yer edindi. Her şeyiyle Sherlock'u sevsem de dizisi benim için ayrıdır. Benedict Cumberbatch'ten kaynaklı belki de bilemeyeceğim. Ama izlerken zevk aldığım her bölümde ayrı mutlu olduğum bir dizidir. Her ne kadar 4 sezon olup mini dizi şeklinde olsa da hala ısrarla 5.sezon yazısını görmek istediğim bir dizi.
Asla sıkılmadan 4sezonun nasıl bittiğini anlamadan izleyeceğiniz bir dizi bence.

asminya

FK Üyesi
Hem başroldeki adamın kalkık burnu da hiç yakışmamış kendisine:hih:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar