Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Arşiv Ruh Hali durumları

Charismax

Ne demek Hiç mi yok ?
FK Üyesi
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Merhaba arkadaşlar size müjdemi desem renklendirmemi desem bilemedim.

biliyorsunuzki xenforoda ruh hali eklentisi diye birşey var bu biraz tuzlu doları euroyuda baz alırsak
zaten o eklentide sabit resimler ikonlar var bunu belli başlı sayılı yerler gerek duyup kullanmıyor bile ( parasını yemişim işimize yaramıyor ingiliz değiliz )
çünkü çok saçma bir görüntüsü var ve ruh hali üzerindeki png gifleri sabit yazısıda ingilizce.

ben az önce bir kırma yaptım ince ayarı pekiştirirken bunu kolay yoldan bir meslek sırrı olarak tabiki gizli tutucam.
eğer @Destina hanım bize has ruh halleri hazırlarsa bunu png veyada png tabana gif olarak size seçmeli profile sunabilirim sunucamda..

@Destina senden değişik birşey bekliyorum . bu konuda diğerlerine benzemesin kendin tasarla koyalım..
xenforoda kullanıcılarıda bilgi almak isterse forumumuza buyursunlar üyemiz olsunlar yani bizden olsunlar 1000 mesajı doldursunlar onlarada bu bilgiyi paylaşırım.. basit bir eylem lakin aklınıza gelmiyeceğini biliyorum .
diğer türlüsünü ücrete tabi tutarım.. çünkü sitemizin eşi benzeri olsun istemiyorum ( çok fenayım ) :D tasarımlarını bekliyorum Destina. yaptıgında yerleştirelim :dn:
Başın sıkışırsa dara forumkalemini ara ğ::

Son düzenleme:
@Charismax elimden gelenin en iyisini yapacağımdan emin olabilirsin. :hnm:
Çoğu basit şeylerin dahi yüksek fiyatlara verilmesi dışında sen kendin kafa yorup bunları bulup siteye uyguluyorsun direk, bunun içinde ayrıca teşekkür ederiz. :cici:

alın size paralı eklentinin ruh halleri 35 dolardan başlayıp tl bazında 700 tl ye kadar giden saçma şeye verilen para ingilizce birde tipe bak hele :D
Ziyaretçiler için gizlenmiş link, görmek için Giriş yap veya üye ol.

çogu böyle @Destina bu işi çözer bende koyarım :D koyulmaz diyorlardı nasıl koyulur göstericem :haha:

Son düzenleme:
Eklentinin nulledi dene herşeye de para verilmez.

veritabanı bunda hata basıyor denendi önceden . bizim veritabanları ve şablonlar default ile birebir değil. temamızı bozuyor

Her eklenti default temaya göre yapılıyor ister istemez bozar forumu.Onuda sen ayarlıcaksın kendi temana göre.

Eklentinin nulledi dene herşeye de para verilmez.

senin üye olduğun gün hatıladınmı konunu silip yeni konu açmıştım.. o günün bir benzeri bizim veritabanındaki değişiklikten oldu.. bu xenforo avatar dalgası şanlonal bir durum değil ben onun yapısını değiştirdim bi nevi vebulletin giydirmesi yaptım şaplonlarıda veritabıyla köprüledim . yani aslında kare avatar olayı bütün xenforoda var bunu tam boy içeri alıp 6 gen ovali değiştirdim . bu null'ledler bizim lisanslı temanın yapısını bozuyor. türkçe olarak terimsiz yan sanayi malzeme olmuyor hocam :haha: ben bunu kendi yerindede araştırdım çözümü yoktu kendim zeminde bir alan yarattım . yani yapıcam demiyorum yaptım denedimde.. iş ruh hali mod tasarımlarında. xenforo boyutlarında yapmıycaz destina halletcek kendi tasarlasın. .ben bu senin verdiğini kurduğum anda php bozucak hata vericek ve diğer eklentileri kendim düzenledim aynı dizine gelip site çökücek sonra tekrar yedekten yükle v.s v.s konu karışıklıgı uğraş dur.

veritabanı bunda hata basıyor denendi önceden . bizim veritabanları ve şablonlar default ile birebir değil. temamızı bozuyor
sen bu eklentiyi nerden aldın ? bunda lisans dışı kullanım koruması var .
bunu yüklediğim an veritabanı çakılır ben incelemeden yüklemem yaptıgım değişikliklerle çakışıyor bu
bu alttaki kodun ne demek olduğunu biliyormusun ?

Kod:
return sprintf('data://addonflare/moods/uploads/%d.%s',
            $moodId,
            $extension
        );
    }

XML:
 <value_parameters>top_userDetails={{ phrase('af_moods_postbit_top_userDetails') }}
bottom_userDetails={{ phrase('af_moods_postbit_bottom_userDetails') }}
top={{ phrase('af_moods_postbit_top_userExtras') }}
bottom={{ phrase('af_moods_postbit_bottom_userExtras') }}
manual={{ phrase('af_moods_postbit_manual') }}</value_parameters>
    <value>"bottom_userDetails"</value>

bu bize gelmez defaultdada çalışmaz . zıtlar yaptıgım değişimler ..
teşekkür ederim yinede baktım oluru varmı diye.

Neymiş o bilmiyom : )

xenforo lisanslı kullanıcı girişleri olmayanlar için xenforo sitesinin merkezinde chris diye bir vatandaş var .. bu adam diyorki biz burda lisanslı giriş yapanlara eklentiler bazı kodların birleşiminde kilit atıyoruz yani burdan alıpta ücretsiz sanılan paylaşımları daha sonraki vatandaşlar paylaşmasın yayılmasın diye . özelleştirilmiş veritabanları buna hosting sunucu izinleri imkanları dahilmi bilmiyorum. özellikle özelleştirilmiş yapılarda çakışma olacağını söylüyoruz diyor.. bu yukarıdaki kod eklenti içindeki mod.php içindeki posbit bölümünne köprü yapmasını sağlyan bir kod basit birşey ama bu bende çalışmıycak çünkü aynı dizin devamında link var bu linklemede xenforo.com'un user.title .terimleri salla gitsin pek beceremiyorum . . kullanıcı değişikliği yaptıysanız bu kod sitenizin php kodlarıyla çakışacak ve default tema özel tema dahil gökkuşagı hali alacaktır diyor...

bunuda ben geçen ay yaşadım.. php hatasını aldım yani bu eklenti bende sitttim sene çalışmaz ve inan yüklediğim an erroru yer siteye erişim gider.. çünkü bunun çalışma imkanı yok bu kodları tetikliyecek kod yok bende hacı anladınmı :haha: niye uzun uzun açıklama yapmaya çalışıyorum biliyormusun yanlış anlama diye hani eklenti attın kullanmıyor ben verdim diye acaba şeklinde düşünme diye :D malum ben fazla terim bilmem yapacam'da demem yaptım hazır uygulayacagım haberini veririm ben... burdaki olayda bu ben hallettim sadece gif png modlarını bekliyorum tasarım :D anlatabildimmi :D yukarıdaki xlm de bende tex yazısından bir farkı yok .. bu eklentinin aynı dizininde çalışan 3 eklentim var bunu yemez . denedim la :D neyse işte yaptım ben hazır eklentilik bir durum yok zaten bu olmuyorda

Son düzenleme:
senin üye olduğun gün hatıladınmı konunu silip yeni konu açmıştım.. o günün bir benzeri bizim veritabanındaki değişiklikten oldu.. bu xenforo avatar dalgası şanlonal bir durum değil ben onun yapısını değiştirdim bi nevi vebulletin giydirmesi yaptım şaplonlarıda veritabıyla köprüledim . yani aslında kare avatar olayı bütün xenforoda var bunu tam boy içeri alıp 6 gen ovali değiştirdim . bu null'ledler bizim lisanslı temanın yapısını bozuyor. türkçe olarak terimsiz yan sanayi malzeme olmuyor hocam :haha: ben bunu kendi yerindede araştırdım çözümü yoktu kendim zeminde bir alan yarattım . yani yapıcam demiyorum yaptım denedimde.. iş ruh hali mod tasarımlarında. xenforo boyutlarında yapmıycaz destina halletcek kendi tasarlasın. .ben bu senin verdiğini kurduğum anda php bozucak hata vericek ve diğer eklentileri kendim düzenledim aynı dizine gelip site çökücek sonra tekrar yedekten yükle v.s v.s konu karışıklıgı uğraş dur.

sen bu eklentiyi nerden aldın ? bunda lisans dışı kullanım koruması var .
bunu yüklediğim an veritabanı çakılır ben incelemeden yüklemem yaptıgım değişikliklerle çakışıyor bu
bu alttaki kodun ne demek olduğunu biliyormusun ?

Kod:
return sprintf('data://addonflare/moods/uploads/%d.%s',
            $moodId,
            $extension
        );
    }

XML:
 <value_parameters>top_userDetails={{ phrase('af_moods_postbit_top_userDetails') }}
bottom_userDetails={{ phrase('af_moods_postbit_bottom_userDetails') }}
top={{ phrase('af_moods_postbit_top_userExtras') }}
bottom={{ phrase('af_moods_postbit_bottom_userExtras') }}
manual={{ phrase('af_moods_postbit_manual') }}</value_parameters>
    <value>"bottom_userDetails"</value>

bu bize gelmez defaultdada çalışmaz . zıtlar yaptıgım değişimler ..
teşekkür ederim yinede baktım oluru varmı diye.

Bu değer parametresi :)

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri