Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Öylesine

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Bu yine kibarını söylemiş.. Ben gerizekalı olduklarını biliyorum.. düşünmüyorum ..
15 yıldır okudugum halde dediğim bir laftı okumuşlar okudukca cahilleşiyor.
Şimdi diyorlarki dirsek çürüttük e be güzelim senin çürüttüğün dirseği ben dışardan dalgayla aldım. geç onu adam haklı..

asminya

FK Üyesi
Neyse, yorumsuz gececegim.

asminya

FK Üyesi
ah bu adami profesor yapan sistem, daha bize neler neler yapmaz.
adama acidim yaa, ayni zamanda dedigi gibi de, beni afakanlar basiyor hakikaten.
kolay sinirlenmem ama valla sinirlendim galiba..

ignorance is bliss muhabbeti bir şey bilme mutlu mesut yaşa yani öyle mi?
cahil halk kolay yönetilir mantığı var akıllarında hep. okumuş olana söz dinletemezsin.
hayır adam bi de Halil İnalcık gibi çok değerli/bilgili hocanın öğrencisiymiş, hayretler içindeyim.
abdülhamidi kendi açtığı okuldaki öğrenciler iktidardan indirdi diyor ya,
içsel olarak geri planda varolan korku bu sanırım. hayır hayır eminim bundan.

fikirlerini ikinci kere dinlersek eğer, bir sürü ikilem var.
tamam eğitim sistemi kötü, düz tip insan yetiştiriliyor halen.
ama burada kendini farklı alanlarda yetiştiren gençler de var hani.
söyle bir parti oy dağılımına baktığın zaman genel okumuş eski nesil daha sol görüşlü tabi,
ama adamlar dindar bir nesil yetiştirmek istiyorlar. ondan böyle konuşuyor.
neyse, işte sakinleşince benden çıkan yorum bu yönde.
uzatmayayım daha fazla, böyle insanların varlığı için ülkem adına gerçekten üzgünüm.

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Cahil halk kolay yönetilir demiyor :D evet öyle anlaşılıyor ilk bakışta .. siz sözlere odaklanıyorsunuz... konularına bakın .. devleti devirme süreci içinden çıkan bir konu bu .. ayriyetten zamanımızdaki aydınlar bu aydın müsvetteleri bu lafın kapagına şak diyede oturuyor.

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
söyle bir parti oy dağılımına baktığın zaman genel okumuş eski nesil daha sol görüşlü tabi,
ama adamlar dindar bir nesil yetiştirmek istiyorlar. ondan böyle konuşuyor.
Sol görüş dinsiz mi ?
Dindar nesil yetiştirilmesinin panik yapılacak tarafı ne ?

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Bu adam birde dekan mı?
Aydınlar okumuş insanlar yapılan hatayı, rüşveti, dolandırıcılığı, hırsızlığı adam kayırmayı daha iyi anlıyor ve tesbit ediyor, baş kaldırıyor hakkını savunuyor...
Gerekirse deviriyor,iktidarı alaşağı ediyor.
Bu hükümet kuranlar ve yükseltenler neredeyse tamamı üniversite mezunlarıydı halk sürece sonradan adapte oldu arkadaşın dünyadan haberi yok.

Kendide boşuna okumuş sanırım.
Ozaman onada inanıp güvenmemek lazım sonuçta okumuş.
Oku amış insanın önünde, emeğinin önünde saygıyla eğilirim. Hepsinin elinden öperim. Zira köylü toprağın efendisidir ve kalkınmamızın temelinde onlar vardır lakin yönetimsel anlamda onlara oy kullanmak dışında bişey emanet edilemez. Herkes en iyi bildiği işi yapsın...

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Bu adam birde dekan mı?
Aydınlar okumuş insanlar yapılan hatayı, rüşveti, dolandırıcılığı, hırsızlığı adam kayırmayı daha iyi anlıyor ve tesbit ediyor, baş kaldırıyor hakkını savunuyor...
Gerekirse deviriyor,iktidarı alaşağı ediyor.
Bu hükümet kuranlar ve yükseltenler neredeyse tamamı üniversite mezunlarıydı halk sürece sonradan adapte oldu arkadaşın dünyadan haberi yok.

Kendide boşuna okumuş sanırım.
Ozaman onada inanıp güvenmemek lazım sonuçta okumuş.
Oku amış insanın önünde, emeğinin önünde saygıyla eğilirim. Hepsinin elinden öperim. Zira köylü toprağın efendisidir ve kalkınmamızın temelinde onlar vardır lakin yönetimsel anlamda onlara oy kullanmak dışında bişey emanet edilemez. Herkes en iyi bildiği işi yapsın...
Doğru Söylüyorsunda abi.. adamın cümle arasındaki laflarını seçmen lazım.. adam zaten linç yiyecegini bilerek bunları söylüyor.. okumuşsa alın size okumuş adamdan dekandan size tavsiye .. ama olay o degil.. Genelde hep univ mezunu olan Sol guruhların problem çıkarttıgını ben cahili halkın gözünü seveyim diyor bu yönden.. onlar kimi indirecek kimi bindirecek iyi biliyor diyor..
Şimdi siz adamın okumuşları cahil sözüne yürüyorsunuz bu psikolojinin adı başka birşey :D adam gayette mantıklı konuşuyor bence ..
okumuş mal tanıdığım çok var.. imam hatipli okumuş mallarda tanıyorum sosyal bilim okumuşuda genetik okumuşuda .. yani zekiyim diyen okumuş malları ailemdede çok gördüm dışarıdada ....

sırf okumuş diye her sözleri doğru bir bildiği vardır mantıgı ile karşılanıyor kimler tarafından ? okumamış halk cahil denilen taraflardan :D

bu şeye benziyor... islam din hakkında akıl veripde .. kendisi bir halt yapınca ii inancım budur ama düşüncem şudu8r diyip sıyrılan insanların kıvırganlıgı gibi.. adamı ben çok iyi anladımda siz anlamadınız bence .. bakın okumuş cahiller kelimesine yönelik değil konuları içindeki temal kavramları anlayıpta o sözlere itaf etmeniz gerekiyor :D
zaten şu memlekete okumuşlardan bir faydada gelmedi varsa listeleyin öğrenelim
eğitim sistemi boklugundaki ülkeden okumuş mokumuş çıkamz terörist çıkıyor paso

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Yahu adam okumuş diyor, kendide okumuş...
Fatih bunun sağı solu mu var, insanların düşünce yapısına saygısı olması lazım. Demokrasi niye var. İslamda cahili el üstünde tutmaz okuyana değer verir. Her solcu terörist olmadığı gibi her sağcıda vatanperver değil. Sağın ve solun terörizmle alakası da yok. Sağ ve sol paradigma duruşla alakalıdır. Banada sağ paradigma itaatkar, milliyetçi ve sığdır...

Bu ülkede birşeyler yapan herkes okumuş olanlardır. Hastanelerini, hava alanlarını, yollarını, okullarını, oturduğun evi, bindiğin arabayı, yediğin herşeyi yapanlar okuyanlardır :)
Fatih yahu bu adam koyun sürüsü istiyor ben öyle anladım sen ne anladın bilmem.

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Yahu adam okumuş diyor, kendide okumuş...
Fatih bunun sağı solu mu var, insanların düşünce yapısına saygısı olması lazım. Demokrasi niye var. İslamda cahili el üstünde tutmaz okuyana değer verir. Her solcu terörist olmadığı gibi her sağcıda vatanperver değil. Sağın ve solun terörizmle alakası da yok. Sağ ve sol paradigma duruşla alakalıdır. Banada sağ paradigma itaatkar, milliyetçi ve sığdır...

Bu ülkede birşeyler yapan herkes okumuş olanlardır. Hastanelerini, hava alanlarını, yollarını, okullarını, oturduğun evi, bindiğin arabayı, yediğin herşeyi yapanlar okuyanlardır :)
Fatih yahu bu adam koyun sürüsü istiyor ben öyle anladım sen ne anladın bilmem.
işte bu adamın koyun sürüsü istemesi halka nasıl bir yorum yaptırıyor bi ona bakalım :D

üstte alıntıladığım yeri gördünmü ? ne demiş halk :D dini bir nesil yetiştirmek istiyorlar .. eskiler solcuydu çünkü demiş :D
buyur burdan yakalım sigara içmiyosun biliyom çay içek :haha: neyse uzar bu ben başka taraftayım :kro:

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Fatih halk dediği kişi ülkenin yüzde yüzü değil,
Bu ülke sadece iz dindarların da değil. Herkesin hakkını hukukunu gözetmek zorundayız. Dindar nesil yetiştireceğiz diye bizden olmayana zulmetmekten neyin nesi. :)

Neyse çay içek sen takılmana bak :)

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Fatih halk dediği kişi ülkenin yüzde yüzü değil,
Bu ülke sadece iz dindarların da değil. Herkesin hakkını hukukunu gözetmek zorundayız. Dindar nesil yetiştireceğiz diye bizden olmayana zulmetmekten neyin nesi. :)

Neyse çay içek sen takılmana bak :)
Kavga çıkaracam vg;;:gig:
Aynen çay içek.. :dans:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar