Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Yeni Konu Riot Games - Valorant

Sayha

Yeni Üye
Burç
Akrep
7964ea3269cb19d3e54d8aaa1c83f62aeae31372.jpeg

VALORANT, taktiksel nişancı oyunlarına yeni bir soluk getiriyor

VALORANT ilk bakışta Paladins ve Overwatch gibi rakiplerine çok benzer bir çizgide görünse de düşmanlarınızı öldürmek için harcamanız gereken mermi sayısında büyük bir değişim var. VALORANT’ta doğru yere ateş ettiğiniz sürece düşmanlarınızı öldürmek çok kısa sürüyor. Bu sayede oyuncuyu sürekli olarak diken üstünde tutmayı başarıyor.
Tabii ki VALORANT’ın temelinde benzediği asıl oyun Overwatch veya Paladins değil. Taktiksel nişancı türünde ilk akla gelen yapım, doğal olarak Half-Life efsanesinden doğan Counter-Strike serisi oluyor. Counter-Stirke’ın rekabetçi oyunlara kattığı bomba ögesi, bugün bile tazeliğini koruduğu için çoğu oyunda kullanılıyor. VALORANT’ta ise bomba konseptine verilen isim “Spike”.
VALORANT, Spike hariç birçok farklı yönden de Counter-Strike’a benzerlikler taşıyor. Ancak oyunu CS serisinden ayıran en büyük özelliği, her ajanın ayrı yetenekleri olması. Yetenekler, günümüzün en revaçta olan rekabetçi oyunlarından biri olan CS:GO’ya oranla çok daha dinamik bir oynanış yaratıyor. Karşı taraftan neler beklemeniz gerektiğini anlayabilmek için, tüm ajanların yeteneklerini iyi bilmek şart.

ZARiP

FK Meteorolog
Bana göre hepsi zarar ve zaman israfı ..
Fakat nedense oyun tutkunu algısı kalmiş sizden yana aklıma geldiniz etiketledim hocam :cici:
Piyasadaki oyunları takip etmeye, oynamaya çalışıyorum çünkü seviyorum oynamayı :gls:

Sayha

Yeni Üye
Burç
Akrep

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar