Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Sadece sen akıllı değilsin!

Sadece sen haklı değilsin!
Bütün savaşların galibi sen olmazsın bütün barışların güvercini olamayacağın gibi. Dil şarjörüne sürdüğün her mermi kutsal değil üzgünüm, öldürdüğün her ruh da ölmeyi hak etmedi. Her kavgadan sen haklı çıkamazsın. Başöğretmen gibi davranamazsın. Had bildirici, hizaya getirici o modunu kapatmanı tavsiye ederim. Bir gün elinde patlayabilir.

Sadece sen akıllı değilsin!
İnan kandıramıyorsun sadece idare ediliyorsun. Manipüle ettiğini düşünüyorsun ya hayır, sadece alttan alınıyorsun. Kafanda kuruyorsun dediğin şeyleri kafamda kurmuyorum, bizzat görüyorum. Dediğin gibi yardıma ihtiyacım var ama beni delirttiğin için. Hangi yüzün ile savaşacağımı hangisine karşı gardımı alacağımı bilmiyorum sadece. Çaresiz görünüyor olabilirim ama merhametimden. Aklım ile kalbim arasında gidip geldiğim için hak ettiğin cümleleri kurmuyorum, seni kapının önüne koymuyorum. Başkasının omuzlarına basarak uzağı göremezsin.

Sana çok şaşıracağın bir şey daha söyleyim. Sadece sen üzgün değilsin, bir tek seni kırmadılar bu hayatta!
Bu hayatta bir haksızlığa sen uğramadın. Hep kötüler yok ve neden sadece seni buldukları konusunda belki kendini sorgulamalısın. Sınandığın kadar sen de diğerlerini sınıyorsun. İnsanlığa fazla olduğun yalanına inanmayı bırak rica ederim. Kurban edilmedin, senin de tırnakların var en az yaraların kadar itiraf edelim. Bamteline basılınca az yakıp yıkamadın sen de tıpkı diğerleri gibi.

Sadece sen özel değilsin biliyor musun?
İnsanlık seninle müjdelenmedi. İnan kimse aklına da muhtaç değil. Sadece paylaşıp geçiyoruz işte öyle. Sana şaşıracağın bir şey söyleyim, bizi düzelteceğin o özel akıl bizde de var biliyor musun? Tabi senin kadar özel (!) olmamızın imkanı yok ama ağaç kavuğundan da çıkmadık yani. Üstelik beğenmediğin aklımız ile senin gördüğün her şeyi gördüğümüz yetmiyor, inan bana senin sakladığın o kirli yüzünü omuzgasız hareketlerini de görüyoruz. Biricik ve özel olduğun yalanını ancak tribünlere söylersin onlar da alkışlar geçer.

Kendi potansiyelin ile meşgul ol sana tavsiyem. Hangi kokuyu yaydığına bir bak bence. Gül bahçesine herkes girmek ister. Sen ne kokuyorsun? Gül mü, çöp mü?

Beni zehirleme artık...

Ezgi Akgül

Placidus

FK Yorumcu
FK Yarışmacı
JkcUDD
Takım
jXd4NV
Mükemmelliyetçi bakış açısına sahip bireylere aslında kim oldukları hususunda dipnot paylaşımı yaparcasına kaleme alınmış gibi geldi bana benliği ile olduğu yeri yadırgayan ve bundan şahsi çıkarımlar yapmaya çalışan ama başaramayan doğal zıtlığın dışavurumu tadında..

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
@Hanedân, Yazarın çok bilmiş uslübu daha okurken insanı köşeye sıkıştıran hissiyatı vermesi beni rahatsız etti.
Belki bu cümleleri dizi dizi yüze vuracak cesareti ve kabiliyeti olmayan biri olduğum için de olabilir beni rahatsız eden bilemedim.
Sadece kendimi birbirlerine atıfta bulunan iki yetişkinin ortasında huzursuz hissettirdi.

Şayet yazarın kaleme aldığı kişisel yaşanmışlıgı değilse bravo bize güzel yansıttı.

Placidus

FK Yorumcu
FK Yarışmacı
JkcUDD
Takım
jXd4NV
@Hanedân, Yazarın çok bilmiş uslübu daha okurken insanı köşeye sıkıştıran hissiyatı vermesi beni rahatsız etti.
Belki bu cümleleri dizi dizi yüze vuracak cesareti ve kabiliyeti olmayan biri olduğum için de olabilir beni rahatsız eden bilemedim.
Sadece kendimi birbirlerine atıfta bulunan iki yetişkinin ortasında huzursuz hissettirdi.

Şayet yazarın kaleme aldığı kişisel yaşanmışlıgı değilse bravo bize güzel yansıttı.

İlk cümlenizde katılıyorum size ve doğal zıtlığın dışavurumu olarak belirttiğim aslında yazarın belirttiği kişiliğe zıt olması ve bunun sonucunda duygularını ifade etmesidir.

İkinci cümlenizde özeleştiri ile yazarın yaptığını yapıyorsunuz bir nebze dizelerle değil de net ifade ile..

Son cümlenizde ki varsayım içinde benim tahminim kendi içsel döngülerinden birer halkayı açıklayarak ifade etmiş gibi..

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Son cümlenizde ki varsayım içinde benim tahminim kendi içsel döngülerinden birer halkayı açıklayarak ifade etmiş gibi..
Şimdi daha da kuvvetlendi ifadenizle birlikte.

Fıtraten hangi olguda olduğunu bilmediğim yazar hakkında aslında ileri geri atıfta bulunmam ve bunu da ilgimden uzak tutarım lakin buradaki üslup çok rahatsız edici hatta tekrar üzerinden geçip okuyamıyorum 🙈

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar