Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Psikolojinin Ötesi ( Parapsikoloji )

Placidus

FK Yorumcu
FK Yarışmacı
JkcUDD
Takım
jXd4NV
Parapsikoloji Yunanca kökenli bir kelimedir.

Para sözcüğü “ötesinde” anlamına gelir ve psikoloji terimi ile birleşince psikoloji ötesi gibi bir anlam ortaya çıkar.

Bana kalırsa adının da hakkını verir çünkü psikolojinin sınır çizgisini aşarak farklı bir dünyanın kapılarını açar ilgilenenler için.

Etrafınızda meydana gelen ve bilimi kullanarak açıklayamadığınız olayları bir düşünün. Bir arkadaşınızı düşünüyorsunuz, telefonunuzun melodisi irkilmenize sebep oluyor, ekrandaki ismi gördüğünüzde ise bu irkilmenin şiddeti çok düşük kalıyor çünkü arayan biraz önce aklınızdan geçirdiğiniz arkadaşınızın ta kendisi.

Telefonu açıp bu durumdan ona bahsettiğinizde; “Kalp kalbe karşıdır.” lafını duyarsınız çoğu zaman ama çok da tatmin olmayarak kapatırsınız tabii ki konuyu.

Nedir peki bu durumun açıklaması?

Parapsikoloji tam da aklınızdaki soru işaretlerine cevap vermeyi hedefleyen bir alan.

Ölümden sonraki yaşam, duyu dışı algılama gibi pek çok paranormal olayı inceleyen bir alan olan parapsikoloji Avrupa’da birçok üniversitede çalışma alanına sahip.

Türkiye’de henüz varlığını ispatlayamamış olsa da Duke, Harvard gibi birçok tanınmış üniversitede laboratuvarları dahi kurulmuştur.

spesifikay

Aktif Üye
FK Üyesi
Kulaktan Kalbe
Web sitesi
www.youtube.com
Burç
Koç
Hobim
Hunharca Kitap Okumak =)
İsim
Betül Güler
Meslek
Yazar / Seslendirme Editörü
loji ekinin bulunduğu bütün dallar beşeri üründür mutlaka antitez ortaya konur ve mutlaklık taşımaz =)
İnançta psikoloji dediğimiz olgu vesvese şüphe vs gibi soyut durumlardan ibaret olup akıl oyunudur efendim =P
Bir insan kendini enerjisiyle havaya da kaldırabilir bayıltadabilir net yani ispatlanmıştır.

Placidus

FK Yorumcu
FK Yarışmacı
JkcUDD
Takım
jXd4NV
Telapetiyle arasındaki fark ne fkdusun1
Telepati iletişime farklı yöntemlerle geçmek anlamında kullanılır. Fakat Parapsikoloji hem içerik hemde inceleme alanı olarak paranormal etkenlidir. Çoğu araştırmada istem dışılık ve kabullenmeyeceğiniz davranışları sergileme anlamında kullanılır ve değerlendirilir.

Placidus

FK Yorumcu
FK Yarışmacı
JkcUDD
Takım
jXd4NV
Nasıl farklı ben anlayamadım :oops:
Bazen bile anlamakta güçlük çekiyorum ☺️ bu tarz konularda tecrübeyle destekli olarak tahmin ve hissiyatım asla yanıltmadı beni ve o kadar ileri seviyeye geldik ki bu düşüncelerimle onlar ne derse o oluyor ☺️

Placidus

FK Yorumcu
FK Yarışmacı
JkcUDD
Takım
jXd4NV
Forumumuz ve bizim hakkımızda ne diyor peki :)
☺️ Çelişkili.. net olmamakla birlikte ilk izlenim olarak ilgilenilmesi gereken emek harcanabilir..

Klasik ben görüşü : Emeğin kıymeti bilinir.

Bilişsel ben görüşü : Agresifsin emeklerine yazık olur.

Geleneksel ben görüşü : En fazla zaman kaybı olur.

Yenilikçi ben görüşü : Denemeye değer.

Kişiler ( Nickler ) hakkında görüş belirtmek pek tarzım değildir. ( Yapıyorsam sebebi nettir.)

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Yenilikçi seni takdir ettik :D

Ben gelenekciymisim Qasem söylemişti bir konuda :) senin gelenekçi halini biz görmeyelim :D

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar