Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Salgın Bahane Yasak Şahane, Rahmi Turan

Yarın 29 Ekim…Atatürk'ün “En büyük eserim.” dediği Cumhuriyet'in 97'nci yıldönümü…​
Milli egemenliğe dayalı Cumhuriyet'imiz 23 Ekim 1923 günü ilan edilmişti…​

Yarın bu mutlu, muhteşem günü ulusça, yüreklerimizden taşan coşku ile kutlayabilecek miyiz?​
Milli Mücadele'miz için “Keşke Yunan Ordusu kazansaydı” diyen fesli kansızların bulunduğu ülkemizde yıllardır ağız tadıyla bir bayram yapamıyoruz. Cumhuriyet değerleri bir bir yok edilmeye çalışılıyor. Bunların Türkiye Cumhuriyeti, ile aralarında bir husumet, bir kan davası var gibi… Cumhuriyete alerji duyuyorlar!​
Oysa bugün sınırlarımız içinde yaşayan herkes, tüm mevcudiyetini Türkiye Cumhuriyeti'ne borçludur.​
Cumhuriyet olmasaydı onlar da, bizler de ne olurduk? Birer hiç!​
★★★​
Peki, yarın en büyük bayramımız olan 29 Ekim'i gönlümüzce kutlayabilecek miyiz?​
Ayasofya'nın açılışında ve Malazgirt Zaferi'nin kutlama törenlerinde büyük insan kitlelerinin bir araya gelmesine izin veren… Her ilde düzenlenen AKP kongrelerindeki kalabalıklara göz yuman…​
AKP Genel Başkanı'nın gezilerinde binlerce kişinin toplanmasına bir şey demeyen (ya da diyemeyen) İçişleri Bakanlığı korona salgınını gerekçe göstererek, Cumhuriyet kutlamalarına yasak getirdi.​
AKP iktidarının millî bayramlara karşı duyduğu alerji devam ediyor ve halkın sağlığı yalnızca millî bayramlarda hatırlanıyor.​
İçişleri Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği genelgede:​
“Valilik ve kaymakamlık tarafından onaylanan kutlama programlarının dışında etkinliklere izin verilmeyecektir.” deniliyor. Fakat…​
Ne yaparlarsa yapsınlar, Cumhuriyet sevdasını gönlümüzden söküp atamazlar!​
Cumhuriyet aydınlığa koşmaktır.
Bugünkü yönetim ise Ortadoğu karanlığına koşuyor!​
Ülkeyi tarikatlar, şıhlar, şeyhler, cemaatler sardı.​
Özgürlükler tırpanlandı… İktidar partisi gibi düşünmeyenler hain ilan edildi…​
İktidarın küçük ortağı Bahçeli Bey,Anayasa Mahkemesi'nin yerine Divan-ı Âli kurulmasını istedi.​
İktidardan cesaret alan alt mahkemeler,Anayasa Mahkemesi'nin kararlarını reddetmeye başladı! Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, hukuk dışı darbelerle ağır yara aldı!​
Ülkemiz içte ve dışta büyük oranda güven erozyonuna uğradı!​
★★★​
Bütün bunların sonunda ne oldu?​
Millet “Askıda ekmeğe” muhtaç hale geldi!​
Malatya'da bir minibüsçü, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'a:​
“Evimize ekmek götüremiyoruz!” diye seslendi.​
Erdoğan, minibüsçüye “Bu lâf bana biraz abartı geldi” diye yanıt verdikten sonra​
ona bir paket çay fırlatarak “Al, keyif çayı iç!” dedi.​
Vatandaş olarak bizler, tam da keyif çayı içecek haldeyiz doğrusu!​
Halimiz iyi, keyfimiz gıcır!​
Daha ne istiyoruz yani?​
Cumhuriyeti bırak, sen keyif çayına bak!

Rahmi TURAN, Sözcü.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Rasim Turanın yazısında üç konuya değinmek istiyorum. Birbirimizi anlamak için olayları ve konuşmaları çarpıtmaya gerek yok. Fesli kansızlar dediği Kadir mısırlıoğlu gerekli açıklamaları yapmasına rağmen sözlerinin çarpıtılmasından kurtulamadı. Mısırlı oğlunun ne demek istediği değil Sol cennahın yada milliyetçi, milli muhafazakarlarun ne anladığı daha önemli. Oysa videoyu ozaman da defalarca izledim. Nedense bende de uyanan Mısırlı oğlunun açıklamalarından başka bişey değil. Yunan bile galip gelse, CHP’nin yaptığı zulmü yapmazdı. Yani Kur’an’ı yasaklatmazdı, ezanı Türkçeleştirmezdi, alfabeyi değiştirmezdi, tekkeleri ve medreseleri kapatmazdı, kılık kıyafet kanununu değiştirmedi anlamında kullanmıştır. Cümlenin başını sonunu bir tarafa atıp işine geleni almak hrm sağın hem solun yaptığı en büyük ahlaksızlıktır. Manipülasyon maalesef trend olmak için biçilmiş kaftan...

Eğer Mısırlı oğlunu Yunansevici ilan edeceklerse önce Mısırlıoğlunun Türkün siyah kitabını bir okumalılar. Kimin Yunan sevinci olduğuyla Mustafa armağanı iki kitabında detaylı işlenmiş olup Aynı zamanda cumhuriyetin tarihini konu alan Ahmet Cemil ertunçun kitabındada vesikalatla yer almaktadırlar ağanın kitapları ise İsmet İnönü gerçeği, Tek parti devri kitaplarını detaylar incelemenizi öneririm.

Diğer bir konuda sanki AKP M. Kemal düşmanı gibi lanse ediliyor, her defasında bu pohpohlanıyor. Biz islami hareket için dense eyvallah ta, AKP milli muhafazakar, en iyi solcudanda en iyi milliyetçidende Daha kemalist... Kusura bakma sayın Rahmi Turan am bu bir gerçek. AKP iktidara gelmeden öncesinde Mustafa kemali seven bir türbanlı bulamadın, yada M. Kemalin adını anan bir islami hassasiyeti olan birey bulman zordu. AKP ile beraber Mustafa Kemal herzaman kinden daha çok sahiplendi. Okullarda ana sınıfından itibaren en yoğun şekilde işlenip Neredeyse AKP nin tüm tabanı kemalistleşti. Sahiplenme şekliniz farklı olabilir yazar bey ama AKP nin de bu konuda sizden farkı yok...

Gelelim yazınızda değineceğim son noktaya Rahmi bey...
Evet haklısınız bu ülkede bir kısım herşeyi özgürce yaparken diğer kesime herşey yasaklanıyor. Etki tepki meselesi. Sol güçlüyken ve kemalist kadrolar baştayken bu ülkede başörtülüler hiç bir yere alınmıyordu. O nasıl yanlıştıysa AKP nin yasakları kendi ve yandaşları için değil, muhalifler için söz konusu etmesi de okadar yanlıştır.

Yasak herkes için aynı çerçevede olmalıdır. Özgürlükte...
Yoksa sol gelir sağı ezer sağ gelir solu ezer, gücü eline alan diğer tarafı sindirim. Bunlar yanlış şeyler. AKP nekadar saygısızssa CHP de okadar saygısızdır. İki tarafta insan hak ve hürriyetlerine tamamen yabancı ve iki tarafta yobaz ve bağnazdır....

Saygılarımla...

asminya

FK Üyesi
Bu arada cb na eve ekmek goturemiyorum diyen vatandasin kulagi bukulmus olmali ki.
Bugun saka yaptima benzer bir ifade vermis. Yazik..

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Bu arada cb na eve ekmek goturemiyorum diyen vatandasin kulagi bukulmus olmali ki.
Bugun saka yaptima benzer bir ifade vermis. Yazik..

Canı malı yada çocuklarıyla tehdit edilmiştir...
Kimse kusura bakmasın ama insanlar evine ekmek götüremiyor. Hükümet yada muhalefet ister bu gerçeği görsün ister görmesin.
Yazık adama Allah bilir başına neler geldi yada iş verilmişte olabilir.

Ben bu ülkede 92 alıp mülakatta elenen aynı branşta 65 alıp yerleşen insanlar gördüm hemde yığınla....
Neyse çok kurcalamayayım...

asminya

FK Üyesi
Canı malı yada çocuklarıyla tehdit edilmiştir...
Kimse kusura bakmasın ama insanlar evine ekmek götüremiyor. Hükümet yada muhalefet ister bu gerçeği görsün ister görmesin.
Yazık adama Allah bilir başına neler geldi yada iş verilmişte olabilir.

Ben bu ülkede 92 alıp mülakatta elenen aynı branşta 65 alıp yerleşen insanlar gördüm hemde yığınla....
Neyse çok kurcalamayayım...

Hepsi de tarikat üyesiydiler, bu gözlerde çok şey gördü sizin kadar olmasa da.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar