Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Yeni Konu Öğretmenlerin Pandemi sürecinde ek ücret almaları!!

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Gerek sosyal medya gerek tartışma proğramlarında sıkça duymaya başladığımız ; " Öğretmenlere pandemi sürecinde evlerinden oturarak eğitim verdikleri halde neden ek ücret ödemesi yapılıyor." konusu adeta dile pelesenk olmuş.

Bu konuda bir iki cümle sarf etmek ve gündeme katkıda bulunmak istiyorum.

Neden kaliteli bir eğitim naraları atan Türk halkı, kaliteli eğitimin aynı zamanda öğreticilerin kaliteli bir yaşam geçirmeleriyle doğru orantılı olduğunu düşünemiyor. Neden Bir makam şöförünün yada sıradan bir devlet memurunun çalışması ile eğitimci birinin çalışması ücret olarak aynı kategoride değerlendiriliyor?

Bu süreç dediğiniz pandemi de hangi öğretmene devlet bilgisayar tablet yada telefon hediye etti. Tüm bu meteryallerin ve dersi yapmak için gerekli daha bir çok meteryali sağlamanın maliyetinin öğretmenlerin sırtında bir yük olduğu neden görmezden geliniyor.

Uzaktan eğitim için verilen emeğinin yüz yüze eğitimde verilen emekten daha fazla olduğunu görmek için kaç tane öğretmenle konuştunuz?
Bu süreçte hem evde anne yada baba hem eş hemde eğitmen olmayı bir arada yürütmenin güçlüğü ü nekadar yaşadınızda aldıkları üç kuruşa dil uzatıyorsunuz?

Devlet el ücret vermek mi istemiyor ozaman verdiği maaşları güncelleyecek. Asgari ücret açlık sınırının altında olduğu bir ülkede öğretmen maaşları ise asgari geçim seviyesinde...
İşin asıl komedi tarafını görmeyip kaliteli eğitim naraları atanların kaliteli bir yaşam söz konusu olmadıkça kaliteli öğretimin söz konusu olamayacağını görmemeleri için kör olduklarını açık yüreklilikle söyleyebilirim.

Qasem

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
sağlıkcılara verilsinde öğretmenler bilmiyorum ya öğrenmenlerede verilsinde ek ücret mantıksız geliyor bana askine maş kesintisi olması gerekiyor ama kesilmemesinin adınında ek ücret olması gerekerdi... bunu bir öğretmen annesine eşine desen ek ücreti savunur memur kesimide bunu savunur çevreesinde öğretmen olanda.. ben sade bir halk olarak sağlıkcılara ses etmem öğretmenleri gereksiz görürüm.
benim görüşüm bu yüzyüze eğitimde alamadığını uzaktan eğitimde istemek gibi olmuş bu bence öğretmenleri dize getirememiş alın size para geçin kamera karşınıda demiş..çünkü bir insanı zoraki ekran karşısına koyamazsın ne olursa olsun çıkmaz istemezler.

angelica

Yeni Üye
Burç
Balık
Meslek
ev hanımı
Memleket
kayseri
JkcUDD
Takım
O8yPI5
sağlıkcılara verilsinde öğretmenler bilmiyorum ya öğrenmenlerede verilsinde ek ücret mantıksız geliyor bana askine maş kesintisi olması gerekiyor ama kesilmemesinin adınında ek ücret olması gerekerdi... bunu bir öğretmen annesine eşine desen ek ücreti savunur memur kesimide bunu savunur çevreesinde öğretmen olanda.. ben sade bir halk olarak sağlıkcılara ses etmem öğretmenleri gereksiz görürüm.
benim görüşüm bu yüzyüze eğitimde alamadığını uzaktan eğitimde istemek gibi olmuş bu bence öğretmenleri dize getirememiş alın size para geçin kamera karşınıda demiş..çünkü bir insanı zoraki ekran karşısına koyamazsın ne olursa olsun çıkmaz istemezler.

Pardon pardon niye maaşları kesilsinmiş onlarda uzaktanda olsa emek veriyor onlarında ailesi varken neden maaşları kesilsin öğretmenler olmazsa kim eğitim verecek kusura bakma yorumun çok yanlış

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
hükümeti eleştiren bazı nankör öğretmenlere hak bu . . bundan 2001 öncesinde hatırlarmısın çocukken haberleri ? öğretmenler işşsiz maaş alamıyorlar atanamıyorlar gibi haberler vardı ozamanın krizi vardı onu geç öncesindeki geçmişe git.. şimdi 2002 sonrası öğretmenlere çok deger verildi şuanda milyon tane öğretmen atanmaması gerekirken atandı boşluk üstüne boşluk yaratıp kadro aldılar.. ona ragmen yeni öğretmen adayları isyan edip dvleti hükümeti karaladı.. hükümet veya devlet bir kere olsun ögretmenlerin maaşını kısmadı hep zam verdi.. buna ragmen saglıkcılarıda yanına katarak zam üstüne zam istediler.. o kafadaki öğretmenler şuan evlerinde görüntü falan verdikleri yok bir işede yaradıkları yok. alıyorlar zaten normal maaşlarını ek maaş ödemeside neymiş ? hagi uzaktan eğitim veren öğretmenler eğitim verdiği için ek maaş alıyor diyelim bu bizim üst kattaki 3 öğretmen aylardır evde onlar niye alıyor bu ek ödemeyi :D çok mu zengin ülkemiz

angelica

Yeni Üye
Burç
Balık
Meslek
ev hanımı
Memleket
kayseri
JkcUDD
Takım
O8yPI5
hükümeti eleştiren bazı nankör öğretmenlere hak bu . . bundan 2001 öncesinde hatırlarmısın çocukken haberleri ? öğretmenler işşsiz maaş alamıyorlar atanamıyorlar gibi haberler vardı ozamanın krizi vardı onu geç öncesindeki geçmişe git.. şimdi 2002 sonrası öğretmenlere çok deger verildi şuanda milyon tane öğretmen atanmaması gerekirken atandı boşluk üstüne boşluk yaratıp kadro aldılar.. ona ragmen yeni öğretmen adayları isyan edip dvleti hükümeti karaladı.. hükümet veya devlet bir kere olsun ögretmenlerin maaşını kısmadı hep zam verdi.. buna ragmen saglıkcılarıda yanına katarak zam üstüne zam istediler.. o kafadaki öğretmenler şuan evlerinde görüntü falan verdikleri yok bir işede yaradıkları yok. alıyorlar zaten normal maaşlarını ek maaş ödemeside neymiş ? hagi uzaktan eğitim veren öğretmenler eğitim verdiği için ek maaş alıyor diyelim bu bizim üst kattaki 3 öğretmen aylardır evde onlar niye alıyor bu ek ödemeyi :D çok mu zengin ülkemiz

Kusura bakma hiç bir öğretmen nankör değil yanlıış düşünüyorsun peki niye evdeler onlarda insan değilmi hastamı olsunlar yapmayın ya neden atanmasın ya yok bu konu senle konuşulmaz neden böyle düşündüğün belli zaten

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Kusura bakma hiç bir öğretmen nankör değil yanlıış düşünüyorsun peki niye evdeler onlarda insan değilmi hastamı olsunlar yapmayın ya neden atanmasın ya yok bu konu senle konuşulmaz neden böyle düşündüğün belli zaten
pandemide biz insan degilmiydik evdeyken maaşmı aldık. öğretmenlik insanlıktan üstünmü ? sen dediğimi nasıl anlıyon ama onu söyle önce :)

Eymen

FK Üyesi
Sıradan Üye
Öncelik sağlık çalışanlarına olmalı diye düşünüyorum.
Öğretmenlik kutsal bir meslek ama şuan polisi, güvenlik güçleri, temizlikçiler, kasiyerler bile sahada ve hepsi canla başla çalışıyor.
Özellikle kamuda çalışanların hallerine şükretmeleri gerekiyor (en azından bu dönemde). Özelde işler o kadar çığırından çıktı ki, dükkanını kapatanlar, işinden olanlar, zorla ücretsiz izine ayrılanlar, maaşını alamayanlar ve işçi alımı sıfır bunlara bizzat gözlerimle şahit oluyorum.

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
eymenin dediği ile dediğim aynı mantık eleştirisel aslında ama ben hedef göstererek diyorum sadece öğretmen demeseydim kepçe operatörü deseydim hedeflere takılma burda ödeme yapan ve alan olayı bağlıyor beni haklı haksız

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Eymen şuan potada olan maaşları dile dolanan öğretmenler ondan öğretmenleri gündeme taşıdım. Yoksa her kurumun kendi içimde ayrı ayrı problemleri var.

Bir öğretmen nekadar kaliteli bir hayat yaşarsa okadar kalite üretir, proje üretir. Yarınlara gençliği yetiştiren, bilgi ve gelişmişliğimizin en alt ve temel piramidini oluşturan insanların daha sorunsuz ve rahat kafa ile hayata bakmaları ve bu amaçla projeler üreterek gençliği yetiştirmeleri gerekmektedir.

Ben ne ek ödeme nede maaş artışının asla bu insanların emeklerinin karşılığı olmayacağını düşünüyorum. Binlerce öğretmen açığı olmasına rağmen atama yapmayıp ücretli öğretmenlik yaptırarak onların ceplerinden çalıyor milli eğitim bakanlığı.

Onlara hiç bir araç gereç temininde bulunmayıp onlardan bişeyler bekleyenler onlara verilen parayı çok görüyorsa demekki bu insanların onların ne iş yaptığını bilmiyor demektir.

Ayrıca belirteyim atama yok, açık çok fazla ve her yıl yığılma her alanda giderk artıyor. Türkiyede mezun olup boşta kalan eczacı sayısı azımsanmayacak kadar çok, yani bu asla ön görülmeyecek bişey di. Neyse konumuz öğretmenler.

Maalesef bizim çocuklarımız ve yarınlarımız için çırpınan insanların maaşlarına yada ek ödemelerine göz diktiğimiz sürece bu ülkede asgari ücret hep açlık alt sınırının altında kalmaya devam edecektir.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Günümüzde herkes herşeyden şikayet eder oldu. Öğretmenler şimdi gündemde ama onlarda başka sektördekilere söz söylemekten geri kalmıyor.

Öncelik insan yetiştirmek olmalı. Öğretmenler geçim sıkıntısı olmadan öğrencilerinin eğitimiyle ilgilenebilmelidirler. Sadece Türkiye değil tüm dünya ekonomik krizle yüz yüze. Bunun bilincinde olunmalı.

Dolunay

FK Sorumlusu
MasterChef
Düşler ülkesinin deli kızı
Memleket
Dünyada bir yerdeyim
Öyle abartıldığı gibi para almadım üstüne ben vereydim de evde oturaydım
Ve hala ağustos ek ödemesi almadık
Yorulduk biz artık

angelica

Yeni Üye
Burç
Balık
Meslek
ev hanımı
Memleket
kayseri
JkcUDD
Takım
O8yPI5
pandemide biz insan degilmiydik evdeyken maaşmı aldık. öğretmenlik insanlıktan üstünmü ? sen dediğimi nasıl anlıyon ama onu söyle önce :)

Öncelikle kimse kimseden üstün değildir bu bir ikincisi her meslek aynı değildir öğretmenler alabiliyor ama alıyor diye yok maaşları kesilsin yok şu yok bu diyemeyiz onlarında aileleri var onlarda evlerine ekmek götürecek elbette pandemide kabalık yerlerde okulda var dimi o yüzden gidemediler bunu anlamadıysan diyecek bişim yok

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar