Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Sevdiğim kızı kaçırabilir miyim?

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Kızın yaşı hakikaten küçük ve izdivaç için uygun olsun veyahutta olmasın kaçırmak inanana yakışmaz.
Aile içi muhabbet için baba ve annenin rızasının gözetilmesi daha hoştur.
Zira rızasız evliliklerin süreçleri maalesef pek sağlıklı olmayacaktır.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Öncelikle bu kaçak iş değil. Kimseden gizli saklı iş yapılmıyor.
Anne ve babaların gençleri anlamaması, onların beraber bir yaşam kurmasına müsade etmemeleri, kendi hayatlarını yaşayacak olan çocuklarına karşı saygısızlıktır.
Onlara güvenmeyen, kararlarına saygı duymayan anne ve babaları elbetteki çiğnemek güzel değil. Ama başka çıkar yol yoksa aile kurmak için gençlerin yol alması bence en mantıklı olandır.
Anne baba hep en iyi olanı bilmez. İstisnalar kaideyi bozmaz.
Hayat onların, yarınları onlar yaşayacak. Bırakalımda kimle yaşayacaklarınada onlar karar versin...

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
@Qasem katılmıyorum değerli Üstad..
Bir evladı yetiştirip o güne getirmek kolay değil..
Çocuğa aşırı zulüm ve kötülük dışında insan gözbebeğinin kaçıp evlemesine razı olması imkânsız..
Empati kurup kız evlat sahibi olarak düşünmek lâzım..

Kız babasıyım yüreğimden vurma beni :)

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
@Qasem, Gençler karar verme yaşına ulaşmışlarsa sorun yok fakat maalesef o kadar uçuk yaşlarda “sevdiğime kaçtım “ furyası var ki insan keşke ailelerini dinleseler diyesi geliyor.
Ebeveynlerin tutumlarını asla genellemiyorum zira bazıları tuhaf takıntılı burunlarının diklerine göre gençleri dinlemeden karar alabiliyorlar.
Ama işte ipsiz sapsız hergelenin birine de göz göre göre gözbebeğini nasıl versinler.
(Kız annesi olarak sert tavırlı olmak istemiyorum ama kaçmasın benimle konuşsun isterim)

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@SiyahSancaktaR, @EfuL!m, çocuklarımız Bizİm esirlerimiz değil aksin ebizim emanetlerimiz. Onlara gözümüz gibi bakmamız onların tüm hayatlarını ipotek altına alabileceğimiz anlamına gelmez. Bir anne baba olarak bizler onlara örnek olur, nasihat eder, sözün en güzelini söyleriz. Kiminle hayatını birleştirecekleri kararı onların. Bize düşen baskı yada zorbalık değil aksine nasihat, uyarı ve örnekliktir.
Zorbalık insan oğluna yakışmaz.

Efulim 18 yaş altı zatenbunu yapınca ceza alır, biz akli melaikesini tamamlayanlar için konuşuyoruz

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar