Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Film/Dizi Analizi Prestij

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5

Prestij (2006) afişi

Orijinal İsmi: The PrestigeVizyon Tarihi: 22 Aralık 2006Süre: 130dkTür: Dram , Fantastik , GerilimYönetmen: Christopher NolanSenarist: Christopher Nolan , Jonathan NolanYapımı: 2006 - ABD

Prestij Film Konusu

Bu beklenmedik dönüşlerle dolu gizemli öyküde, Viktorya Devri’nde iki sahne sihirbazı, giderek şiddetlenen bir savaşa ve birbirlerinin mesleki sırlarını ortaya çıkartmak için doymaz bir susuzluğa dönüşen güçlü bir rekabete girişiyorlar. Bu iki görkemli adamın cüreti tutkuya, şovmenliği bilime ve hırsı dostluğa kırdırmalarının sonuçları tehlikeli, ölümcül ve hileli oluyor. Her şey yüzyılın başında, hızla değişen Londra’da başlıyor. Sihirbazların ünlü ve en üst mertebede idol olarak kabul edildikleri bir zamanda, iki genç sihirbaz şöhrete giden yolu çizmeye başlarlar. Gösterişli, sofistike Robert Angier (HUGH JACKMAN) tam bir şovmenken, yontulmamış ve gelenekçi Alfred Borden (CHRISTIAN BALE) sihirli fikirlerini gösterme yeteneğinden yoksun, yaratıcı bir dahidir. Birbirlerini takdir eden arkadaşlar ve ortaklar olarak yola çıkarlar. Ama en büyük numaraları ters gidince, aralarında ömür boyu sürecek bir düşmanlık başlar; ikisi de bir diğerini geçme ve altüst etme niyetindedir. Sürdürdükleri aşırı rekabet, her numarayla, her gösteriyle daha da büyür; ta ki sınır tanımayana, hatta elektriğin yeni ve inanılmaz güçlerini ve Nikola Tesla’nın bilimsel dehasını işin içine dahil edene dek...

Prestij Oyuncuları ve Kadrosu

Oyuncular
Christian Bale Oyuncuları Hugh Jackman Oyuncuları Scarlett Johansson Oyuncuları Rebecca Hall Oyuncuları l Piper Perabo Oyuncuları Andy Serkis Oyuncuları David Bowie Oyuncuları Samantha Mahurin Oyuncuları Olivia Merg Oyuncuları Johnny Liska Oyuncuları Russ Fega Oyuncuları Kevin Will Oyuncuları l Edward Hibbert Oyuncuları t Christopher Judges Oyuncuları Jodi Bianca Wise Oyuncuları Nikki Glick Oyuncuları Enn Reitel Oyuncuları Clive Kennedy Oyuncuları Julie Sanford Oyuncuları Mark Ryan Oyuncuları J. Paul Moore Oyuncuları Anthony De Marco Oyuncuları Gregory Humphreys Oyuncuları John B. Crye Oyuncuları William Morgan Sheppard Oyuncuları Rob Arbogast Oyuncuları James Otis Oyuncuları Ricky Jay Oyuncuları Ezra Buzzington Oyuncuları Ron Perkins Oyuncuları Daniel Davis Oyuncuları James Lancaster Oyuncuları Christopher Neame Oyuncuları Jamie Harris Oyuncuları Jim Piddock Oyuncuları Chris Cleveland Oyuncuları Roger Rees Oyuncuları
Seslendirme
Nur Subaşı Oyuncuları ı Aydoğan Temel Oyuncuları l Pınar Erengil Oyuncuları l Müge Oruçkaptan Oyuncuları Umut Tabak Oyuncuları
Yönetmen
Christopher Nolan Oyuncuları
Christopher Nolan Oyuncuları
Jonathan Nolan Oyuncuları
Senarist (Kitap)
Christopher Priest Oyuncuları
Müzisyen
David Julyan Oyuncuları
Yapımcı
Emma Thomas Oyuncuları Christopher Nolan Oyuncuları

Yapımcı: Christopher Ball , Emma Thomas , Valerie Dean , Jordan Goldberg , Christopher Nolan

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
Christopher Nolan'ın en etkileyici filmlerinden biri,hırs ve düşmanlığın neler yaptırabileceğini anlatan,harika ötesi,hayranlık verici bir film.izlemeyen varsa tavsiye ederim.

Christopher Nolan'ın tüm filmleri zaten inanılmaz.farklı bir yönetmen.

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Hepsinin isimleri vardı eklemedim karışıklık oluyor resimleri var diye..
ben izledimmi izlemedimmi hiç hatırlayamadım ama scarlett var izlerim .. hanım izlemiş benim güzel diyor . pek olumsuz yorumda görmedim arşivlik demişler.

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
Hepsinin isimleri vardı eklemedim karışıklık oluyor resimleri var diye..
ben izledimmi izlemedimmi hiç hatırlayamadım ama scarlett var izlerim .. hanım izlemiş benim güzel diyor . pek olumsuz yorumda görmedim arşivlik demişler.

kesinlikle çok iyi.

saphira

FK Üyesi
minik ejderya
Burç
Yengeç
Hobim
Oyun kitap film
Memleket
rize
jXd4NV
bu filmi en az 3 4 kez izlemeyen yoktur diye düşünüyorum.. hikaye.. oyunculuk.. yönetmen efsaneeeee

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar