Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Onlar mı iman edecekler?

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Onlar mı iman edecekler?

Kaç gündür üzerinde durduğum bir ayetin bu ifadesi hakkında ne yazacağımı bilemedim.

أَفَهُمۡ یُؤۡمِنُونَ

Onlar mı iman edecekler?

(Enbiya Sûresi 6)

Bazı insanlar açlık görse imana gelmez, sefalet görse imana gelmez, varlık görse de darlık görse de fark etmez. Bunlar iman etmezler.

Gök kubbe açılsa ve oradan göğe çıksalar, büyülendik derler. Meleklerle konuşsalar iman etmezler. Ölüler dirilse ve biz ölümsüz bir hayattan geliyoruz deseler yine de onlara inanmazlar. Tüm deliller onların karşılarına çıksa yine de burunlarından kıl aldırmazlar.

Onlar iman etmezler. İmana gelmek değil, insanlığa dahi gelmezler. Zira tüm insani değerlerini kaybeden birinin imana gelmesi imkansızdır.

İnsanlık ışığını sonsuza dek kapatan birinin imana gelmesi mümkün değildir. Son közü de söndürdü ise bir daha insanlık ateşi yanmayacaktır. Evet, onlar iman etmezler, imana gelmezler. Kibir ve haset onları insan olmaktan uzaklaştırmıştır.

Bazılarından ümidimi kesiyorum. Onlara ümit ışığımı kapatıyorum. Yanlış kişiye yanlış ışığı kapatmış olabilirim ama o da bana iman edeceğine veya insanlığa geleceğine dair bir ışık vermeli idi.

Bunların ne hali varsa görsünler! Geberip gitsinler, canları cehenneme!

Murat Padak

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar