Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Muhabbet Normalleşme Süreci Başlıyor

Yaren

Emektar Üye
Gölgesine Razı Bir Fesleğen
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
Haftaya antikor testi yaptıracağım ortak,aşının tutmama ihtimali de var,aşı olmak yetmeyebilir.

Burada konu dışı belki ama bir noktaya dikkat çekmek isterim;hiç düşündük mü doğuda neden vakalar azaldı da diğer yerlerde artmaya devam ediyor?
Bu tamamen kısıtlamaya uymakla alakalı,doğuda kış çetin geçiyor ve dolayısıyla insanlar dışarıya çıkamıyor değil mi,yani kurallara uysak pandemi bitecek,bu kadar net bence...

BaRoN

BaRoN
Burç
Koç
Meslek
kimya
Memleket
Amasya🍎
O8yPI5
Heycan olmazmı vakalar nasıl fırlucak diye beklemedeyim ?

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Haftaya antikor testi yaptıracağım ortak,aşının tutmama ihtimali de var,aşı olmak yetmeyebilir.

Burada konu dışı belki ama bir noktaya dikkat çekmek isterim;hiç düşündük mü doğuda neden vakalar azaldı da diğer yerlerde artmaya devam ediyor?
Bu tamamen kısıtlamaya uymakla alakalı,doğuda kış çetin geçiyor ve dolayısıyla insanlar dışarıya çıkamıyor değil mi,yani kurallara uysak pandemi bitecek,bu kadar net bence...

Yaren tesbitine katılmıyorum :)
Biz kısıtlamaya uyumuyoruz. Maske de takmıyoruz. Şaka yapmıyorum. En son hastaneye gittiğimde kapıda taktım, çıkıncada geri çıkardım. Hafta sonu herkes dışarda normal hayat sürdürüyoruz. Sadece işyerleri kapalı.

Doğuda azalmasının temel nedeni beslenme...
Doğuda et ve yumurta tüketimi neredeyse 4 kat arttı. Herşey doğal. İnsanlar yazın kuruttuğunu kışın yiyor. Şuan burada Covit sadece batıdan gelen, organik beslenmeyen memurlar arasında görülüyor.
Halk sıradan yaşamına devam ediyor.
Protein yüklü yiyecekler tüketiyor.
Haliyle Coronayla savaşta mükemmel olduğu kanıtlanmış.
Düşende hastaneye gitme gereği bile duymuyor.
Bu şaka değil. Yaşadığımız şey.
Ben Doğuda Bingöl, solhan da yaşıyorum.
Ceza yesemde maske takmamakta kararlıyım.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...

Internette okuduğum haberlere göre doğuda vaka cok fazlaydi. Belkide doğal sınırına ulaştı. Olamaz mı ortağım:)

Ins aşı tutmuştur. Herkesede bu sekilde antikor testi yapılacak mı.

Yaren

Emektar Üye
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
Valla ben de sana katılmıyorum,beslenmenin etkisini inkar edecek değilim de bu insanlar organik beslenmeye yeni mi başladı,önce neden fazlaydı bunu da hesaba katmak gerek,pandeminin ortalarında vaka sayısı çok fazlaydı hatırlarsan..

Yaren

Emektar Üye
Burç
Yay
Memleket
Antalya
DisPVx
Ortak testi ben kendim yapıyorum zaten,isteyen tabiki yaptırabilir,zorunlu değil ki ben aşıdan önce de yapmıştım..

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Zorunlu degilse aşı tutmadıysa ne olacak. Hayda.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@NoktA, @Yaren, biz bir şeyi gözden kaçırdık...
Maske...
Bu insanlara maske dayattığınız da hastalık pike yaptı. Çünkü bu insanlar bilinçli maske takmıyor haliyle maskeler virüs yuvası oldu. Bu insanlar yine taziyeye hasta ziyaretine devam etti. Ucunda ölümde olsa bu insanları engelleyemezsiniz. Bunların gelenek ve göreneğini değiştirmek göründüğü kadar kolay değil.
Ozaman da doğal besleniyorlar ama bukadar değil. Maskeyi atıp, yasağı delip organik yaşamaya başladılar. Ya en basiti fırınlarda bakkaldan ekmek alan yok. Kendileri yapıyor. En basiti bu... Nokta burada daha tek vaka bile görülmeyen köy sayısı çok fazla. Yani herkes geçirdiği için değil..

Eymen

FK Üyesi
Sıradan Üye
@NoktA, @Yaren, biz bir şeyi gözden kaçırdık...
Maske...
Bu insanlara maske dayattığınız da hastalık pike yaptı. Çünkü bu insanlar bilinçli maske takmıyor haliyle maskeler virüs yuvası oldu. Bu insanlar yine taziyeye hasta ziyaretine devam etti. Ucunda ölümde olsa bu insanları engelleyemezsiniz. Bunların gelenek ve göreneğini değiştirmek göründüğü kadar kolay değil.
Ozaman da doğal besleniyorlar ama bukadar değil. Maskeyi atıp, yasağı delip organik yaşamaya başladılar. Ya en basiti fırınlarda bakkaldan ekmek alan yok. Kendileri yapıyor. En basiti bu... Nokta burada daha tek vaka bile görülmeyen köy sayısı çok fazla. Yani herkes geçirdiği için değil..

Ne kadar organik beslenirseniz beslenin.
En sağlıklı ürünleri tüketin.
Bünyeniz zayıfsa ve sigara kullanıyorsanız bu hastalığı kolay atlatmak mümkün olmuyor.
Maske, mesafe ve temizlik bu 3'ünü uygulayabilseydik iş buralara gelmeyecekti.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar