Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Dizi Analiz Outlander

ZARiP

FK Meteorolog
İlk bölüm çok sıktı bazı sahneleri +18 falan değil direk ++++++ sahneler lakin diziden kopamıyorum, ileri derecede sürükleyici ve bir sonraki bölümü izlemek için sabırsızlıkla boş vaktimi bulmaya çalışıp direk diziye oturuyorum.
10 dakikalık boşluğumda bile telefondan açıp izliyorum o derece merak uyandırıyor bende.

Konusuna gelince 1945 yılından 1743 yılına geçiş sağlayan bir aplamız var.
Bu kadar spolier kafi galiba :gls:

Şuan " sezon 14ncü bölüme geçtim ve 5 sezonmuş.
6. sezon mart 2022 de çıkacakmış ve 6. sezon başlamadan biran önce ilk 5 sezonu bitirmek istiyorum.

Buraya her sezon analiz ve eleştirimi yapacağım.

outlander-season-6-poster.jpg

Meva

Haber Editörü
Kendi Dünyasında
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
Bu diziye başladım ama sonunu getiremedim ilk bölümde 35. dakikaya geldim ne kadar çok izlemişim 😃 o kadar heyecanlı oldu mu ki 🙄 ben çok sıkılmıştım :)

ZARiP

FK Meteorolog
Efenim bugün itibariyle kahvaltı öncesi son 15 dakikam kalmıştı bitirdim.
Genel olarak 15 ve 16. bölüm bizlerin yaşamına hiç uymayan dottiri olaylarla entrikalarla dolu 2 bölüm.
Dizi ailecek izlenecek bir dizi olmayıp hele son 2 bölümü hiç izlenecek türden değil.
He bir bölüm 60 dakika nerdeyse hepsi mi sıkıntılı, tabiki de hayır ama o 15 saniye sizin elinizi ayağınızı titretip oturduğunuz yerdne paldür küldür kalkıp ileri sarmanıza sebep oluyor :gls:
Sıra analizime gelirse:
Olay İngilitere ve İskoçya arasında bir aşk hikayesi.
Jamie ve Claire adındaki iki aşığımızın tabi bir de Randall adında bir bşarolumuz daha var ve ama bu arkadaşın çift rolu var.
Olaylar hep savaş ile başlayıp savaş ile bitiyor.
İster buna fiziksel savaş diyin ister psikolojik ister aşk ihtiras, artık size kalmış.
Ha bence hepsi de mevcut dizide.
Claire adından kadı başrol oyuncumuz biraz gıcık bana göre.
Aşırı inatçı, tutkularından ve aklına koyduğu hiçbir tezden vazgeçmeyen azimli birisi.
Ve bunlar olunca başına bir düzine olaylar ve yanındakilere de iki düzine iş açıyor.
1945'den 1743'e gelinir de tarihi olayların düzenini değiştirmek olmaz mı hiç, tabiki de olur ve Claire aplamız bunun üzerinde de bayağı bir duruyor ve etrafındakilerin bu söylemleri ortaya çıktıkca tepkisine yol açıyor.
Diğer sezona başlamadan kişilerinde analizini yapacağım, kahvaltımı bir yapayım gelcem tekrar bu konuya :gls:

ZARiP

FK Meteorolog
Claire: Kadın başrol oyuncu. Gıcık bir rolu var. Aşırı gıcığım. Çok gıcığım. Çok gıcık olduğumu söylemişmiydim, söylemedim galiba, aşırı gıcığım bu aplaya:gls:
Jamie: Erkek başrol oyuncu. Adam gibi adamdır kendisi. Sevdiceği için orduların bile tenezzül edip savaş açamadığı kaleye 4-5 kişiyle ıslak barutlu tabanca ile kurtarmaya geliyor ama Claire dottirisine bir türlü yaranamayıp başına 45398537863484796324870909778965387459238 tane daha sorun çıkartmaya devam ediyor, klasik ingiliz kadını.
Frank Randall ya da meşhur Black Jack: 1945 rolunda bir beyefendi lakin 1743 yılında tam bir şerefsiz, haysiyetsiz, kanı bozuk ve ağza gelmeyen şeyler :gls: Ama tam bir profesyonel oyuncu.
Mctavish: Jamie'nin dayısı mııııı amcası mıııı tam anlamadığım çünkü ingilizcede "uncle" amca/dayı diye geçtiği için ve benim çok üzerinde durmadığım bir karakter olduğu için baldızı bile olsa bana uyar dediğim bir karakter. Orta düzeyde şerefsizlik ve entrika çeviren boylu poslu karakter yoksunu oyuncumuz.
Lewis: Kendileri kale sahibi olup bacaklarında bir problem olan gereksiz yükselip karısının sözündne pek çıkamayan tipik bir Türk erkeğine benzeyen karakterimiz. Yukarıda bahsettiğim Mctavish'in abisi olur kendisi. Cücük kadar boyuyla bir de kale sahibi :gls:
Murtagh: Ağzı bozuk, pis kokan, danstan ve kadın ruhundan gram anlamayan bir İskoç dağlısı. Irkına ve arkadaşı Jamie'ye bağlılığı tartışılması bile söz konusu olmayıp, sadık birisi.
Geillis Duncan: Ah benim üzümlü kekim. Ulen hangi dizide bir kadına aşık olsak başına çorap örüyoruz :gls: Kötü bir rolü olduğunu düşünen arkadaşlarım falan olursa benle irtibatı kessin lütfen, çünkü bende yeri farklı üzümlü kekimin:gls: Pardon dizi içerisindeki rolüne gelirsek, şifacı gibi gözüken ama topluluk tarafından cadı diye adlandırılan ve Claire ile iyi arkadaş olan ve elini kime atsan başına iş açan Claire denen gıcık yine bu aplamızın başına 34534 tane çorap örüp kendisi kenara çekilip olanlar yine Duncan'a oluyor.

İlk sezon dikkatimi celbeden arkadaşlar bunlar.
2.sezon analizinde görüşmek dileğiyle fkhoscakal0

ZARiP

FK Meteorolog
Ve 2.sezonu an itibariyle bitirmiş bulunmaktayım.
İhanetlerin, kahramanlıkların ve entrikaların dolu dolu olduğu ilk sezonun arkasından savaş savaş savaş ve kadın başrol oyuncumuz Claire'in saçmalıkları ile bir sezonu daha kapattık.
Mekan değişikliği yaptık bu sefer, güzelim yurt İskoçya^dan teeeeeeee Fransa'ya gittik.
Gittik ama nasıl gittik bir de bana sorun; daha çok entrika, daha çok ihanet, yeni krallar ve onların savaşları var bu sezonda.
Dizinin kalitesi her bölüm bir tık daha artıyor şahsımca.
Jamie olaylara geniş yelpazeden bakmasını mı dersiniz, klan lideri olmasını mı, subay olmasını mı daha neler neler, erkek başrol oyuncumuzu ne kadar abartsak o kadar yeridir.
Jakobit isyanına hazırlık, Culloden savaşı zamanları ve sonrası olmak üzere üçe ayrılandizimizin bu sezonunda tam bir kaos ortamı var.
Ve ve bombası geliyooooorrrrrr, Geilles Duncan(üzümlü kekim) son bölüm tekrar diziye dahil oluyor ve bu olay beni çok heyecanlandırdı :gls:
Yeni karakterler elbet var Charles Stuart, Lois, Saint. Germain Kontu gibi gayet başarılı oyuncular var ve gerçekten ama gerçekten dizinin ilk sezonundan güzel bütçe almışlar ki bu kadar güzel 2.sezon hazırlayıp bize sunmuşlar.

3.sezon analizinde görüşmek dileğiyle, sorulara açığım bu arada :gls:

Zoe

FK Oyuncu
💬
Burç
Boğa
lIr3ry
4. Sezon 1. Bölümdeyim.

Ben bu kadar sövdüğüm bir diziyi hatırlamıyorum. Çok sıkıldığım zamanlar oldu. Oysa her zaman İngiltere-İskoç savaşlarina ilgi duymuşumdur.

Diyeceksin bu kadar sıkıldıysan 4.sezona ne zaman geldin?

Çok sasirmak istedigim yerler oldu, ama hep tahmin ettim beni sıkan buydu. Yoksa diziyi yazan karakterleri gayet yerinde yazmış.

4.sezonda mola verdim. Uzun bir süre izlemem..

ZiLaN

FK Üyesi
🌼🌼🌼
Burç
Başak
İsim
Meçhul
Meslek
Serbest
Memleket
siz Mars bilin(.
lIr3ry
İzliyim mi izlemiyim mi yani 🤢

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
valla ben bu dizinin birinci sezonu izledim yada nereye kadar izledim hatırlamıyorum,sıkıcı bir dizi,sadece ne olacak diye merak ediyorsunuz ama hatırlamıyorum ne kadar izlediğm.sanırım sonuna kadar izlemem özellikle 6 sezon asla izlemem.bana bu diziyi 6 sezon izletebilecek kimse yok : ))))

ZiLaN

FK Üyesi
🌼🌼🌼
Burç
Başak
İsim
Meçhul
Meslek
Serbest
Memleket
siz Mars bilin(.
lIr3ry
Baktım ve bıraktım konusu sarmadı hiç fantastik ama cazip değil ve bazı sahneler çok itici maalesef önümüzdeki maçlara artık 👍

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar