Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Gündem Sağlık Bakanlığı'ndan 'Yenidoğan bebek çetesi' açıklaması

MevaMeva is verified member.

İçinden geldiği gibi yaşa :)
Haber Editörü
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
İstanbul'da, "Yenidoğan Çetesi" olarak bilinen bir grubun, özel hastanelerin yenidoğan ünitelerine bebekleri sevk ettikleri ve kasıtlı olarak ölümlerine sebep oldukları iddiası ortaya çıkmıştı. Bu gelişmeler üzerine Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu bir açıklama yaptı. Ayrıca, iddianamede adı geçen iki hastanenin faaliyetleri geçici olarak durduruldu.

İstanbul'da, bir çetenin 112 Acil Çağrı Merkezi'nde çalışan kişilerle ortak hareket ederek, bebek acil hastalarını önceden anlaştıkları özel hastanelerin yenidoğan ünitelerine sevk edip ölümlerine neden oldukları ortaya çıkmıştı...

1729265558849.jpeg

Aralarında doktor, hemşire ve ambulans şoförlerinin de bulunduğu 47 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı. Soruşturma kapsamında 22 kişi tutuklanmıştı...

Skandalın ortaya çıkmasının ardından Sağlık Bakanlığı bir açıklama yaparak, olayın 2023 yılı Mayıs ayında tespit edildiğini açıkladı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

-Kamuoyunda “yenidoğan çetesi” adıyla bilinen, bebek acil hastalarını önceden anlaştıkları özel hastanelerin yenidoğan ünitelerine sevk edip ölümlerine neden oldukları ve haksız kazanç elde ettikleri belirlenen kişilerle ilgili olay, Mayıs 2023’te İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü iş birliğiyle yürütülen bir operasyonla tespit edilmiş, cezai işlemler yapılmış ve konu adli makamlara iletilmiştir.

-Sağlık Bakanlığımız tarafından söz konusu hastanelerin faaliyetleri hakkında başlatılan inceleme sonucu hukuki yaptırım süreçleri devreye alınmıştır.

-Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı olarak özveriyle görevini yerine getiren, insanların hayatını kurtaran ve şifa dağıtan sağlık çalışanlarımızın insanlık dışı davranışlarda bulunan kişiler sebebiyle töhmet altında kalmasına izin vermeyeceğiz.

-Yargıya intikal etmiş sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız.

1729265661662.jpeg

2 HASTANENİN FAALİYETLERİ ASKIYA ALINDI

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca 22'si tutuklu 47 şüphelinin yer aldığı "Yenidoğan çetesi" hakkındaki iddianamede, "malen sorumlu" sıfatıyla yer alan 19 özel hastaneden ikisinin faaliyetlerinin askıya alındığı ortaya çıktı.

Bu haber ile alakalı gelişmeleri okudukça midem bulanıyor.
Aralarında ki konuşmaların bir kesiti çıktı;
-Bebeği öldür böyle bebek mi olur?
+Öldüreceğim de başımıza iş açacak artık biliyorsun.... (Telefonlar, konuşmalar,mesajlar dinlemeye alınmış)
Bebek öldürmek?
Bebek kaçırmak?
Ve buna rağmen ismi geçen 19 özel hastane hâlâ açık?

O annelerin ahları ciğerlerinizi yaksın,diri diri yanarak can verin.

Allahım bu nasıl canilik!
Twitterda okudum,okumaz olsaydım....
Daha neler neler çıkıyor.
Ya minicik 2-3 kg bebek ya,annesinin yanında olması gerekirken 😔
Hadi bu pisliklerin yaptıkları zaten normal değil ama hâlâ o özel hastanelerin açık olması? Günlük 12 bebek öldürüp her bebek başına 8 bin almak için bu yapılır mı?
Off bilmiyorum anne ve babaya Rabbim sabır ihsan eylesin 😔

Haberlere bakmıyorum insanlıktan çıkıyorum burda gördüm bakmaz olaydım Yahudi soyları bunlar idam paklamaz öldürmeden günlerce işkence lazım derilerini yüzerek !....

Lanet olsun Allahın gazabı üzerlerine olsun !:..

Twitterda okudum,okumaz olsaydım....
Daha neler neler çıkıyor.
Ya minicik 2-3 kg bebek ya,annesinin yanında olması gerekirken 😔
Hadi bu pisliklerin yaptıkları zaten normal değil ama hâlâ o özel hastanelerin açık olması? Günlük 12 bebek öldürüp her bebek başına 8 bin almak için bu yapılır mı?
Off bilmiyorum anne ve babaya Rabbim sabır ihsan eylesin 😔
Dayanamam diye haberin içeriğini okumadım ama şimdi doğru mu anladım sağ bebeklerin öldürüp (😔) ölüsüne mi para alıyorlar yoksa ölü süsü verip satıyorlar mı?

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri