Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Qasem'in Corona Günlüğü.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Corona Günlüğüm.

27 Ekim Salı

Bugün Coronanın ilk günü, Dün verdiğim testin pozitif çıkması üzerine bugün eve izalasyon ekibi geldi. Evde yaşayanlara temas olmaması için ayrı bir odada karantina uygulamasına başladım. Banyo ve tuvalet ortak olduğundan her kullanımda deterjanla yıkanmasını istediler. Gerekli tüm tedbirleri aslında ben dünden almıştım.

İzalasyon ekibi gerekli şeyleri tebliğ ederek ilaç verdiler. Verdikleri
İlaçlardan biri Favicovir tb diğeri plaquenil tb.
Favicovir ilk akşam 8 adet tok,
2. Gün sabah 8 akşam 3 tb
3.4.5 günler sabah akşam 3 tb
Plaquenil tb sabah akşam 2 adet kalp çarpıntısı olduğunda bırakın dediler.
Plaquenil tableti kullanmayı red ettim. Olası yan etkisi fazla olduğundan izalasyon ekibine geri verdim. Bir kalp hastası değilim. Olası kardiyoatak yada çarpıntı da 112 yi arayıp hastaneye gitmek bir çok yan etkisi olan bu ilacı kullanmaktan daha mantıklı geldi bana.

İki gündür seyreden yüksek ateşim vardı ve bir türlü düşmüyor. Takviye olarak parol tb, Nurofen cold, Dolorex drj evde vardı onları kullanmaya başladım.

Nane limon kaynattım boğazlarımın tahriş olmaması için. Limonlu maydonozlu su yaptım ödem için. Sıvı takviyesi içinde composto, saf su, limonlu su hazırladım. Yanımda bulunmakta hepsi.
Sabah akşam boğazımın onarımı için süt sipariş ettim balla karıştırıp içeceğim.
Direncimin artması içinde kuş burnu sipariş ettim.
Melisa çayında uyku düzeni yada rahat bir uyku için yanımda bulunduruyorum.
Ateşimin düşmesi için limon kaynatıp vücuduma sürdüm o biraz faydalı oldu rahatlattı.
İlk günüm aslında tedbirleri almakla geçti. Kötüleşmezssem diye yanıma okumak için kitap aldım birkaçtane.

Düzenli olarak odayı havalandırdım arada balkona çıkıp temiz hava alıyorum. Gece yüksek ateşten çok uyuyamadım. Gece sabaha kadar ılık ve soğuk olmak üzere 4 kez duş aldım.
Aslında ilkez bir salgınla boğuşmuyorum. Yada ilk kez karantinada kalmıyor yada yatağa bağımlı kalmıyorum. Ama Bu seferki çok farklı, insanlarla herkesle temasını yasak, yanlızlaşmak en büyük moral çöküntüsüdür. Neysek kitabı yoldaş edinen biriyim yalnızlığımı almakta.
Film tavsiyelerini not almıştım iyi olursam onları izleyeceğim.

Şuan yaşadığım vücut değişimlerim. Yüksek ateşle beraber seyreden ve ilacın kesemediği baş ve göz ağrısı. Hafif öksürük hisi. Eklem ve kaslarda yoğun ağrı, çok his etmesemde sarsıyor. Nekadar güçlü bir vücudum olursa olsun direk kemiklere nufuz ettiğinden ister istemez his ediyorsun. Ağrıyı his etmememe rağmen varlığı beni sarsıyor. Sendelemiyor yada çökertmiyor ama ben tatlıdan tatlıya varım diyor.

İzalasyondaki ilk günümde yaşadıklarım bunlar...
Gün aydı, 2. Güne merhaba...

Son düzenleme:

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Ölürsen seni öldürürüm :) geçmiş olsun Allah şifa versin abi :/

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Corona Günlüğüm 2. Gün

28 Ekim Çarşamba

Coronadan dolayı izalasyon da ikinci günüm. Sabah yüksek ateşle beraber seyreden üşüme hissi titreme ve ağrı akşama kadar aynı seyri devam ettirdi. Akşam inanılmaz iyiydim. Ne ağrım kaldı ne ateşim hafif bir nefes alma problemi vardı gece oda düzene girdi. Sadece yorgunluk ve kırgınlık kaldı geriye. Onun dışında inanılmaz derecede iyiyim. :) Dün gece neredeyse hiç uyutmayan ateş 2. Günde yerini derin bir uykuya bıraktı, hatta sabah namazını bile kaçırmışım o derece...

İkinci günün ilk kazasını sabah ilaçlarımı almayı unutarak giriş yaptım :) Neyse ki saat 11 de ilacımı aldım. Günüm daha çok kitap okumakla geçti. İslamın Yenilikçileri kitabı ilk iki cilt bitti bugün son cilde başlayacağım devamında shatibi ve ibni haludun ukuyup enazından korona da bir kültürel tekrar yapmış olurum. Fırsatım olursa birde dünya tarihini gözden geçirirsem ne ala.... :)

Risse of Empires : Ottoman dizi belgeselinin ilk iki bölümünü izledim. Onunla alakalı görüşlerimi dizi analize yazacağım ama şunu diyeyim bizim tarihimizi yazarken bizden daha dürüst davranmışlar...

Corona birde bana yanlız olmadığımı birdaha gösterdi. Türkiyenin dört bir yanından insanlar aradı, seminer, toplantı, konferans çalışması yaptığımız her ilden tanıştığımız dostlar sağolsunlar varlıklarını his ettirdiler. İnanın Adanada bukadar öğrenci yetiştirdiğimi bilmiyordum. İnsan içindeyken farketmiyor. İki gün boyunca kısa kısa bir çok insan aradı umarım tel trafiği bugün kesilirde rahat ederim.

Coronada ikinci gün bana yine nekadar hissiz, ölüm duygusundan yoksun olduğumu gösterdi, ölüyom lan dediğimde bile bana çok komik geldiğini, beni güldürdüğünü gördüm.

Şükür rabbime iyiyim ve evrende yapayalnız değilim. Daha güzel bir dünya için çabalayacağımız günlerimiz varmış, şu karantina sürecinden sonra bazı radikal kararlar alırsam şaşmam. İçinde olduğum maddi krizi aşarsam iş hayatını tamamen bırakabilirim. Gerçi ülkede iş yapan kim krizi iliklerine kadar his etmiyor ki....

Ve Gün aydı...
Hoşgeldin Karantinada 3. Günüm...

Son düzenleme:

ZARiP

FK Meteorolog
Büyük geçmiş olsun abim.
Seviliyorsun :sp2:

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Corona Günlüğüm 3. Gün

29 Ekim Perşembe

Bugün hergün den daha iyi başladı gün...
Hastalık belirtileri hafif göğüs ağrısı hariç neredeyse tamamı kayboldu. Daha iyiyim. Ama karantina, izalasyon devam ediyor. Her şey yolunda.

Kahvaltımı yapıp ilaçlarımı aldım. Ben ve dört duvarlarım yine başbaşayız. Baş ağrım yok. Bugün burada iki kişi coronadan vefat etti. Sonradan herhangi bir komplikasyon gelişmez ise inşallah ben atlattım diye düşünüyorum. Aynı şekilde sıvı takviyesine devam. Vitamin depolayacak vücut direncini arttıracak şeyler yemeye gayret ediyorum. Badem, kaju, fındık, cezerye, ceviz sanırım ön sırada... Rabbim hayr kılsın inşallah.

Hayat nekadar garip, uğruna yaşamak için debelenip durduğumuz, hunharca kran krana koştuğumuz bu yaşam bize bir anda dur artık yeter diyor, elimizi ayağımızı öyle bir kenetliyor ki... Hiç görmediğin bir düşmanla savaş veriyorsun, kanında senle, aklınla zihnine tüm bedeninle hunharca savaşıp seni ele geçirmeye sonra seni mahkum etmeye çalışıyor. Ve tam teslim aldığında kelleni vuruyor...
Bu öyle bir savaş ki karşında ne görünen, ne ulaşabileceğin biri var. Hatalarından zaaflarından eksikliklerinin, zayıflıklarından beslenen bir düşman...

Ve atlattıysan düşünmek için sana verilen koca bir zaman. Sen onu gömerken bir yandan da hayat muhasebesi yapıyorsun. Neden buradayım... Neden yaşıyorum? Neden diğer canlılardan farklı bir düşünce yapım var? Neden farklıyım? Evrende başka canlılar varmı ben gibi?
Milyon soruya cevap aradığın bir Serüven...

3. Cilt bitti sanırım Mukaddimeye başlayacam.... İnbi haludun okumayı özlemişim. Kentli ile köylü arasındaki sınıfsal mücadele, varoluş mücadelesini yeniden düşünme zamanı. Modern zamanda bu iki paradigmayı yeni bir dille karşılaştırma zamanı...

Uzun zamandır yazmayı düşündüğüm bir hayat hikayesi vardı. Sanırım ona başlama isteği doğdu içimde...

Ottoman dizisini bitirdim. Sanırım 4. Günde 3 bölümden oluşan draculaya bakıcam...

Ve Gün aydı...
Hoşgeldin Karantinada 4. Gün...

ZiLaN

FK Üyesi
🌼🌼🌼
Burç
Başak
İsim
Meçhul
Meslek
Serbest
Memleket
siz Mars bilin(.
lIr3ry
Coronayı daha dövemediniz deil mi ???

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Corona Günlüğüm 4. Gün

30 Ekim Cuma

Herşey yolunda sabah namazıyla gün başladı. Kahvaltı ve 3 adet ilacımı aldım. Sıvı takviyelerimi hazırladım.
Güne herzamankinden iyi başladım. Saat biraz daha ilerleyince odamda spor egzersizleri yapma kararı aldım. Krdiyo hariç vücut ağırlığımla çalışma planım vardı...

Ağrım yok, sızım yok gayet iyiyim bugün. Ama günün kalanının bana zindan olacağından habersiz dört duvar arasında sıkışıp kalmışlığımı bir eğlenceye dönüştürme çabasındayken Adana ve elazığda gelen iki telle yıkılmıştım.

Çok sevdiğim ve değer verdiğim iki insanı Coronadan kaybetmiş ama buradan çıkamamanın acısını yaşıyordum. Onlar en zor zamanlarımda yanıbaşımda bitiveren insanlardı. Mehmet çavuş mekanın cennet olsun. Canıma can olan ablam Feriha ablam hakkını helal et, yanında olamadığım için affet beni... Canım ablam seni çok seviyorum...

Ne hayal etmiş ne bulmuştum. Günğn kalanında düşünmekten duvarları yumruklamaktan kendime bağırıp çağırmaktan başka bişey yapmadım...

Hiç ağrım yok. İlaçtan kaynaklı mideden ağzıma doğru gelen keskin koku hariç iyiyim.
Kitap okumam, spor düşüncem kaldı. Bşr ara Dracula yı izledim... Onuda dizi analize yazdım...

Ve Gün Aydı...
Hoşgeldin Karantinada 5. Gün

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Corona Günlüğüm 5. Gün

31 Ekim Cumartesi

Karantinaın ve izalasyon sürecinin 5. Günü :)
İl Sağlık müdürlüğünde benden umud kesti, sanırım iyi olmayacak hasta arıyorlar. Bugün beni hiç atamadılar. Aile hekimi de hiç aramadı bugün :)

Gün sabah namazıyla başladı. Geri uyumamak için çok direndim ama uyuyakalmışım. Tam bir uykucu oldum. Kahvaltımı yaptım. İlaçlarımı içtim. Rütün bir gün için kitap başına oturdum.

Hiç ağrım yok. Sadece fazla uzanmaktan belim ağrıyor okadar, alışık değilim bukadar uyumaya :)
Müzik, film, kitap şenliği, düşünmeye zaman ayırma ohoooo hepsi. Bir arada uçuşuyor...

Zaman hiç bukadar yavaş geçmemişti. Neredeyse akmıyor.. Yol uzun menzil ırak...

Bugün umutları hayalleri düşündüm. Birde bunun arasında İzmir depremi... İnsanlar canları ile perçinleşirken saha ideolojik bir savaş yaşıyor, ülkemin siyasetinin ne kadar kirli olduğunun bir göstergesi, niyetler okunuyor, niyet okuyuculuğu ile kararlar alınıyor arada kaynayan umutlar ve ümitler oluyor...
Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun...

Ve Gün aydı...
Hoşgeldin Karantinada 6. gün...

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
İl Sağlık müdürlüğünde benden umud kesti, sanırım iyi olmayacak hasta arıyorlar. Bugün beni hiç atamadılar. Aile hekimi de hiç aramadı bugün :)

Hafta sonu tatil yapıyorlardır :)

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Corona Günlüğüm 6. Gün

01 Kasım Pazar

Sanırım havalar soğudu...
Bugün daha iyiyim sadece ağız kokum var, oda ilaçtan kaynaklı diye düşünüyorum. İlaç içmeyi bıraktım. En başından beri bana içmeme için tavsiyeler verenlerin düştüğünde ne yapacaklarını açıkçası merak ediyorum. Evet bu hastalığın bir tedavisi bir ilacı yok ama ciğerlerini korumafığınızda kalıtsal bir çok şey bırakabilir. Olası bir çok komplikasyon hazır olmalısınız. Şükür çok rahat atlattım diyebilirim.

Baş ağrım yok, ateşim yok, ağrım varsa da ben his etmiyorum. Hafif ağız kokusu ve bulantı var okadar. Borsadaki düşüş kadar beni etkilemiyor....

Hayat devam ediyor, bugün Shatibi okumaya devam ediyorum. Yarın sanırım ibni haluduna başlarım. Herşey rutin sadece çok uykucu olmaya başladım. Hastalıktanmıdır bilmem ama çok uyuyorum.

Düşünme fırsatı bulduğum bu zamanda etrafımda olup bitenleri sorguladım. Sistemi kendimi düşünce yapımı sorguladım. Sanal dostlukları sanal arkadaşlıkları bu masaya yatırdım. Çıkarları bitince, yada senden beklentileri kalmayınca insanların nasıl dağıldıklarına şahit olursunuz. Kendi düşüncelerini savunmadığınızda nasıl kaybolduklarını, yada başkalarının arkanızdan konuştuğunda size danışmadan nasıl tav olduklarını...
Enteresan enteresan ilişkiler ama temelde hepsi kendi çıkarını kolluyor :) Dost arkadaş diye yanaşan bir çoğunun aslında beklentileri var, tabi herkes için kullanmıyorum bunu ama bazıları gerçekten hayatımızdan tamamen çıksa rahatlarız gibi... Okadar çoklar ki sosyal medyada engelle engelle bitmiyor...

Çok düşünmemek bazen iyi geliyor.

Ve gün aydı...
Corona izalasyon unda 8. Gün hoşgeldin...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar