Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

O düşen sizin pırlanta kalbinizmiş meğer.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan AsyA
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

AsyA

Öylesine...
Forum Kalemi
PIRLANTA KALP!
Hey gidi koca Neyzen hey...!
Dünyaya 10 paralık değer vermeyen Neyzen Tevfik soğuk bir kış günü aç sefil ortada kalır.
Sığınır bir caminin şadırvanına ve bekler ki birisi onu görsün ve yardım etsin.
Fakat hava soğuk gelen giden yok...
Çaresiz kalkar yerinden ve perperişan kalacağı yere doğru yürümeye başlar.

O dönemin en varlıklı ailelerinden birinin gencecik oğlu askerden yeni gelmiştir ve iyi yürekli genç onu görür ve halini anlar.

Genç adam o günün en büyük parasını cebinden çıkartır ama bir sorun vardır. Karşında ki koskoca Neyzen Tevfik’tir.

Allahın deli bir kulu..!

Koca Neyzen'in sağı solu belli olmazki, bir bakarsın devlet başkanlarına kafa tutar bir bakarsın zamanın en zengin adamlarını yerin dibine sokar.

Delikanlı bir plan yapar ve parayı buruşturup Neyzen'in ayaklarının dibine doğru hafifçe atar.. Sonra omzuna dokunup;

-- "Efendim paranızı düşürmüşsünüz!" der.

Neyzen gözleri zaten hasta, zar zor açıyor göz kapaklarını ve çocuğa bakiyor. Anlıyor tabii ki inceliği, zerafeti.;

-- "Ah be çocuk, ah be evladım...! O düşen sizin pırlanta kalbinizmiş meğer..." diyor.

Nezaket, insanlık ne güzel şey. .

Demek ki almanın da, vermenin de bir adabı varmış. Ne dersiniz?

Not; Hatırayı Neyzen Tevfik'in akrabası Kadim dostum son kıssahan Muharrem Dere beyden dinledim.

Dr. Faruk ÖndağFB_IMG_1728320616675.jpg

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri